Biz Biliyoz

Doğal Ahşap Cilası Yapımı

Doğal Ahşap Cilası Yapımı

Evde ahşap cilası yapımı hiç de zor değildir. Ahşap ürünler zamanın izlerine çok fazla dayanamaz sıcak, soğuk, toz veya kullanılan temizleme ürünleri sayesinde parlaklıklarını yitirir ve mat bir görünüme bürünür.

Cilalatmak pahalı ahşap cilası ile hem riskli hem de zahmetli iştir. Standart mobilyacıların kullandıkları cilayı evde uygulamak hem bilgi hem beceri hem de ekipman gerektirir.

 

Evde Ahşap Cilası Tarifi

Zamanın izlerine dayanamayan zaman içerisinde eski parlaklığını kaybeden ahşap ürünleriniz için evde hazırlanabilir doğal ahşap cilası.

 

Ama size size önereceğimiz doğal cila sayesinde ahşap ürünleriniz ilk günkü parlaklığına kolay ucuz ve pratik bir şekilde ulaşacaktır.

 

İşte sizin için evde ahşap cilası yapımı tarifi

Malzemeler:
Bal Mumu 4 yemek kaşığı
Jojoba yağı 1 su bardağı
Okaliptus yağı 4 damla
Limon yağı 4 damla

 

Hazırlanışı:
Evde ahşap cilası yapımı için bir kavanoz içerisinde 1 su bardağı jojoba yağı ile 4 yemek kaşığı bal mumunu benmari usulü eriterek karıştırın. Bal mumu hazırladığımız cilanın kalıcı olmasını sağlayacaktır. Eritme işlemi tamamlandıktan sonra içerisine 4 damla limon yağı ile 4 damla okaliptus yağını ilave edin.

 

Cilayı ılık veya soğuk şekilde pamuk veya sünger yardımı ile ahşap ürünlerinizin üzerine uygulayın . İşte hepsi bu kadar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ