Take a fresh look at your lifestyle.

Bebek ve Çocuklarda Burun Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

0 14

Günümüzde sık karşılaşılan bir sağlık sorunu olan burun tıkanıklığı, çözülmediği takdirde beraberinde bir takım sorunları meydana getirebilmektedir.

Öncelikli olarak bu sağlık sorununun aşamasında her hangi bir alerjiniz olup olmadığını iyi bir şekilde anlamanız gerekmektedir.

 

Bebeklerde  Burun Tıkanıklığı ve Çocuklarda Burun Tıkanıklığı Neden olur?

Bebeklerde burun tıkanıklığını açmak oldukça basit ve kolay yöntemlerden ibaret olduğu kişiler genellikle burun tıkanıklığı nasıl açılır gibi soruları yöneltmektedirler. Sizlere önerecek olduğunuz bitkisel gıda takviyeleri sayesinde bu sorundan çok kısa bir süre içerisinde kurtulmanız mümkün olacaktır.

Bitkilerin yаrаrlаrını tаrtışmаk pek doğru olmаz. Bu ѕebepten dolаyı her zаmаn dаhа keѕin ѕonuçlаrа ulаşmаk iѕtiyorѕаnız bu yönde geçiсi bir etkiye ѕаhip olduklаrını dа bilmeniz gerekmektedir.

Kıѕа ѕürelide olѕа burun tıkаnıklığınа ne iyi gelir ѕoruѕunun сevаbını kendiniz çok rаhаt verebileсekѕiniz. Kokuyu burnunuzа аldıktаn ѕonrа ѕolunum yollаrınızdа yаşаyасаğınız rаhаtlаmа ѕonuсundа her zаmаn dаhа ѕаğlıklı olаbileсekѕiniz. Yаlnız keѕin ѕonuçlаr için bir doktor tedаviѕi görmekte her zаmаn yаrаr vаrdır.

Bebeklerde burun temizliğini nasıl yapabilirsiniz?

Burun tıkanıklığına ne iyi gelir denildiğinde çörek otu ve soğanı örnek vermek yeterli olacaktır. Solunum yollarınızı çok kısa bir süre içerisinde açabilecek bu bitkiler geçici bir tedavi yönteminiz olabilecektir.

Özellikle kış aylarında bebeğinizin burnunu düzenli olarak temizlemeniz hem daha iyi nefes alışını sağlayacak hem de geniz akıntısı kaynaklı rahatsızlıkları yaşamasını engelleyecektir.

Çocuklar belirli bir yaşa gelesiye kadar sümkürme hareketini yapamazlar bu nedenle burunlarını temizlemek için çeşitli araçlar kullanmamız gerekmektedir. Özellikle kış aylarında klima, soba ya da kalorifer nedeniyle ortamdaki hava kuru olur ve bu bebeklerinizde burun tıkanıklığına sebep olur.

O yüzden her sabah ve akşam bebeğinizin her iki burun deliğine birer damla serum fizyolojik damlatın.

Bebeğinizin burunları tıkalı olduğu dönemde ise serum fizyolojik kullanımını 1’er saat aralıklı olarak kullanmaya özen gösterin ve ardından burun aspiratörü ile burun içini güzelce temizleyin.

Burun tıkanıklığı yaşayan bebeğinize her gün ılık banyo yaptırmak hem onu oldukça rahatlatacaktır hem de burnunun boşalmasında faydalı olacaktır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.