Biz Biliyoz

Karın Kası Yapmanın Püf Noktası

  • 27 Ekim 2018
  • 62 kez görüntülendi.
Karın Kası Yapmanın Püf Noktası

Karın kası yapmak sadece spor olmaz gerçekten karın kası yapmak istiyorsanız öncelikle yaşam tarzınızı değiştirmelisiniz.

İşte karın kası yapmanın püf noktaları.

Karın kası yapmak için en önemli adım spor olsa da tek başına spor karın kası için ya yeterli olmayacak ya da istediğiniz zamanda istediğiniz düzeye gelemeyeceksiniz. Yaptıklarınızla, yedikleriniz ve içtiklerinizle yaptığınız sporu destekleyerek istediğiniz sonuca hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bu işin özeti resmen yaşan tarzınızı değiştirmekten geçer.

Karın kası programınızı şu şekilde yapabilirsiniz.
1- Her gün düzenli olarak kardiyo yapın
2- Karbonhidrat tüketimi için Kompleks karbonhidratlara yer verin. (Mısır, kepek, arpa, yulaf, mısır unu, makarna, karabuğday, kepekli pirinç, tam tahıllı gevrek, patates, kırılmış buğday, mercimek, bezelye, fasulye)
3- İşlenmiş ve hazır gıdalardan uzak durun.
4- Sabah uyandığınız zaman protein alın.
5- Gün içerisinde ara öğünlere sık sık ve az olarak yer verin metabolizmanızın çalışmasını sağlayın.
6 -Günde 2 ila 3 litre civarında su tüketin.
7- Hakiki zeytinyağı kullanın. Margarinden uzak durun.
8- Ve uyku düzeninizi gözden geçirin günde en az 7 saat uyuyun

İp atlayarak zayıflama ve karın kası güçlendirme

Dünyaca ünlü yıldızların zayıflama yöntemi olan ip atlama, hepimizin çocukluk döneminde eğlenmek amacı ile yaptığımız oyunlardan bir tanesidir. ip atlamanın tüm vücuda çok fazla faydası vardır. İp atlama sıkılmadan yapıldığı için diyetlere ve diğer spor branşlarına göre çok daha eğlencelidir. Ancak her spor gibi, ip atlama sporunda da yavaştan başlamak ve tekrar sayısını gün geçtikçe artırmak gerekir. Çünkü fazla tekrar ile ip atlamaya başlamak, ertesi gün bütün kaslarda ağrıya ve hamlamaya neden olur.

Kısa süre içinde kilo vermeye yardımcı olan ip atlama, aynı zamanda vücudunuza büyük değişikliklere neden olur.
1- İp atlama esnasında beyinin her iki tarafı birlikte çalışır. Böylece beyniniz ile bedeniniz arasındaki koordinasyon hızlanır.
2- İp alama, kalp sağlığı için oldukça önemi vardır.
3- İp atlama hareketleri, tüm vücudun aynı anda çalışmasını ve yüzdeki yağların erimesini ve şekillenmesine yardımcı olur.
4- İp atlama sırasında, kalça kasları ve bacaklar çalıştığı için kalça kısmı ve bacakların çok daha şekilli ve sıkı olmasını destekler.
5- Kısa süre içinde selülitleri ortadan kaldırır, varisleri önler.
6- Günde 1 saat ip atlayarak 1000 kalori yakarsınız.

 

İp Atlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?
İp atlama egzersizlerine, çok yavaştan başlamalısınız. İlk günler 15 dakika ip atlayarak başlayıp, günde 1 saate çıkartmanız tavsiye edilir. Bu sporu yaparken günde iki litre su içmeye ve düşük kalorili besinler tüketmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Böylece her gün ip atlayarak ayda 5 kilo vermeniz mümkün olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ