Biz Biliyoz

Sırt Ağrısı Nedenleri. Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir?

  • 11 Ekim 2018
  • 80 kez görüntülendi.
Sırt Ağrısı Nedenleri. Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir?

En yaygın rahatsızlıklardan biri olan sırt ağrısı hemen herkesin karşılaştığı bir sorundur. Peki sırt ağrısına ne iyi gelir. Sırt ağrısının nedenleri nelerdir? İşte cevabı.

Sırt ağrısının sebepleri,  sırt ağrısı nasıl geçer

Genellikle ofis ortamında çalışanların sıklıkla karşılaştığı fakat pek fazla önemsemediği sırt ağrılarının zaman içerisinde ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğini biliyor musunuz? Dikkate alınması gereken sırt ağrısın boyundan başlayarak bel ve kuyruk sokumuna kadar olan bölgedeki yanma, sızlama, ağrı ve kaslarda sıkışma olarak kendini gösteriyor. Uzmanlar sürekli olarak sırt ağrısı sorunları ile karşılaşan kişilerin mutlaka bir uzaman tarafından kontrol edilmesini öneriyor.

Sırt ağrısı nedenleri

Sırt arısı genelde hareketsizlikten dolayı olsa da bu ağrılara sebep olan başka faktörlerde olabilir. En yaygın olarak görülen sırt ağrısının sebebi ofis ortamında sürekli oturmaktan kaynaklıdır. Diğer sebepler ise şu şekilde sıralanabilir.

– Sürekli bilgisayar kullanımı.
– Kas spazmı veya kas sıkışması.
– Orantısız ve dikkatsiz bir şekilde ağır kaldırma.
– Yan veya yamuk oturma.
– Böbrek enfeksiyonları.
– Yanlış yatak seçimi
– Haddinden fazla ağır çanta takmak

Sırt ağrısına ne iyi gelir?

Sırt ağrısı nasıl geçer sorusunun cevabını aramadan önce, sürekli olarak sırt ağrısı çekenlerin doğal veya bitkisel yollara baş vurmadan önce mutlaka bir uzmandan destek alması gerekmektedir. Alternatif olarak sırt ağrısına doğal çözüm için aşağıda verilmiş olan besin maddelerinden yararlanılabilir. Sırt ağrısına bitkisel çözüm yolları nelerdir?

Sarımsak
Doğal bir antibiyotik olduğu zaman herkes tarafından bilinmektedir. Anti bakteriyel yapısı sayesinde vücutta bulunan iltihapları kurutur veya vücuttan atılmasına yardımcı olur. Günde bir diş sarımsağı çiğnemeden yutarak yemenin faydası büyüktür.

Epsom Tuzu
Sülfat ve magnezyum açısından zengin olan bu tuz banyo esnasında kullanılabilir. Sıcak suyun içerisine bir miktar atacağınız epsom tuzu vücudun rahatlamasına fayda gösterecektir. Kullanımını enseden aşağıda doğru yapmanız tavsiye edilir. Farklı bir kullanım türü de epsom tuzu eklenmiş karıştırılmış olan suyu bir havluya dökerek ağrıyan bölge üzerinde 10 – 15 dakika bekletilerek uygulanır.

Zerdeçal
Sarımsak gibi iltihaplarla savaşan doğal bir besin kaynağıdır. 2 yemek kaşıdı zerdeçal. 1 yemek kaşığı bal ve 3 yemek kaşığı süt ile karıştırılarak macun haline getirilir. Elde edilen macun ağrıyan bölgeye sürülerek 10 – 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile temizlenir.

Papatya Çayı
Günde bir bardak içeceğiniz papatya çayı vücut yorgunluğuna iyi gelerek rahatlamanıza yardımcı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ