Biz Biliyoz

Ender Saraç ve Ahmet Maranki’den Menopoz Kürü

Ender Saraç ve Ahmet Maranki’den Menopoz Kürü

Her kadının hayatında doğal bir olgu olan menopoz, her kadında farklı özellik göstermektedir. Aslında menopoz dönemi başlamadan bazı takviyeler almaya başlamak akılcı bir yöntemdir.

Dr. Ender Saraç Menopoz dönemini en rahat şekilde geçirmeniz için bir kaç formül öneriyor.

 

İşte Ender Saraç menopoz  formülleri

Menopoz döneminde içilecek bitki çayları:
Papatya, civanperçemi, anason ve ada çayı bilinen çaylar arasında en etkili olanlarıdır.
Baharatlar:
Anason, tarçın, maydanoz tohumu, keten tohumu gibi baharatlar faydalıdır.

Menopoz döneminde nasıl beslenilmeli:

Bu dönemde özellikle bol bol sıvı alınmalı, yukarıda bahsettiğim bitki çaylarının bol bol içilmesi faydalıdır. Soya fasülyesi nohut gibi, doğal yolla fitoostrojen içeren yiyeceklerinde faydası vardır. Bu dönemde kırmızı et gibi ağır yiyeceklerin tüketilmemesi gerekir. Bunlar yerine B1 ve B6 vitaminleri, yüksek oranda kalsiyum, D vitamini, manganez, çinko gibi bileşikleri içeren besinlerin bolca tüketilmesi önerilir. Ayrıca yoga ve susam yağı masajı da bu dönemi en az stresle atlatmanıza yardımcı olacaktır.

 

İbrahim Saracoğlu’nun erken menapoza karşı önerdiği kür

Aşağıda yazdığım kür Prof. Dr. İbrahim Adnan Saracoğlu’nun katıldığı bir televizyon programında bizzat açıkladığı bir kürdür. Bu kür özellikle bazı bayanlarda adet görmeme, erken adetten kesilme, polikistik over (çok sayıda kist içeren yumurta dokusu), hamile olamama gibi sorunlara çözüm getiriyor.

 

Hamile kalamama-Erken Menopoz doğal tedavisi

1,5-2 bardak klorsuz bir suyu kaynatıp orta boy bir soğanın ince kabugunu (dıştaki kahverengi kabuk) soyup 4-5 parçaya bölüp kaynayan suyun içine atın. (Soğanı attıktan sonra su kaynattığınız kabın ağzını kapatınız.) 5 dakika kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıp soğanın ılımasını bekleyin.
Ilık olarak 1 su bardağı soğanlı suyu içiniz. Bu işlem günde 2 kez tekrarlanacaktır. (öğleden sonra 1 ve akşam yemeğinden önce) Bu işlem günde 2 kere 15 gün olarak tekrarlanmalıdır.
Bu işlemde önemli olan; hazırladığınız karışımları tazeyken içmeniz yani ocaktan indirip ılıdıktan sonra içiniz. Öğlen hazırladığınızı akşam içmeyiniz etkili olmaz.

Ahmet Maranki menopoz için kür tarifi

Bayanlarda, 45-55 li yaşlar arasında görülen, yumurtalarda üreme faaliyetlerinin durması sonucu başlayan hormonal bir değişikliğe tıp dilinde menopoz denir.
Bu dönemde bir çok bayan ruhsal ve bedensel açıdan sıkıntılar yaşamaktadır. Ancak bu sıkıntıları aza indirecek formüller mevcuttur. Bu dönemde E vitamini ve E vitamini içeren yiyecekler bu döneminde daha hafif geçmesine olanak verir.

Bu konuda Ahmet Maranki bir çok bitkisel formül önermektedir.

 

İşte Ahmet Maranki‘ nin menopoz için bitkisel kürleri:

** 1 bardak kaynar suyun içesine 2 gram adaçayı konulup 10 dakika boyunca demlenmelidir. Bu çay günde 2 -3 bardak tüketilir.
** 1 bardak kaynar suyun içerisne 9-10 gram aslan pençesi adı verilen bitki eklenip 10 dakika bekletilir. Günde 2- 3 bardak tüketilir.
** Isırgan otu, at kuyruğu, civan perçemi, çoban çantası ve eğir otu bitkilerinde eşit orandabir bardak kaynar su içerisine konulur. 10 dakika boyunca bekletilir. 1 Kaşık balla aç karnına 2 bardak gece yatarken içilir.
** 4 bardak soğuk suyun içersine 4 tatlı kaşığı kıyılmış çoban çantası otu konulup 8 saat bekletilir. 1 günde bu çay tüketilmelidir.
** 1 bardak kaynar su içerine 2 gram papatya eklenir. 10 dakika boyunca demlenmesi beklenir. Daha sonra günde 2-3 tane içilir.
Kaynak:
Kozmik bilim ışığında şifalı bitkiler kitabı
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Not: Bu kürler tavsiye niteliğinde olup, öncelikle doktorunuzun önerileri dikkate alınmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ