Take a fresh look at your lifestyle.

Buzlanmış Araba Camı Nasıl Temizlenir

0 19

Kış aylarında sürücülerin canını en çok sıkan şey şüphesiz ki araba camındaki buzlanmadır. Peki buzlanmış araba camı nasıl temizlenir? İşte yöntemler.

Soğuk bölgelerde yaşayan araç sahipleri sabah işe geç kalmak uğruna araba camında oluşan buzları temizlemek için emek harcar. biliyoz.com ekibi olarak buzlanmış araba camı nasıl temizlenir sorusunun cevabını araştırdık. İşte buzlanmış araba camının nasıl temizlenmesi gerektiğine dair pratik bilgiler.

Buzlanmış araba camını temizlemek hem zahmetli hem de oldukça zaman alan bir iştir. Fakat yolu iyi görebilmek, görüş mesafesini mümkün olduğunca uzun tutmak için buz tutan camları trafiğe çıkmadan temizlemek gerekir. Peki en pratik yoldan buzlanmış araba camı nasıl temizlenir?

Buzlanmış araba camı nasıl temizlenir?

buzlanmış araba camı nasıl temizlenir

– Sıcak su

Araba camı buz temizleme işlemi için en çok ve yaygın olarak kullanılan yöntem sıcak su yöntemidir. Sıcak su dökülen camdan buzlar kısa zamanda eriyerek görüş mesafesi arttırılabilir. Fakat soğuk olan cama bir anda sıcak su dökmek camın çatlamasına sebep olabilir. Bu yüzden sıcak su buzlanmış cama yavaş veya sprey kullanarak püskürtülmelidir.

– Buz çözücü sprey

Bir çok araç sahibi Buzlanan araba camını temizlemek için buz çözücü sprey kullanmaktadır. En yakın oto aksesuar ürünleri satan yerlerden bu spreyi temin edebileceğiniz gibi buz çözücü spreyi benzincilerden de alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Hastalıklar Neden Gece Başlar

– Elma Sirkesi

Elma sirkesi her derde deva hem temizlik hem gıda ürünlerinden biridir. Su ile karıştırıp camın üzerine dökmen halinde buzlanan camlar çok kısa sürede temizlenecektir.

– Tuz

En kuvvetli buz temizleme ürünleri arasında yer alan tuzu camlarınız üzerine serpiştirmeniz halinde buzların hızlıca eridiğine şahit olacaksınız.

– Tuz solüsyonu

Buzlanmış araba camı nasıl temizlenir listesi içerisinde yer alan bu işleme kısaca tuzlu su da diyebiliriz. Sıcak su içerisinde erittiğiniz tuzu solüsyon haline getirip sprey yardımı ile buzlanmış araba camına uygulayabilirsiniz. Buzlanan yolların bile açılması için kullanılan bu solüsyon sayesinde camlarınızda oluşan buzlar hızlıca temizlenecektir.

– Kolonya

Limon kolonyasını buzlanan cam üzerine sıkmanız halinde kolonya içerisinde bulunan asitler buzları hızlıca temizleyecektir.

– Antifriz

Su içerisinde antifriz karıştırarak camlarınız üzerine sprey yardımı ile sıkabilirsiniz. Antifriz içeren su buzlanmış araba camını hızlıca temizleyecektir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.