Çürük diş kalp rahatsızlıklarına sebep oluyor

 Çürük diş kalp rahatsızlıklarına sebep oluyor

Çürük diş kalp rahatsızlıklarına sebep oluyor

Kalp rahatsızlıklarının sebepleri içerisinde çürük ve iltihaplı dişler olduğunu biliyor muydunuz? Uzmanlar açıklıyor çürük dişler kalbe zarar veriyor işte sebepleri.

Kaç kişi dişlerine gerçekten çok fazla önem gösteriyor. Günlük olarak bakım ve temizliğini yerine getiriyor. Şuan azında çürük diş ile gezen kaç kişi var. Kaç kişi düzenli olarak düş doktoruna gözüküyor.

Biz insanoğlu anca başımıza bir şey geldiği zaman olayın ciddiyetinin farkına varıyor önceden bir takım tedbirler almıyoruz. Mesela tütün ve tütün maddelerinin ölümcül risklerini bildiğimiz halde içiyoruz neden? Çünkü şuanda bir zararını göremiyoruz. Zaman içerisinde zararları çıkmaya başladıkça da doktor kapılarını aşındırıyoruz.

Çürük Diş Kalp Hastalıklarının Tetikçisi

Dişlerimiz içinde aynı hassasiyeti göstermiyoruz. Nasıl olsa çözümü var olmadı takarız ileride takma dişi, geçeriz diyoruz. Peki diş sağlığınız ile kalp sağlığınız bir biri ile yakında ilişkili desek ne yaparsınız. Ağrımıyor veya sorun yaratmıyor diye önemsemediğimiz çürük dişlerin kalp sağlığını tehdit ettiğini uzmanlar yıllardır bağırıyor ama duyan yok.

Kalp Hastalıklarına Çürük Diş Sebep Olabiliyor

Tedavi edilmeyen çürük dişler yetişkinlerin kalp sağlığını yakından etkilerken çocuklarda da kalp kapak rahatsızlıklarına sebep oluyor. Araştırmalar çürük dişlere yapılacak müdahale esnasında oluşacak olan bakteri kalp ve damarları ortan tabakada endokardit adı verilen hastalığa sebep oluyor.

Çürük Diş Kalp Enfeksiyonlarına Sebep Oluyor

Araştırma sonucunda elde edilen bilgilere göre; çürük dişlere yapılacak olan müdahale sırasında oluşacak bakteriyemi, endokardit adı verilen kalp ve damarların iç yüzeyini örten tabakanın enfeksiyonuna neden olabiliyor. Endokardit ise hastanede uzun bir tedavi süreci gerektiren ölüm riski taşıyan çok ciddi bir rahatsızlıktır.

SAĞLIK, KADIN, çürük dişin zararları, diş ağrısı, SAĞLIK haberleri, diş ağrısı nasıl geçer, diş çürüğü nasıl geçer, netdesin sağlık, çürük diş kalp enfeksiyona neden oluyor

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın