Biz Biliyoz

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Diş Ağrısı Evde Nasıl Geçer?

 • 19 Ekim 2019
 • 123 kez görüntülendi.
Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Diş Ağrısı Evde Nasıl Geçer?

Ağrımaya başladım mı geçmek bilmeyen, insanın yaşam kalitesini sıfıra indiren, sosyal yaşantısını olumsuz etkileyen diş ağrısına ne iyi gelir? Diş ağrısı evde nasıl geçer? Diş ağrısına evde ne iyi gelir? Biliyoz.com sizler için araştırdı.

Diş ağrısı kimsenin yaşamak istemediği sorunların belki de başında gelen bir rahatsızlıktır. Hemen her insan hayatı boyunca en az bir kaç kere de olsa diş ağrısı ile yüzleşmek zorunda kalır.  Başladım mı geçmeyen kimi zaman haftalarca süren bu sancılı dönemde varsa iltihabı hızlıca geçirmek gerekmektedir.

Diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun en basit şekilde ele alarak bu sancılı süreçte açılarınızı bir miktarda olsa azaltmayı hedefliyoruz.

Diş ağrısına ne iyi gelir?

Birçok kişi dişçiden çekinir veya gitmeye erinir. Diş ağrısına evde çözüm yolları arar ya da bir takım ağrı kesicilerle diş problemini atlatmaya çalışır. Peki diş ağrısı evde nasıl geçer? Diş ağrısına evde uygulayabileceğiniz yöntemler.

Diş ağrısı evde nasıl geçer?

 • Karanfil, diş ağrısını azaltarak geçiren doğal besin maddelerinden biridir. Karanfilin ağrıyan diş üzerine konulması ya da toz haline getirilip dişin etrafına sürülmesi diş ağrısını geçirmek için kullanılan en bilindik yöntemlerden biridir.
 • Sirkeli su yine diş ağrısına iyi gelen yöntemler arasındadır. Sirkeli su ile gargara yaparak diş ağrısı kısa zaman içerisinde geçirilebilir. Gargaradan sonra yine sirkeli su ile dişe masaj yapmak ağrıdan hızlıca kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
 • Diş ağrısına iyi gelen evde uygulanabilecek diğer bir doğal tedavi yöntemi ise maydanoz ve sarımsak kürü dür. Evde uygulanabilecek bu yöntem sayesinde diş çevresinde bulunan iltihap dahi küçülme gösterebilir. Maydanoz ve sarımsağın ezilip diş çevresine sürülmesi ağrının en hızlı şekilde rahatlamasını sağlar.
 • Antiseptik spreyler, ağız ve diş temizlemek için kullanılan gargaralar ise yine diş ağrısını rahatlatan evde uygulanabilecek yöntemler arasındadır.
 • Bunlara ilaveten ki tercihimiz doktor tavsiyesinde olması ağrı kesiciler en azından günü rahat geçirmenize destek olabilir.

 

Diş ağrısı için başka  ne yapılmalı?

Diş ağrısı, dişin içerisinde ya da çevresinde oluşur. Ağrı iltihaplı dişten veya diş etinden, tahriş olmuş diş sinirinden, sünüsler ya da çeneden kaynaklanan bir problemden dolayı baş gösterir.

Ben de bugün diş ağrılarına karşı Prof. Dr. Ahmet Maranki‘nin önerilerini sizinle paylaşmak istedim:
** Defne yaprağı sirke ile kaynatılıp, gargara halinde kullanılır.
** Bir bardak suya birkaç damla karanfil esası konulup bu suyla ağız çalkalanır.
** Sarımsak ezilerek ağrıyan dişin etrafı sarımsakla ovulur.
** Bir bardak kaynar suya, bir tatlı kaşığı ada çayı konulur. 20 dakika bekletilip ılık halde gargara yapılır.
** Nane iyice kıyılır, suda bir kaç gün bekletilir. Ağrıyan ve çürük dişlerin etrafına bir miktar pamukla konulur.
** Maydanoz ezilir ağrıyan dişe sürülür.
** 30 gram papatya 30 gram naneyle karıştırılır. 1 bardak kaynar suya 10 gram konulur 10 dakika bekletilir. Bu karışımla ağız sık sık çalkalanır.
** Ağrıyan dişe tuz koymak diş ağrısını bir miktar da olsa azaltır.

 

Kaynak:
Kozmik bilim ışığında şifalı bitkiler kitabı
Prof. Dr. Ahmet Maranki

Peki siz diş ağrıları için evde hangi tedavi yöntemlerini denediniz. Diş ağrılarına karşı kullandığınız tedavi yöntemlerini alt tarafta bulunan yorum bölümünde bizlere aktarabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Sngul dedi ki:

  Diş ağrısı ile ilgili deneyimimi paylaşmak istiyorum.sirke ile gargara faydalı oldu

  1. Biliyoz.com dedi ki:

   Sngul Hn. Bu değerli bilgi için tüm okurlarımız adına teşekkür ederiz.

BİR YORUM YAZ