Biz Biliyoz

Durugörü Nedir? Durugörü çeşitleri? 6. Çakra

  • 20 Aralık 2018
  • 102 kez görüntülendi.
Durugörü Nedir? Durugörü çeşitleri? 6. Çakra

Durugörü Nedir? Durugörü en kolay olarak bildiğimiz beş duyu organının dışında kalarak bir takım cisim, olay ve düşünceleri göreme veya varlığını algılama olarak tanımlanır. Peki durugörü nedir ne işe yarar.

Durugörü için belirlenmiş diğer bir isimde ruhsal görüdür. Duyu organları kullanılmadan algılama üzerine bir çok araştırma yapılan yeteneklerden biridir. Bu algılama fonksiyonunu ne gözler nede diğer duyu organları görmezler.

Duyugörü ile yapılmış olan algıda ger hangi bir objeyi veya durumu gören göz, duyu organımız olan gözler yerine 3 göz olarak adlandırılan 6. çakradır. İki kaşın arasında ve gözler kapalıyken konsantrasyon sonucunda adeta oturup film izlercesine bir takım şekil, cisim, durum, olayları gören ve bu yeteneğini geliştiren kişilere ise duyugörü medyumu denir.

Durugörü Nedir? Durugörü Çeşitleri

Duyugörü 3 ana başlıkta incelenir. Basit duyugörü, mekan içinde duyugörü, zaman içinde duyugörü.

Basit duyugörü

Genelde mesaj veya anlam taşımayan bir takım cisim veya şekillerin görülmesidir. Gözler kapalıyken oluşan imajlar ile kendini belli eder. Basit duyu görü geliştirilmeye müsait olan ilk aşamadır. Özel bir çaba olmadan oluşmuş olan bu yetenek bazı insanların yapıları içerisindedir. Pek hafife alınacak kadar az sayıda kişide bulunmaz. Basit duyugörü ile kişiler rahatlıkla istedikleri imajları göz önüne getirebilir veya istemsiz olarak ta bir takım şekil veya cisimler göz önünden gelir geçer.

Mekan içinde durugörü

Var olan zaman diliminde yakınında olmayan yer veya mekanların algılanmasını sağlayan duyugörü çeşididir. Normal şartlarda anlık görülmesi mümkün olmayan yer veya cisimlerin, saklı olan bir takım şeylerin tariflerini verebilen, onları görebilen yeteneğe mekan içi duyugörü denir.

Zaman İçinde Durugörü

Kahin denen kişilerin kullandıkları yöntemdir. Geçmiş veya gelecekten haber verirler. Duyugörü yeteneğinin en gelişmiş safhasıdır ve kolay kolay nail olabilecek bir yetenek değildir. Geçmişte yaşanmış olan olayların perde arkalarını ortaya çıkarabilecekleri gibi gelecek zamanda da yaşanacak bir çok şeyi söyleyebilirler.

Peki siz duyugörü sahibi misiniz?

Hadi test edelim.

Şimdi gözlerinizi kapatın ve gözünüzün önünden bir takım şekillerin imajların geçmesine izin verin, onu düşünün, hayal edin ve gözlerinizin tam ortasına getirin. Eğer bir takım şekilleri, imajları veya cisimleri gözünüzün önüne getirip onları orada sabitleyebiliyorsanız, gördüğünüz ekran sabit değilse müjde basit duyugörü sahibi olan bir çok kişi arasındasınız. Basit duyugörü de önemli olan gözleriniz kapatıldığında simsiyah bir perde yerine istediğiniz cismi, objeyi, bir yeri veya kişiyi gözlerinizin önüne getirebilmenizdir. Yalnız dikkat edilmesi gereken husus onu hayal etmeniz değil görmenizdir.

Düğer bir aşamada ise bir takım şeyleri hissedebilmekten geçer. Gözünüzü kapattınız ve bir arkadaşınızın bir yere gittiğini gördünüz bu ana çok dikkat edin etrafa, olaylara, gittiği yere ulaşım şekline hatta üzerine giydiği kıyafete kadar her kareyi beyninize yazın. Ve o arkadaşınıza hemen sorun böyle bir olay yaşıyor musun? Yaşadın mı? Belki ertesi gün yaşayacaktır. Önemli değil detayları öğrenin belki de mekan veya zaman içi duyugörü yeteneğine sahip nadir kişiler içerisindesinizdir. Bilgi alın, sorgulayın, öğrenin bu olay geçmişte yaşanan bir takım olayla benzerlik gösteriyor veya gelecekte yaşayacağı bir olayı yansıtıyorsa ve bu durum başınızdan bir kaç kere veya daha fazla sayıda geçtiyse müjdeler olsun çok büyük bir yeteneğe sahipsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ