Take a fresh look at your lifestyle.

Saçları Hacimli Göstermek İçin 8 Pratik Çözüm

0 2

Saçlar zaman içerisinde incelebilir, volümünü kaybedebilir ve sönük bir hale dönüşebilir. Bu problem bir çok kadının ortak sorunu haline gelse de kolay pratik çözümlerle saçları hacimlendirmek oldukça kolay bir işlemdir. İşte saçları hacimli göstermek için 8 pratik çözüm.

Genellikle ince telli saçlara sahip olan kişilerin yaşadığı saçlardaki hacim sorunu doğal yollarla zaman içerisinde giderilebilecek ortadan kaldırılabilecek basit ama zaman alan sorunlar içerisinde yer almaktadır. Bu konuya da ayrı bir yazımızda yer vererek ince telli saçları doğal yollarla nasıl kalınlaştırabileceğinizi sizlere anlatacağız.

Ama bugün ele alacağımız konu saçları hacimli göstermek için neler yapılabileceğidir. Biliyoz.com kadın ekibi olarak araştırdık işte saçları daha gür göstermenin pratik yolları.

Saçları Hacimli Göstermek

Saçları hacimli göstermek için
Saçları hacimli göstermek için

Saç bir kadın için en doğal ve en öne çıkan aksesuarları arasında yer almaktadır. Ne şekilde nasıl makyaj yaparsa yapsın kötü gözüken bir saç güzellik adına yapılan tüm emekleri gölgeye düşürecektir. Canlı parlak ve hacimli bir saç ise başka hiç bir uygulamaya gerek kalmadan kadının güzelliğini tamamlayabilecek doğal bir aksesuardır.

Bu sebeple kadınların en önem verdiği güzellik kriterleri içerisinde saç ilk sıralarda gelmektedir. Hacimli, sağlıklı, parlak, gür, canlı gözüken bir saç kadını baştan yaratacak öğeler arasında gelmektedir. Biz saçları hacimli göstermeyi 8 ayrı maddede ele aldık gelin hepsini tek tek inceleyelim.

Saçınızı ortadan ayırmayın

Ortadan ayrılan saçlar yanlara düşeceği için daha yapışık ve volümsüz bir görünüme sahip olur. Ancak yanlardan ayrılan saçlar diğer yana geçerken tepe kısmında bulunan saçların üzerine bindiği için daha hacimli bir görünüm oluşturur.

Saçınızı kestirin

Saçları hacimli göstermenin yolları içerisinde saçları kestirmek te yer almaktadır. Saçın kendine özgü bir ağırlığı vardır. Uzun olan saç kendi ağırlığından dolayı aşağıya çekerken saçınızın daha hacimsiz görünmesine neden olur. Bu nedenle saçları kendinize uygun olabilecek en kısa halde tutmak saçın daha hacimli gözükmesine neden olacaktır.

Katlı kesim

Saçları kat kat kestirmek saçları hacimli göstermek için yapılan en masum hileler arasında yer almaktadır. Katlı kesim sayesinde üstten inen saçlar altta bulunan saçlara göre daha kıs olacağı için yer çekiminden çok daha az etkilenecektir. Buda saçları hacimli göstermenin formülleri arasında yer alan pratik bir yöntemdir.

Haraketli kesim

Saç kesimi saçınızın nasıl duracağını belirleyen faktörler arasında yer alır. Düz kesimler tercih etmek yerine saça hacim katacak hareketli kesimler saç kesiminin ve işini bilen bir kuaförün marifetini ortaya çıkartarak güzelliğinize güzellik katacak bir adım olacaktır.

Saçınızı kuruturken dikkat edin

Saçları hacimli gösterme
Saçları hacimli gösterme

Saçı yapıştıran ve hacimsiz gözükmesine neden olan başlıca etkenler arasında saçın kuruma şekli yer almaktadır. Islak saçın doğal şekilde kuruması esnasında geriye doğru yapıştırılarak taranması saçın hacimlenmesine olanak sağlar. Geriye doğru yapıştırılarak kuruyan saç diğer saç kurutma tekniklerine göre saça çok daha hacim katar.

Eğer saçınızı saç kurutma makinesi ile kurutmanız gerekiyorsa saçınıza şekil vererek kurutmayın. Başınızı öne eğerek arkadan öne doğru kurutmak en doğru yöntem olacaktır. Bu taktik bir çok kadın tarafından kullanılsa da bazı kişilerce yanlış uygulanmaktadır.

Saç boyası

Saçın boyatırken kullanacağınız rengin bir kaç tonunu aynı anda kullanmak saçınızın daha hacimli gözükmesine neden olur. Yalnız bu yöntem evde saç boyama yöntemleri arasında bulunmamaktadır. Saçınızı eşin uzmanına emanet etmek iyi bir başlangıç olacaktır.

Biyotin takviyesi

Biyotinin saç üzerindeki etkisini bilmeyen yoktur. Saçlara hacim katmak için biyotin içeren ürünler kullanmak gerekir. Ancak kaş yapayım derken göz çıkartmamaya dikkat edin. Kullanacağınız biyotin içeren ürünlerin kalitesinden, güvenirliliğinden emin olun.

Keratin takviyesi

Yıpranmış saçları canlandırmak için keratin takviyesinde bulunmak saçların daha gür ve hacimli olmasına olanak sağlayacaktır. Saç bakımı için kullanılacak ürünlerin merdiven altı üretime sahip olmamasına dikkat edilmelidir.

Saç bakımı için online olarak Google arama motorundan kendinize uygun ürünleri araştırıp yorumları okuyarak bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz.

Saçları Hacimli Göstermenin Yolları

Saçları Hacimli Göstermenin Yolları
Saçları Hacimli Göstermenin Yolları

Saçları hacimli göstermek için yaptığımız araştırma sonucundaki dip notları sizlerle paylaştık. Saçları hacimli göstermenin yolları adına sizde bilgi ve fikirlerinizi alt tarafta bulunan yorum bölümünden bizlerle ve tüm Biliyoz takipçileri ile paylaşabilirsiniz. Saçları hacimli göstermek için ülkemizde üretilen kaliteli ürünleri taksitli olarak alabilmek için Netdesin.com ile irtibata geçebilir size sunulan imkanlardan faydalanabilirsiniz.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.