Biz Biliyoz

Kudret Narının Faydaları Nelerdir? Kudret Narı Nelere İyi Gelir?

Kudret Narının Faydaları Nelerdir? Kudret Narı Nelere İyi Gelir?

Kansere bile iyi gelen kudret narının faydaları nelerdir? Kudret narı nelere iyi gelir?

Vitamin deposu olan kudret narının faydaları nelerdir? Kudret narı nelere iyi gelir? İşte kendisi de faydaları da pek bilinmeyen mucize besin maddesi kudret narı ile ilgili bilinmesi gerekenler.

 

Bir çok kişinin kocakarı ilacı olarak adlandırdığı, alternatif tıpta çok tercih edilmeyen fakat mucize besin maddesi olarak gündemden düşmeyen kudret narı ve kudret narının faydalarını sizlerle paylaşmadan edemedik.

 

Sıcak ülke ve iklimli yerlerde sıklıkla yetiştirilen ve anavatanı Hindistan olan kudret narı ülkemizin de bir çok bölgesinde rahatlıkla yetişmekle birlikte insan vücuduna olan faydaları saymakla bitmez. Bizzat ben ölüyü dirilten besin maddesi olarak adlandırdığım kudret narının faydalarını sizlerle paylaşacağım.

Peki bu mucize besin olan kudret narının faydaları nelerdir? Kudret narı nasıl tüketilir öğrenmeye hazır mısınız? İşte karşınızda kudret narı.

Kudret narının faydaları nelerdir?

Kudret narının faydaları nelerdir

Kudret narının faydaları nelerdir

Tat olarak pek lezzetli olmayan kudret narının faydalarını öğrendikten sonra nereden ve nasıl bulabileceğinizi ve nasıl tüketeceğinizi merak edeceğinize eminim. Fakat merak etmeyin Biliyoz.com olarak sizlere kudret narı ile ilgili hemen her bilgiyi vermeye çalışacağız. Kudret narı neye yarar?

Kudret narı nelere iyi gelir?

İşte pek bilinmeyen mucize besin maddesi kudret narı nelere iyi gelir, kudret narı hangi sorunların giderilmesinde kullanılır? Kudret narının nelere faydası var?

1. Sindirim sistemi problemleri için kudret narı

sindirim sistemi problemlerine kudret narı

sindirim sistemi problemlerine kudret narı

Tüm sindirim sistemi hastalıklarına iyi gelen, mide ve bağırsak problemlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olan kudret narı adeta insanları sürünmekten kurtarıyor. Mide ve bağırsak problemleri çekenler iyi bilirler. Ağrı, sancı insanı öldürmez ama resmen süründürür. Hangi aktara sorarsanız sorun size zeytin yağı ile kudret narını tavsiye eder. Hatta bazı doktorların bile kudret narı tavsiye ettikleri bilinmektedir.

 

Mide duvarındaki hasarları ortadan kaldıran kudret narı aynı zamanda bağırsak problemlerinin de giderilmesine yardımcıdır. Kabızlık, reflü, hazımsızlık, gastrit, ülser gibi hastalıkların giderilmesine büyük katkıda bulunan kudret narını sıklıkla kullanmanız tavsiye edilir.

Bazı kaynaklara göre kudret narının basur sorunlarına da iyi geldiği belirtilmektedir. Denemekten zarar gelmez değil mi?

2. Kanseri önler

kudret narı kanseri önler

kudret narı kanseri önler

Günümüzde neye elimizi atsak kanserojen deniyor. İçtiğimiz pet şişe suların, yediğimiz çikolatanın sarılı olduğu jelatinin, aldığımız etin konulduğu strafor kaselerin, peynir kaplarının, onun, bunun, şunun kanserojen olduğunu düşünürsek sağlık için bir adım atmanın zamanı çoktan geldi de geçti diyebiliriz.

Amerikan kanser araştırma ve kanserle mücadele derneğini “Canser Reseatch” dergisinde yayımlanan bir yazıda kanserli hücrelerin yayılmasının engellenmesinde kudret narının büyük rol oynadığı bildirilmiştir. Kudret narı kanser hücrelerinin büyümesini engellediği gibi kanserin tedavisinde önemli rol oynamaktadır.

3. Tümörün büyümesini engeller

tümör etkilerini azaltır

Kötü huylu olması halinde insanın canına mal olan tümör üzerinde etkili olan kudret narının antibiyotik etkisi bulunmaktadır. Tümörün büyümesini engeller.

4. HIV (AIDS)

aids düşmanıdır

aids düşmanıdır

Son dönemlerde yapılan çalışmalar sonucunda kudret narının faydaları arasında HIV virüsünün yayılmasının engellendiği tespit edilmiştir. Kudret karı AIDS’in bilinen en büyük düşmanı arasında yer almaktadır.

5. Yara tedavisinde kullanılır

Yaraları tedavi eder

Yaraları tedavi eder

Kadınların korkulu rüyası olan vajinal yaraların iyileşmesinde etkin rol oynar. Aynı zamanda kaşıntıyı giderir ve hücre yenileme özelliği sayesinde kudret narı sadece görünmez yaraların değil cilt üzerinde oluşan kesik ve yaraların da düşmanıdır.

6. Bağışıklık sistemini güçlendirir

bağışıklık sistemini güçlendirir

Kudret narı faydaları arasında bağışıklık sisteminin güçlenmesi de bulunmaktadır. İçeriğinde E vitamini barındıran kudret narı dışarıdan gelen hastalıklara karşı vücudun adeta koruma kalkanı oluşturmasına destek verir.

7. Tırnak hastalıklarını giderir

tırnak hastalıklarını giderir

tırnak hastalıklarını giderir

Halk dilinde dolama diye bilinen tırnak hastalığının belki de bilinen en iyi ilacıdır. Zeytinyağı içerisinde bekletilen kudret narı tırnak ve parmak çevresine sürülür. Var olan sorun kısa sürede ortadan kaybolur.

8. Karaciğer dostudur

kudret narı karaciğer dostudur

kudret narı karaciğer dostudur

İnsan vücudunun ve yaşamın en önemli organlarından olan karaciğerin yenilenmesini destekler. Görevini tam olarak yapmasına yardımcı olur. Kudret narı ve karaciğer bildiğiniz kankadır.

9. Cilt hastalıklarına iyi gelir

cilt hastalıklarına iyi gelir

cilt hastalıklarına iyi gelir

Sedef, egzama ve çıban gibi cilt problemlerinin tedavisini üstlenir. Cildin yenilenmesini hastalıklı bölgenin iyileşmesine yardımcı olur.

10. Güneş yanıklarına iyi gelir

güneş yanıgına iyi gelir

güneş yanığına iyi gelir

Yaz aylarında sık sık cilt üzerinde oluşan güneş yanıklarının giderilmesinde önemli rol oynar. Bazı kaynaklara göre zeytinyağında bekletilmiş olan kudret narı bronzlaşmak için kullanılır dese de sakın buna itibar etmeyin. Güneş kremi yerine kullanılacak olan zeytin yağı güneş ışınlarını çekerek daha fazla cilt sorunu yaşamanıza neden olur.

11. Varis, romatizma ve bacak ağrılarına kudret narı

varis romatizma ve eklem ağrısına iyi gelir

varis romatizma ve eklem ağrısına iyi gelir

Kudret narını beklettiğiniz bal yada zeytinyağını bacaklarınıza sürün veya günlük olarak düzenli kudret narı tüketin bakalım ağrı sancı kalıyor mu? Aynı zamanda kudret narının siyatik ağrılara da iyi geldiğini unutmayın.

12. Guatr sorunlarını ortadan kaldırır.

guatr sorunlarını giderir

guatr sorunlarını giderir

Bazı kaynaklara göre Guatr sorunlarına karşı kesin çözüm olarak gösterilmektedir. Denemekten zarar gelmeyeceğini unutmayın. Araştırma yaptığımız kaynaklar belki de bu konuda %100 haklıdır.

Kudret narı ile ilgili uyarılar.

Bunca faydası olan kudret narının tüketilmemesi gereken haller olduğunu da unutmayın.
Hamile kadınların kudret narı kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışması gerektiğini bilmenizi isteriz.

  • Kudret narının tohumlarını tüketmeyin. Baş ağrısı kusma gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Kudret narı şekerin ani olarak düşmesine sebep olabilir. Özellikle şeker hastaları ve insülin kullananların doktoruna danışmadan kullanmaları kesinlikle önerilmez.
  • Kısırlık ile ilgili her hangi bir tedavi görüyorsanız doktorunuza danışmadan kudret narı kullanmayınız.
  • Karaciğer ile her ne kadar kanka olsalar da fazla kullanımı karaciğer sorunlarına sebep olabilir. Bu sebeple tüketimini abartmayınız.

Her ne şekilde kudret narı kullanacaksanız kullanın ama bir uzmana danışmadan kullanmayın ve şunu unutmayın kudret narının faydaları bilimsel ve klinik çalışmalar sonucunda elde edilmiştir. Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği kapsamında bir açıklamaya bağlı değildir.

Peki kudret narı nasıl hazırlanır? Kudret narı nasıl tüketilir? Kudret narı nasıl kullanılır adlı makalemize ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ