Biz Biliyoz

12 Sinir Bozucu Arkadaş Tipi

12 Sinir Bozucu Arkadaş Tipi

Hemen hepimizin çevresinde olan yaptıkları hareket ve davranışlarda insanın sinirini bozan 12 arkadaş tipi. Sizin de çevrenizde bunlardan var mı?

Hayatımızın her anında yanımızda olan bizleri sinir etmeyi kendine görev edinmiş gibi davranan 12 arkadaş tiplemesi ile ilgili yapılan araştırmaların sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz. Bu arkadaş tiplerinden sizin de çevrenizde varsa eğer arkanıza bile bakmadan onun yakınlarından uzaklaşmanızı tavsiye ediyoruz.

12 Can Sıkıcı Sinir bozucu arkadaş tipi.

1- Sürekli kendini anlatan arkadaş.
Herkes kendini anlatır geçmişi, yaşadıklarını, hayallerini, üzüntülerini, mutluluklarını. Ama bazı insanlar var ki hayatta sürekli kendini anlatır anlatacak bir şey bulamadığında da başlar sallamaya. Onları önce dinlersiniz sonra bir bakmışsınız ki kafanız uyuşmaya başlamış bir süre sonra dinlemeyi bırakır sadece kafa sallarsınız. O an içinizden geçenleri bir dışarı çıkartsanız….

 

2- Azınızdan çıkan her kelimeyi espiriye vuran arkadaş.
Herkes gülmeyi güldürmeyi sever ama azınızdan çıkan her kelimeden sonra işi dalgaya vurup ortamı sulandıranlar bir süre sonra sizi baymaya başlayacaklardır. Hiç ciddi bir şey konuşamadığınız bu kişiler biraz tebessüm ettiğinizde kılı kırk yayarak işin dozunu arttırabilirler.

 

3- Gözünüzün içine baka baka yalan söyleyenler.
Tehlikeli arkadaş tipleri içerisinde gelmektedir. Gözünüzün içine baka baka hiç çekinmeden yalan söyler ve o yalanı devam ettirmekte üstlerine yoktur. Yapmadıkları olmayan bir şeyi yapmış yaşanmış gibi sayan arkadaşlar başkalarının hikayelerini bile çalarak kendilerine mal eder. Saçma tiplerdir uğraşmak zaman kaybı olabilir.

 

4- Sır tutamayan arkadaşlar.
Sadece sır tutamamakla kalmazlar sizin hakkınızda bildikleri her leyi etrafa saçarlar. Aman en ufak bir açığınızı veya yanlışınızı yakalamasınlar siz farkında olmazsınız ama yedi düzele naklen yayın yaparlar.

 

5- İyi gün arkadaşları.
Bu tip insanlar kanınızı emmeye çalışan tiplerdir. Eğlence varsa yemek varsa sizden bir çıkarı varsa yanınızda biterler ama sakın işiniz düşmesin emin olun bir dakikalarını size ayırmazlar.

 

6- İşi düşen arkadaşlar.
İyi gün dostları en azından yanınızda olurlar iyi olduğunuz zamanlarda ama bu işi düşen tipler sadece size mecbur kaldıkları zaman sizi hatırlarlar. Gerisini de pek umursamazlar.

 

7- Nabza göre şerbet verenler.
Eh kötünün iyisi bunlardır. Ama arkanızı sakın dönmeyin. Sizle olurlar siz gibi davranır veya kendi içlerine sizi çekerler kimle takılsalar ona göre hareket ederler. Etrafları kalabalıktır herkesle iletişimi sağlam tutarlar. Ama arkanızı dönerseniz en yakınınızla sizi çekiştirmeden de duramazlar.

 

8- Sahip olduğunuz her şeyi kıskanan arkadaşlar.
Başarınızı, çevrenizi, maddiyatınızı, sahip olduklarınızı hatta aşklarınızı kıskanan kişilerdir. Çoğu zaman hazımsızlıklarından kötüler ve değersizleştirmeye çalışırlar. Ama aynısı yapmak içinde kendilerine hakim olamazlar.

 

9- Sevmediğiniz şeyleri inadına yapanlar.
Sizi sinir etmek için yaratılmış tiplerdir. Ve işin ilginç tarafı sizin sinirlenmeniz kızmanız onlara aşırı derecede keyif verir. Hatta zaman zaman durumu abartarak üstünüze üstünüze gelir. Siz ne kadar fazla sinirlenirseniz onlar o kadar fazla bu durumdan keyif alırlar. Bu tiplerle olan arkadaşlığınızı masaya yatırmak sizlere büyük avantaj sağlayacaktır.

 

10- Hep bana hep bana olsun diyenler.
Siz yoksunuz zaten sizin bir öneminizde yok onlar için her şeyde kendi istedikleri olsun kendi düşünceleri uygulansın isterler. Kazara kendi istedikleri olmasın sürekli somurtur gününüzü ziyan ederler.

 

11- Kendi ilişkisi ise sizinkini kıyaslayanlar.
Sizim ilişkimiz şöyle sizinki nasıl? Sevgilimle şu filme gittik siz ne zaman gittiniz sinemaya en son? Sevgilim bana bunu aldı seninki hiç ana hediye alıyor mu? Sürekli kıyas sürekli sorgu sıktın be dostum sen kendi yoluna ben kendi yoluma denebilecek yegane tiplerdir.

 

12- Cüzdanını sürekli evde unutanlar.
Yeter ama seninki de ne cüzdanmış sürekli evde kalıyor. Bir dahakine sende evde kal. bu tarz arkadaşlar size zarar veren arkadaşlardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ