Cilt Bakımı İçin En İyi Tüyolar

 Cilt Bakımı İçin En İyi Tüyolar

Doğru cilt bakımı ile cildiniz çok daha sağlıklı ve çok daha güzel olabilir.

Doğru yapılmış olan cilt bakımı sizin daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayabileceği gibi cilt ile ilgili hastalıkları da önlemenize imkan sağlayacaktır

Peki doğru cilt bakımı için neler yapmak gerekir? Cilt hastalıları nasıl önlenebilir? Hemen her kadının merak konusu olan sorular içerisindedir. Bu yazımızda cilt bakımı için sizlere altın değerinde tüyolar verirken cilt bakımı ile ilgili tüm sorularınızı da cevaplamış olacağız.

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır İşte İçin Tüyolar

1- Kokulu Ürünler

Kokulu üretilmiş olan cilt bakım ürünleri cildinizin tahriş olmasına olanak sağlamaktadır. Bu yüzden kokulu bakım ürünlerinden uzak durmanız uzmanlarca tavsiye edilir.

2- Su için.

Vücudumuzun büyük bölümünün sudan oluştuğu düşünülürse bol miktarda su içmek cildinizin daha sağlıklı olmasına olanak sağlayacaktır.

3- Sigara ve Alkol

Sigara ve alkol kullanımının cilt sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini bilmeyen yoktur sanırım. Sigara ve alkolden mutlaka uzak durun. Eğer kullanıyorsanız bıraktıktan bir süre sonra cilt üzerindeki etkisine şahit olacaksınız.

4- Makyajınızı Silin

Makyaj ile yatmanız halinde cilt gözeneklerinin normalden daha fazla kapanmasına ve cildinizin hava almamasına sebep olacaktır. Hava almayan bir cilt ise erken yaşlanmaya mahkumdur.

5- Doğal Temizleme

Kullanılan makyaj ürünlerinin içerisinde yoğun miktarda kimyasal ürün bulunmakta ve genelde makyaj yapılırken fazla miktarda kullanılmaktadır. Bu sebepten ötürü doğal temizleme ürünleri seçmeniz halinde kimyasalların olumsuz etkileri azalacaktır.

6- Uyku Düzeni

uyku her insanın sağlığı açısından en önemli eylemlerden biridir. Düzenli uyku sayesinde sadece cilt bakımını değil tüm organların en düzgün şekilde çalışması için etkin rol oynamaktadır.

7 -Güneş Işınları

Yaşamsal fonksiyonlarımızın en iyi şekilde çalışması vücudun D vitaminini alması açısından çok önemli olan güneş aynı zamanda yaydığı UV ışınları sayesinde cilt kanserine dahi sebep olabilmektedir. Güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı doğal ürünler kullanmanız tavsiye edilir.

8- Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Beslenme

Her işin başı sağlıktır. Sağlıklı beslenme içinde bol bol vitamin ve mineral içeren ürünlerin tercih edilmesi tavsiye edilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın