Alkali Su Nedir? Faydaları Nelerdir?

 Alkali Su Nedir? Faydaları Nelerdir?

Alkali su nedir? Alkali suyun faydaları nelerdir? Alkali su evde nasıl yapılır? Alkali su ile ilgili tüm merak ettikleriniz Netsedin.com’da.

Mucizevi su, zayıflayan su olarak bilinen ve bundan birkaç yıl önceye kadar kimsenin varlığından bile haberdar olmadığı alkali su hakkında bilmek istediklerinizin hepsini biliyoz.com sizler için araştırdı. Genelde SYM sağlıklı yaşam merkezlerinin sıkça kullandığı bu su çeşidinin bir çok faydası olduğu söylenmekte. Peki alkali su gerçekten faydalımı?

Alkali Su Nedir?
Alkali Su Ne Demek?
Her satın aldığınız paketlenmiş su şişelerinin arkasında pH değeri yazmaktadır. pH denilen değer suyun içerisinde bulunan hidrojenin hangi miktarda kullanıldığını gösterir. Suda bulunan hidrojen miktarı arttıkça suyu pH değeri de artar.

Su içerisine bulunan pH değeri 7’den yüksek ise içmiş olduğunuz su alkali olarak adlandırılan bir sudur. pH değeri 7’nin üzerinde olan alkali sular bazik, pH değeri 7’nin altında olan sular ise asidik. pH değeri 7 olan sular ise nötr su olarak nitelendirilir.

Alkali su yani pH değeri 7’nin üzerinde olan sular içerdiği hidrojen seviyesinden dolayı zayıflamaya yardımcı, vücut temizliğini sağlayan ve vücudun pH değerini dengeleyen sulardır.

Alkali Su Yapımı.
Elimizde bulunan suyu alkali hale getirmek sadece bir kaç malzeme ile kolayca yapılabilecek bir işlemdir. Bunun için limon ve karbonat imdadımıza koşacak ürünler arasındadır.

Limonlu Alkali Su Nasıl Hazırlanır?
Limonu dilimler halinde bölerek iki litre su içerisine atarak tüm gece boyunca bekleyin. Sabah 1 çay kaşığı deniz tuzu ilave edin ve güzelce karıştırın. Bu işlem suyunuzu alkali hale getirerek pH seviyesini yükseltecektir.

Karbonatlı Alkali Su Nasıl Hazırlanır?
Diğer bir yöntem ise karbonattan faydalanarak alkali su hazırlamaktır. 1 çay kaşığı karbonatı 1,5 litre suya ilave ederek karıştırın. Gece boyunca bekleyin suyunuzun pH seviyesi yükselerek alkali hale gelecektir. Karbonatlı su içmeden önce sağlık probleminiz veya karbonata karşı bir alerjiniz olup olmadığına dikkat etmeyi hatta bir uzamandan bilgi almayı ihmal etmeyin.

Alkali Su Faydaları
Toksinlerin atılmasını sağlayarak vücudun temizlenmesine yardımcı olur.
Sindirim sistemi elemanlarının en düzgün şekilde çalışmasını sağlar.
Vücudun pH dengesini düzenler.
Ciltteki yaşlanma izlerini azaltarak beslenmesini sağlar.
Hücre yenileme özelliğine sahiptir.
Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
Ödem oluşumunu engeller.
Zayıflamaya yardımcıdır.

Alkali Su Zayıflatır Mı?
İşte en merak edilen bölüm alkali su zayıflatır mı? Alkali su zayıflatır, şu meyve zayıflatır, bu sebze zayıflatır diye bir olay yoktur. Siz her gün 2 ekmek yeseniz değil alkali su içmek alkali fıçısına da düşseniz kat etmez. Bu tarz besin ve gıdalar metabolizmanızı etkileyerek zayıflamanıza yardımcı ürünlerdir. Fakat siz beslenmenizi düzenli hale getirir hareketlerinizi yaparsanız alkali su sayesinde daha fazla zayıflamanız muhtemel hatta garantidir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın