Biz Biliyoz

Nikotinin Etkisini Azaltan Besinler

  • 20 Temmuz 2018
  • 76 kez görüntülendi.
Nikotinin Etkisini Azaltan Besinler

Vücuttaki nikotini dışarı atmak,  Nikotinin etkisini azaltmak için neler yapmalıyız?  Sigara içenlerin maruz kaldığı nikotinin insan sağlığına olan zararları saymakla bitmez.

Kısa vadede bu zararlar kendini göstermediği içinde insanoğlu bir türlü sigara kullanımından vazgeçmez. Zaman içerisinde organlarımızı yiyip bitiren sigara özellikle ileri yaşlarda birçok sağlık sorunlarına sebep olduğu zaten herkes tarafından bilinmekte.

 

Vücuttaki Nikotinin Etkisini Atmak İçin Neler Yenmeli?

Nikotinin etkisini azaltmak için bu besin maddelerini tüketin. Bu sayede sigaranın vermiş olduğu zararları en aza indirmeniz mümkün olacak.İşte size nikotini vücuttan temizlemenin yolları

İçen öldü de içmeyen ölmedi mi?
İçen de öldü içmeyen de ölüm her canlı için kaçınılmaz sondur. Hiç kimse bir dakika sonrasını bilemez ve göremez görebilseydik eğer ben dahil hiç kimse bu denli zararlı maddeyi kullanmaz tüketmezdi. Düşünsenize 10 – 20 yıl sonramızı yada 60 – 70 yaşlarımızı görebildiğimizi. Hem sigara kullanmış bir fragman hem de sigara kullanmamış halimizin bir fragmanı yayınlansaydı. Kaçımız içerdik acaba aradaki farklar gözümüzün önüne serilse.

Eminim ki yine içenlerimiz olurdu biz insanoğlunun yapabildiği en güzel şeylerden biride kendisine bahaneler üretmektir.

Madem ki kullanılıyor bu nikotin içeren maddeler en azından etkisini düşürmemizde zararlarını çok ufak hareketler ile engelleyebildiğimiz kadar engellemekte fayda olduğunu düşünüyorum. Nikotin vücuttan nasıl dışarı atılır?

Peki bazı besin ürünlerinin nikotinin olumsuz etkilerini azalttığını biliyor muydunuz? İşte nikotinin etkilerini azaltan 5 mucizevi besin maddesi. Nikotini vücuttan atmamızı sağlayan 5 doğal besin maddesi. Nikotinin vücuttan temizlenmesi için lütfen bu ürünleri tüketin.

Nikotinin etkisini azaltmanın doğal yolları.

Kivi
Vitamin deposu olarak bilinen özellikle içerisinde barındırdığı C vitamininden ötürü kış aylarında fazlaca tüketilen kivi vücuttaki zararlı maddelerinde dışarı atılmasına yardımcı oluyor. Tam bir nikotin düşmanı olan kivi’ nin sık sık tüketilmesi gerekiyor.

Zencefil
Zencefil aslında nikotinin etkilerini azaltan bir besin maddesi değildir. Yine öksürükle savaşmak için kışın bal ile karıştırılıp bir çok kişinin kullandığı zencefil insan vücudunun nikotine olan bağışıklığını azaltmak için birebir dir. Zencefil kullanan kişilerin sigara içmek için istemi azalır. Oldukça da da sağlıklıdır.

Havuç Suyu
Havuç suyu vücutta bulunan nikotini dışarı atarken özellikle cilt üzerindeki sigaranın vermiş olduğu yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Cildin kendini yenilemesine yardımcı olur. İlla suyu olması oturduğunuz yerde bile günce birkaç tane tüketilmesi göz sağlığı açısından da çok önemlidir.

Isırgan
Şampuanlarda bile kullanılan ısırgan doğal demir deposu ve dezenfektandır. Ne şekilde olursa olsun besin maddesi olarak tüketilmesi önerilmektedir. Isırgan nikotini vücuttan atmak için bitki dir.

Su
Hiç aklınıza gelmez değil mi? Aslında gelmesi gerekirdi. Su insan hayatının olmazsa olmazıdır. Vücuda alınan suyun fazlası belirli aralıklarla bir şekilde vücuttan dışarı çıkarılır. Gerek terleme gerek idrar yolu ile. Tüm organların temel kaynağıdır. Aynı zamanda temizleme ve hücre yenileme görevini üstlenir.

Yoğurt
Kesinlikle vücuttaki nikotinin atılmasın da en etkili silahlardan biridir. Tam bir temizleme uzmanıdır. Her gün en az 1 kase tüketilmesi önemle tavsiye edilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ