Take a fresh look at your lifestyle.

Kuşadasının parlayan yıldızı La Santa Maria Hotel

2 20

Kuşadası’nın her şey dahil otelleri arasında yer alan La Santa Maria otel yıldızlarını tek tek parlatıyor. Her şey dahil oteller arasında yer alan La Santa Maria otel çalışanları ve başarılı yönetim kadrosu ile sizlere keyifli bir tatil yaşatıyor.

Kuşadası her şey dahil oteller kategorisinde yer alan 4 yıldızlı La Santa Maria hotel Pigale Plajı mevkisinde bulunuyor. Kuşadası merkezine 5 km, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 65 km, güvercin ada veya güvercin kalesine 10 km, devlet hastanesine ise 2,5 km uzaklıkta bulunuyor.

La Santa Maria Hotel Kuşadası

La santa maria otel her şey dahil
La santa maria otel her şey dahil

Her şey dahil oteller arasında yer alan La Santa Maria otel sizlere ne gibi imkanlar sunuyor. Aslında sunmuş olduğu imkanların çoğu diğer her şey dahil hizmeti veren oteller ile hemen hemen aynı peki neden La Santa Maria Otel dediğinizi duyar gibiyim. Onu da anlatacağız.

Sabah kahvaltısı

En az 25 – 30 ayrı çeşit besin maddesi bulunan kahvaltıdan ben aç kalktım diyen kesinlikle nankördür. Beyaz peynirinden kaşar peynirine, lor peynirinden domates salatalığa, balından pekmezine, sosisinden yumurtasına kadar bir çok farklı çeşidin bulunduğu kahvaltı sofrasından kalkmak biraz zor oluyor.

Öğle yemeği

Salata çeşitleri, tatlı çeşitleri ve 6 farklı ana yemekten oluşan öğle yemeğinde karnınızı fazla şişirmemeniz tavsiye edilir. Çünkü az sonra havuz başında hamburger partisi var.

Snack

Havuz başında tatlı bir mola olarak adlandırılan Snack saatinde genelde hamburger, sosis, köfte ve hamur kızartması bulunuyor.

5 Çayı

Bu otelde yemeğe doyamayacaksınız. Akşam üzeri yemekten önce kek, kurabiye gibi servisleri bulunan La Santa Maria Hotel sizin mutlu olmanız için elimden gelen her şeyi sunuyor. Peki bitti mi hayır.

Akşam yemeği

Yine bir çok çeşit salata ve tatlının yanında 6 – 7 farklı çeşit ana yemek bulunan akşam yemeğini de kendinizi fazla doyurmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü yatmadan önce otelin size minik bir sürprizi var.

Gece çorbası

Her gece saat 11 de La Santa Maria Hotel size birde gece çorbası sunuyor. Özellikle bebekli ailelerin çok hoşuna giden bu uygulama bir çok misafirinde beğenisini kazanıyor.

Kuşadası her şey dahil otel La Santa Maria

La santa maria otel her şey dahil havuz
La santa maria otel her şey dahil havuz

Peki her şey dahil konseptinde La Santa Maria Hotel başka hangi imkanları sunuyor diye düşünebilirsiniz. Hemen onları da sıralayalım. Sınırsız olarak gece 23’e kadar çay, kahve, kola, gazoz, soda, meyve suyu, portakallı gazoz ve her ne kadar önermesek de sınırsız olarak belirli kategorideki alkollü içecekleri sizlere sunuyor. Sıra geldi yüzmeye.

Havuz Deniz

Otelin içerisinde bir büyük havuz bulunmakta ve talebi çok fazlasıyla karşılıyor. Büyük havuzun yanında havuza bağlı olarak aqua park diye adlandırılan 2 adet te kaydırak bulunuyor. Hemen yan tarafında ise bir de çocuk havuzu bulunan La Santa Maria Hotelin denize uzaklığı ise sadece 150 metre.

Yürüyerek 4 – 5 dakika içerisinde denize ulaşabiliyorsunuz. Ama yürümek istemezseniz otelin önünde her daim bir servis var sizi denize götürüyor ve belirli saatlerde denizden tekrar geri alıyor. Gelelim temizliğe

Kuşadası La Santa Maria Hotel

La santa maria otel her şey odalar
La santa maria otel her şey dahil odalar

Bu konu çok hassas bir konudur. Otelin temizlik personeli talepleri karşılayabilecek doğrultudadır. Fakat ziyaretçilerin sorumsuzluğu kimi zaman işleri aksatabiliyor. Her gün odalar temizleniyor. Çarşaf ve havlular yenileri ile değiştiriliyor. Havuz başında sürekli temizlik görevlisi bulunuyor. Lobi, restoran her zaman çiçek gibi e daha ne olsun. Gelelim çalışanlara.

Ben bu kadar güler yüzlü çalışanları başka hiç bir yerde görmedim. Artık çalışanların güler yüzü bizden mi kaynaklı yoksa kendileri mi güler yüzlüler bilemem fakat siz insanlara bir kolay gelsin demeyi, bir günaydın demeyi bilirseniz kendi saygınlığınızı kendiniz kazanırsınız. Evet otele girerken bir bedel ödüyorsunuz ama ödediğiniz bedelle tatilinizi yapıyorsunuz. Kimseyi satın almıyorsunuz bunu aklınızdan çıkartmayın.

Hele bir personelleri var ki pamuk gibi ulaşım sorumlusu Mevlüt Bey. Herkesin her işine koşar herkese yardımcı olur. Bence kendisi otelin atom karıncası, joker elemanı onun gibi çalışanları olan bir işletmenin sırtı asla yere gelmez. Ve isimlerini bilmediğim tüm personeli gönülden tebrik ediyorum. Peki ya odalar.

Geniş oda düzeni

Otelin odaları çok geniş bir yapıya sahip. Bir çok otelin odalarında bu ferahlığı bulamazsınız. Gayet geniş düzen odaya sahip olan La Santa Maria otel odalarının balkonu da oldukça geniş. Tv, klima, mini bar gibi standart imkanların bulunduğu odalarda oldukça temiz ve bakımlı. Otelde aile odası bulunmamaktadır. Fakat 1 oda içerisinde rahatlıkla 7 – 8 kişi konaklayabilir. Tabi otel bu doluluğa müsaade ediyorsa. Ve son olarak eğlence

Kuşadası’nın en iyi animasyon ekibi

Animasyon ekibi Murat, Özge, Muhammet, İrem Yulia, Selman
Animasyon ekibi Murat, Özge, Muhammet, İrem Yulia, Selman

Şimdi ben bu arkadaşları size nasıl anlatayım ki ne söylersem söyleyeyim eksik kalacak eminim. La Santa Maria Hotel bunu nasıl yaptı bilmiyorum ama bu güne kadar gittiğim tüm otellerdeki animasyon ekibine fark atan bir ekibi toplamış.

Arkadaş bu kadar güler yüzlü personeli nasıl buldunuz. Bu kadar içten samimi bir ekibi nasıl topladınız. Biz denize havuza girerken bizleri eğlendirmek için güneşin altında canla başla çalışan bu animasyon ekibi bin yıldızı hak ediyor.

Animasyon ekibi

Ekip sorumlusu: Muhammet İkbal Yaşa

Dj: İrem Öksüz

Animatörler: Selman Demirci, Murat İnci, Yulia ve Özge Alkan bu ekibi ayakta alkışlıyorum.

Muhammet İkbal Yaşa

Her şey bu adamın başının altından çıkıyor. Tüm personeli sabahtan ortaya salıyor eminim ki bir kişi eğlenmezse sizin canınızı yakarım diyor. Yetmiyor kendisi de sahaya inip sizler eğlenin diye mikrofon elinde coşuyor coşturuyor.

İrem Öksüz

Bu arkadaşı pek göremezsiniz 2 metre kare kabinin içerisinde sıcaktan kurdeşen döküyor. Ama oynatmayı çok iyi biliyor. Seçtiği müziklerle adeta içinizi kıpır kıpır yapıyor.

Selman Demirci

Geleceğin huysuz virjini diyebiliriz. Yaptığı tiplemelerle sizlere gülmekten yerlere yatırıyor. Bu adam mükemmel bir adam. Hem saygılı hem eğlenceli hem de çok güler yüzlü. Boşta kaldığı zamanlarda ise tüm misafirlerin yanına gidip sohbet ediyor.

Murat İnci

Bu kadar temiz yüzlü bir insan daha olamaz. Sizleri eğlendirmeye çalışacak diye resmen ruhunu teslim ediyor. Su sporlarının çoğunda yer alıyor. Sürekli etrafınızda sizinle koordineli takılıyor.

Yulia

Yabancı turistlerin sevgilisi. Tüm yabancı turistlerle sürekli ilgileniyor. Bir bakmışsın orada bir bakmışsın burada arı gibi çalışıyor.

Özge Alkan

Bu kadar güler yüzlü, bu kadar içten, bu kadar samimi ve temiz bir insan daha varmıdır bilmiyorum. Çocukların sevgilisi. Çocuklar bu kızı sürekli öpüyor yanakları al al geziyor doğal makyajlı anlayacağınız. Sürekli sizle sohbet halinde güler yüzü ile ruhunuzu şenlendiriyor. Yemeklerde bile masanıza geliyor. Bu kız bir harika. He bu arada bazen erkek kılığına giriyor çok yakışıklı oluyor.

La Santa Maria Otel Fiyatı

Oldukça uygun bir fiyat politikasına sahip La Santa Maria Hotel Kuşadası’nın gerçekten parlayan yıldızı. Aldığı bedeli sonuna kadar hak ediyor.

Şimdi gelelim diğer bölüme otel hakkında internette olumlu olumsuz bir çok yorum bulunuyor. Herkesin her şeye bakış acısı farklı. Ne veriyorsunuz? Ne bekliyorsunuz? Siz nasıl birisiniz? Bu denklemi kurduğunuz zaman yapılan yorumları anlıyorum. Aynı dönemde ziyaret ettiğim kişilerden memnuniyetsiz olan da vardı benim gibi çok memnun olanda. Peki memnuniyetsiz olan kişilerin tavır ve davranışları nasıldı acaba diye düşünmek gerek. O kişileri memnun etmek zaten mümkün değil.

Ben şahsım ve ailem adına La Santa Maria Otele çok teşekkür ediyorum. Yoğun çalışma hayatımıza kısıtlı zaman ve imkanlarda mükemmel bir mola vermemizi sağladınız.

Görseller: La Santa Maria Hotel

2 Comments
 1. Recep Hilmi Tufan says

  Fiyat konusunda da net bilgi veremezsiniz belki ama aşağı yukarı bir bilgi verseydiniz keşke.

  Mutlu bir tatil geçirmişsiniz. Sevindim sizin adınıza.

  1. Biliyoz.com says

   Her otelin fiyat politikası dönemsel olarak değişim gösterdiğinden burada fiyat belirtmemizin doğru olmayacağına kadar verdik. Belirteceğimiz fiyat bulunduğu döneme göre gerçeği yansıtmaz. Yalnız bilgi vermişiz durumuna düşeriz. O yüzden otelin web sitesinin linkini an alta yerleştirdik.

   Teşekkür ederiz

Leave A Reply

Your email address will not be published.