Biz Biliyoz

6 Adımda Motivasyonunuzu Arttırın

  • 15 Kasım 2018
  • 60 kez görüntülendi.
6 Adımda Motivasyonunuzu Arttırın

Günlük yaşamın yarattığı koşturma içerisinde zaman zaman bizden veya ikinci üçüncü kişilerin yaratmış olduğu olumsuzluklardan dolayı motivasyonumuz hızlıca gerileyebilir. Bu gibi durumlarda veya bu şekildeki durumlara hazırlıklı olabilmek bu durumların yaratacağı etkilerle başa çıkabilmek için motivasyon arttırıcı yöntemlerin neler olduğunu merak ediyor musunuz? İşte motivasyonu arttırma yollarının 6 altın kuralı!

Hayat koşuşturması yaşam kargaşası içerisinde motivasyonumuzun dengeleri sürekli değişebilir. İşte motivasyonunuzu arttırmanın 6 basit kuralı.Peki motivasyonu arttırmak için neler yapılabilir.

Motivasyonu arttırmak için 6 küçük adım

Etrafınızı pozitifliklerle doldurun

Sizin kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olabilecek en önemli hareketlerden biride pozitif olabilmenizdir. Dört bir yanınıza size iyi gelebilecek, sizi mutlu edecek eşyalar, objeler, hayvanlar ve insanlar olmasını sağlayın. Yoksa size iyi gelmeyecek sizi mutlu etmeyecek bir yerde veya bir ortamda bulunmanız motivasyonunuzu olumsuz etkileyebilir ve tekrar yükseltmenizi zorlaştırabilir.

İlginizi çekebilir: Başarılı insanların zaman yönetimi adlı yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kazanmak için düzen şart

İlişkilerinizde, sosyal ve iş hayatınızda her zaman yaptıklarınızın ve yapabileceklerinizin bir düzen içerisinde olmasını sağlayın. Böylelikle hayatınızın kaos olmasını ve oluşabilecek engellerin geri püskürtülmesini kolayca sağlayabilirsiniz.

Haydi bir adam daha

İstediğiniz her hangi bir şeye ulaşmak için kendinize bu yönde bir şeyler katmanız gerekmektedir. Ulaşmak istediğiniz hayal veya hedef için bir adım daha fazla atarak olmanız gereken yerde olun veya atmanız gereken adımı düşünmeden atın.

Çok iş az sıkıntı

Hemen hemen herkesin gelecekte yapmak istediği iş veya özel hayatı ile ilgili bir takım düşünceleri vardır. Bu düşünceleri veya planları gerçekleştirebilmek için çorbanın içerisine bir tutam da hırs koymak gerekir. Herkes ister armut piş azıma düş diyebilmeyi fakat bazı şeylerin gerçekleşmesi için biraz çabalamak gerekir. Ne yazık ki motivasyon da buna benzer bir şeydir. Ufak hedefler yerine bazı şeylerin çıtasını bir tık daha yüksek tutmakta her zaman fayda vardır. Bunun sebebi ise hedefinizi gerçekleştirdiğinizde, gerçek hedefin de üzerine çıkmak olacak ve adımlarınızı daha büyük atmış olmanıza fayda sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir: Etkili Lider Nasıl Olmalı adlı yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

Gelecek için planlar

Hayal kurmak motivasyonu arttıran en önemli öğelerden biridir. Canınız mı sıkkın kapatın gözlerinizi geleceğe dair yaptığınız planları düşünün. Planlarınızı gerçekleştirdiğinizi düşünün. Önemli olan tek şey anlık olsa da kaybetmiş olduğunuz motivasyonunuzu hızla geri kazanmak. Sonuca giden her yol mübahtır.

Sadece kendinizi değil çevrenizi de motive edin

Motivasyonunuzun yüksek olduğu zamanlarda yaptıklarınız veya çevreniz için yapacaklarınız onlarında motivasyonunu yükseltecektir. Başkalarına yardımcı olabildiğinizi görmek onların nereden geldiğini ve ne durumda olduğunu düşünmek bile sizin motivasyonunuzun katlanmasına etki sağlayacaktır. Belki egoistçe bir yaklaşım ama kendi mutluluğunuzu arttırmak için başkalarını da mutlu edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ