Take a fresh look at your lifestyle.

Diş Beyazlatmanın 6 Doğal Yolu

0 1

Güzel bir gülümseme için herkes bembeyaz dişlere sahip olmak ister. İşte diş beyazlatma için size 6 doğal yöntem.

İnsanın en çekici özelliklerinden bir tanesi de temiz ve beyaz dişlerdir. Fakat günlük hayatımız içerisinde kullandığımız çay, kahve, sigara gibi ürünler ve düzensiz yapılan diş temizliği dişlerin rengini değiştirerek plak oluşumuna sebep olmaktadır.

Oluşan diş plaklarını yok etmek ve dişlerin gerekli temizliğe ulaşmasını sağlamak için evde uygulanabilecek yöntemleri sizlerle paylaşacağız.

Diş Plağı Nedir?

Plak diş ve diş çevresinde yiyecek ve bakteriler tarafından oluşan renksiz, yapışkan ve bakterilerden oluşan bir tabakadır. Diş eti hastalıkları ve çürüklerin başlıca sebebi plak oluşumudur.

 

1- Aloe Vera Plak Temizleme Macunu

Malzemeler:
Su bir fincan
Karbonat yarım fincan
Gliserin bitkisel dört çorba kaşığı
Limon yağı
bir çorba kaşığı
Bir çorba kaşığı limon yağı

Hazırlanışı:
Tüm malzemelerinizi azı kapanabilir mümkünse cam bir kap içerisinde karıştırın ve dişlerinizi bu karışım ile fırçalayın çok kısa süre içerisinde olumsu sonuç alacaksınız.

 

2- Doğal Diş Temizleyici Portakal Kabuğu

Portakal kabukları aynı zamanda mükemmel bir diş temizleme ürünüdür. Portakalı soyduktan sonra kabuklarını atmayarak dişlerinize sürün. Portakal kabuğu içerisinde bulunan asitler bakterilerle savaşırken dişlerinizin de parlamasına sebep olur. Dişlerinizi portakal kabuğu ile temizledikten sonra su ile durulayın.

 

3- Plak Temizleme Susam Tohumu

Dişlerinizdeki plak oluşumunu yok etmek için bir tutam susam tohumunu çiğneyin ve tükürün. Dişlerinizin arasında kalan susam tohumlarını diş fırçası ile temizleyin. Bu işlem sayesinde plaklardan çok hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

 

4- Diş Plağı Temizlemek İçin Doğal Macun
Malzemeler:

Domates
Çilek
Portakal

Hazırlanışı:
Eşit miktarda veya gramajda çilek domates ve portakalı ezerek lapa haline getirin ve parmağınız ile hazırladığınız karışımı dişlerinize sürün. 5 – 6 dakika bekledikten sonra dişlerinizi durulayın. Hazırladığınız macun sayesinde dişlerinizde bulunan bakteriler ölecek ve kısa sürede istenilen beyazlığa ulaşacaktır.

 

5- Sirke
Malzemeler:

Sirke 2 yemek kaşığı
Tuz 1 yemek kaşığı
Su 4 yemek kaşığı

Hazırlanışı:
Tüm malzemeleri karıştırarak dişlerinizi bu karışım ile fırçalayın. İşlemi sürekli tekrarlamanız halinde diş plaklarından tamamen kurtulacaksınız.

 

6- Karbonat
En bilinen yöntemdir. Direk karbonatı veya karbonat ile limon suyunu karıştırarak dişlerinizi bu karışım ile fırçalayın. İşlemi sürekli tekrarlayın. Emin olun kullandığınız macunlara oranla çok daha sağlıklı bir yöntemdir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.