Zeki insanlar daha zor aşık olur peki neden?

 Zeki insanlar daha zor aşık olur peki neden?

Etrafınıza veya dünyaya baktığınızda zekası ile parlayan insanların diğerlerine göre daha zor arkadaşlık kurdukları ve daha zor aşık olduklarını görüyoruz. Peki neden?

Tüm dünya üzerinde bulunan insanlar mercek altına alındığı taktirde zekası parlayan, zekası ile ön plana çıkan bireylerin aşk ve arkadaşlık konusunda daha fazla zorlandıkları gözlemlenmektedir. Peki neden zeki insanlar daha zor aşık olur? Uzmanların yaptığı araştırmalar 6 sebebi gösteriyor hadi inceleyelim.

1 – Hisler üzerinde çok düşünürler.
Zeki insanlar araştırma yapmada meşhurdur. Bu sefer ki araştırma konuları ise partnerleri. Partnerlerini veya partner adaylarını dikkatlice takip ederler onlar hakkında bilgi toplar ve bu bilgileri analiz ederler. Genelde de yaptıkları tahminler doğru çıkar.

2 – Sorunları biriktirirler
Zeki insanlar en ağır işçilerdir kafaları sürekli çalışır. İlişki esnasında yolunda gitmeyecek tüm detayları düşünerek kafalarının bir köşesinde bulundurur ve zaman içerisinde onların esiri olurlar. Bu düşünceleri çok fazla ortaya çıkartmak istemezler. Sorunları sürekli analiz ettiklerinden dolayı insanlardan uzak durmayı tercih ederler. İlişkilerine genelde mesafe koyarak başlarlar. Ama alışırlarsa da asla kopmak istemezler.

3 – Geçmişin izlerine takılırlar.
Zeki insanların genelde aşık olmak için en büyük engelleri geçmişte yaşadıkları olumsuz tecrübelerin izlerini sürekli yaşamalarıdır. Özetle geçmişe takılıp kalmalarıdır. Geçmişte yaşadıkları ilişkiler içerisinde var olan sorunlara takılı kalan zeki kişiler sürekli aynı sorunlarla karşılaşacaklarını düşünüp kendilerini yer bitirirler. Sürekli aynı kısır döngüyü yaşayacaklarını düşünürler.4 – Yalnızlığı severler.
İlk 3 maddenin izlerini sürekli yaşayan zeki kişiler kendilerini açığa çıkartmamak, sırlarını gizlemek, problemlerden uzak durmak için yalnızlığı tercih ederler. Çevreleri dolu olsa bile onlar için bekarlık sultanlıktır.

5 – Arkadaş edinmekte de zorlanırlar.
Çok sosyal bir hayatları olsa da memnuniyetleri çoğu zaman düşüktür. Çok sosyal olmak onları çevrelerine karşı içten içe düşürür. Ya sosyalleşerek görmezden gelirler çevrede olup bitenleri. Ya da uzak kalırlar çevredeki kişilerden.

6 – Odakları bozulur.
Başkaları ile iletişim kurmak odaklandıkları şeylerden uzaklaşmak anlamına gelir onlar için. Buda üzerinde negatif enerjinin toplanmasına sebep olur. Onlar için en önemli şey odaklandıkları işi bitirmek ve o iş üzerine yoğunlaşmaktır.

7 – Gereksiz seslerden rahatsız olurlar
Etraflarında olan gereksiz sesler onların çıldırmasına sebep olur. Kafaları sürekli meşgul olan sürekli odaklandıkları şeyleri düşünen zekiler etraflarında çok konuşan insanları istemezler. Bu sebeple aşk onlar için sorunlu bir süreçtir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın