Take a fresh look at your lifestyle.

Ballı Suyun Faydaları. Hemen Deneyin

0 1

Balın hem vücut hem cilt için faydalarını muhtemelen biliyorsunuz. Sabahları içilen ılık suyun da cilt üzerindeki faydalarını büyük ihtimalle duymuşsunuzdur.

Ballı suyun faydalarını okuduğunuz anda hemen denemeye karar vereceksiniz. İşte bu bir mucize. Ballı su mucizesi.

Peki bal ile suyun bir arada ne kadar etkili olduğuna dair fikriniz var mı?

 

Ballı Suyun Faydaları

Ballı su kilo vermeye yardımcı mükemmel bir karışımdır. İçerisinde bulunan bileşenlerden ötürü bal sağlıklı bir kalori deposudur. Boş kalori ile dolu olan meşrubatlar yerine bal tüketmeniz hem sağlık açısından önemli hem de boş kalori alımınızı azaltarak kilo vermenize yardımcıdır.

Sabahları içeceğiniz bir bardak ballı ılık su sayesinde sindirim sisteminizin daha sorunsuz çalışmasına olanak sağlayarak. Sindirim sisteminizde oluşması muhtemel bakteri ve parazitlerden kurtulmuş olursunuz. Aynı zamanda Ilık ve ballı su kabızlık için doğal bir tedavi yöntemidir. Özellikle hemoroid ( basur ) problemi çekenlerin düzenle olarak tüketilmesi önemle tavsiye edilir.

 

Bal bazı ülkelerde yaraların tedavisinde kullanılmaktadır.

Bakteri öldürme özelliğine sahip mükemmel bir besin maddesidir. Al içerisinde bulundurduğu antioksidanlar sayesinde vücuttaki bakteriler ile savaşır.

 

Polenlere karşı alerjiye bağışıklık sağlar. Özellikle bölgenizde üretilmiş olan balın tüketilmesi sayesinde çevresel alerjik sorunların giderilmesine yardımcıdır.

Enerji ve performans için ballı su. Bazı kişilerin dinç kalmak için kullandıkları kahve yerine ballı su içmeleri hem enerjilerini hem de performanslarını arttırma konusunda yardımcıdır. Suyun içerisine bir miktar bal ekleyerek tüketmeniz daha zinde kalmanıza olanak sağlar.

Bal bakterilere karşı savaşan bir besin maddesi olmasından ötürü boğaz ağrı ve iltihaplarına karşı faydalıdır. Ilık su ile karıştırıp kullanmanız boğazınızı yumuşatırken direk tüketmeniz halinde boğazınız üzerinde ince bir tabaka oluşturarak bakterilerin ölmesi ve öksürüğün azalmasına yardımcıdır.

Gaz problemlerine ballı su bağırsaklarınızda huzursuzluk veya gazınız var ise içeceğiniz bir bardak ballı su içmek gaz sorununuzu ortadan kaldırmaya bağırsaklarınızın rahatlamasına fayda sağlayacaktır.

Ballı su iyi kolesterol seviyesini arttırmaya kardiyovasküler gerilimini azaltmaya yardımcıdır.

 

Ballı su toksinleri azaltma ve vücudun toksinlerden arınmasına yardım eder. Düzenli olarak kullanılması halinde vücuttaki toksin seviyesini en aza indirir. Ballı suyun içerisine bir kaç damla limon sıkmanız toksinleri azaltırken idrar yollarının da daha sağlıklı işlev görmesini sağlar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.