Take a fresh look at your lifestyle.

Bakın Bulaşık Deterjanı Ne İşlere Yarıyormuş

0 2

Bulaşık deterjanının sadece bulaşıklar için kullanıldığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bulaşık deterjanını kullanabileceğiniz alanları araştırdık işte sonuçlar.

Bulaşık deterjanları her mutfağın olmazsa olmazı. Kirlenen mutfak eşyalarını temizlemek bir yana bir çok kişi bulaşık deterjanını yer temizlemek veya toz almak içinde kullanmakta. Hatta kıyafetlerindeki yağ lekelerini temizleyen bulaşık deterjanlarının başka ne işlere yaradığını biliyor musunuz?

Bulaşık Deterjanı  ile Neler Yapabilirsiniz?

biliyoz.com ekibi olarak mutfakların harikalar yaratan bulaşık deterjanlarının başka hangi alanlarda kullanıldığını araştırdık. İşte bulaşık deterjanlarının kullanım alanları.

 

Bulaşık Deterjanı  ile Yabani Otlardan Kurtulun

Yabani otlardan kurtulmak için kullanılabilecek olan kimyasal maddeler hem size hem çevrenize zarar verebilir . Bu işin en kolay ve ucuz yolu bulaşık deterjanı kullanmaktır. Yabani otları temizleyeceğiniz bölgeye yetecek kadar su içerisinde bir miktar tuz, sirke ve bulaşık deterjanı ekleyerek iyice karıştırın. Temizlenmesini istediğiniz bölgenin tümüne bu suyu dökün gerekirse işlemi farklı günlerde bir kaç kere tekrarlayın. Yabani oyların kaybolduğunu göreceksiniz.

 

Bulaşık Deterjanı  ile  Karıncaların gelmesini engelleyin

Bazen karıncalar ev içerisinde ciddi rahatsızlıklara sebep olabilir. Hiçbir karıncaya zarar vermeden bu işlemi uygulamanız halinde karıncalar evinizden uzaklaşacaktır. Beyaz sirke ile bir miktar bulaşık deterjanını karıştırın. Karıncaların güzergahını kesecek şekilde hazırladığınız suyu dökün. Gerekirse işlemi bir kaç kez tekrarlayın karıncalar kendi çizmiş oldukları yoldan vaz geçecektir.

 

Yem Yeşil Bir Bahçe İçinde Bulaşık Deterjanı

Bahçeli evde yaşayan herkesin isteğidir yem yeşil bir bahçeye sahip olmak işlem kolay uygulaması biraz zor. 100 litre suyun içerisine diyet kola, pekmez, bir miktar mısır şurubu ve bir fincan bulaşık deterjanı katarak bahçenizi sulayın. En baba gübreden daha etkili olacaktır.

 

Klima Temizliğine Bulaşık Deterjanı

Her sezon başlangıcı ve mümkünse aralarda 1 – 2 kere klima temizliği klimanızın daha verimli çalışarak daha az enerji sarf etmesi adına önemlidir. Klima filtreleri üzerine biriken pisliği tazyikli su ile tersten akıtıp bulaşık deterjanı ile yıkamanız oluşan tüm tortuları yok edecektir.

 

Parlak Saçlar İçin Bulaşık Deterjanı

Aşırı kimyasal olduğundan dolayı çok az miktarda kullanılmasını tavsiye ederiz. Saçlarınızın yağlı olmasından, çabuk yağlanmasından şikayetçi iseniz şampuanınızın içerisine 1 – 2 damla bulaşık deterjanı damlatın nasıl parladığını göreceksiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.