Biz Biliyoz

Kışın Çamaşır Kurutma Yöntemleri

Kışın Çamaşır Kurutma Yöntemleri

Eğer bir kurutma makineniz yoksa bu yazıya ihtiyacınız var demektir. Kışın çamaşır kurutma yöntemleri nelerdir? biliyoz.com sizler için pratik çamaşır kurutma yöntemlerini araştırdı.

Kış aynının gelmesi ile öncelikle kadınların sonra da yalnız yaşayan erkeklerin en çok sıkıntı çektiği konulardan biridir çamaşır kurutmak. Eğer bir kurutma makineniz veya alacak durumunuz yoksa bize kulak verin. Size en hızlı ve pratik şekilde kışın çamaşır nasıl kurutulur sorusunun cevabını verelim.

Kışlık Çamaşırları Kolay Kurutma Yöntemleri.

Yıkanmış Kıyafetlerinizi Kare Olarak Asın
Eğer bahçeniz terasınız veya güneş alan bir yeriniz varsa yıkanmış ürünlerinizi güneşe dik gelecek şekilde asmayın. Kare şeklinde asmanız ürünlerinizin daha fazla güneş ışığında kalmasına olanak sağlayacaktır. Dönen güneş tüm kıyafetlerinize farklı açıdan vurarak daha hızlı kurumasını sağlayacaktır. Bunun içen birde kare çamaşırlığa ihtiyacınız var.

Sıcak Ortamlar Seçin
Eğer imkanınız varsa ürünlerinizi sabahtan yıkayıp güneş ışığından veya direk güneş gören bir odada kurutmanızı tavsiye ederiz. Geç kuruyan ürünlerin zamanla koku yapabileceğini aynı zamanda havalanmayan odalarda kurutmanın oda duvarlarında neme sebep olabileceğini unutmayın. Bu sebeple pencereyi bir miktar açmanız hem güneş hem de havadan yararlanmanıza sebep olacaktır.

Ev İçinde Kurutacaksanız İp Asın
Hemen hemen herkesin evinde bulunan çamaşır asma telleri çok pratik ve derli toplu tutsa da ürünleri, biraz geç kurumalarına sebep olmaktadır. Ürünlerin birbirine yakınlıkları aralarında dolaşan hava sirkülasyonunu engellemektedir. Bu sebeple duvardan duvara ip asarak ürünlerinizi aralıklı bırakmanızı tavsiye ederiz.

Askı Kullanın
İp atacaksanız ürünleri asmanızı tavsiye ederiz. İkiye katlanan çamaşırların kuruma süresi ile askıya asılan çamaşırların kuruma süreleri arasında ciddi fark bulunmaktadır. Ürünlerinizi asmanız daha fazla hava sirkülasyonuna buda ürünlerinizin daha çabuk kurumasına sebep olacaktır.

Havaya Göre Kıyafet Yıkayın
Hamurlu havalarda kalın kıyafetlerin daha zor kuruduğunu bilmeyen bayan olmasa gerek. Bu sebepten yağmurlu günlerde ince kuru havalarda ise kalın kıyafetleri yıkamanız kuruma açısından sizlere daha büyük zaman kazandıracaktır.

Sık Sık Çamaşır Yıkamayınız.
Sık çamaşır yıkamak yerine makinenizin tam olarak dolmasını bekleyiniz. Bu işlem bir kerede bir çok kıyafetinizin kurumasına olanak sağlayacaktır.

Kalorifer Peteklerini Kullanın
Özellikle kalın ürünlerinizi kalorifer petekleri üzerinde asarak kurutmanız çok daha hızlı kurumalarına olanak sağlayacaktır. Kalorifer peteklerinin üzerine bir ip gererek kıyafetlerinizi asmanız bir kerede bir çok kıyafetinizin hızlıca kurumasına imkan sağlar.

Ütüyü Çamaşır Kuruyan Odada Yapın
Ütüyü bir sonraki çamaşır yıkadığınız gün, çamaşır asılı olan orada yapın. Bu sayede ütünün verdiği sıcaklık boşa gitmemiş olacak yeni astığınız çamaşırlar üzerinde etki sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ