Biz Biliyoz

Evde Balyaj Nasıl Yapılır? Evde Balyaj Atma Teknikleri

Evde Balyaj Nasıl Yapılır? Evde Balyaj Atma Teknikleri

Son dönemlerde kadınların vazgeçilmezi olan balyaj nasıl yapılır? Evde balyaj nasıl yapılır? Evde balyaj atma sorularının cevaplarını bu yazımızda bulacaksınız.

Kuaföre yüzlerce lira para vermek yerine evde balyaj teknikleri işe tüm kadınlara ışık tutacak olan bu yazımız sayesinde balyaj nasıl yapılır? Evde balyaj nasıl yapılır? Balyaj atma gibi sorunların cevaplarını rahatça öğrenebilecek aynı zamanda hem kendinize hem başkalarına balyaj tekniklerini uygulayabileceksiniz.

Ev çok balyaj nasıl yapılır evde olarak aratılan bu sorunun cevabını vermeden önce balyajın ne olduğunu kısaca öğrenelim.

Balyaj nedir? Balyaj Atma Yöntemleri

Blayaj, doğal saç rengi bozulmadan saçların aralarına veya uçlarına renk katmak için yapılan renk açma işlemidir. Geçmiş dönemlerde röfle olarak adlandırılan saç açma işlemi ile aynı teknikte olan balyaj kadınların sıklıkla yaptırdığı işlemler arasında yerini almıştır.

Kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan balyaja fazla para vermeden evinizde yapak istiyorsanız size vereceğimiz yolları izlemelisiniz. biliyoz.com kadın ekibi sizler için evde balyaj atma işlemini araştırdı.

Evde balyaj nasıl yapılır?

Adım adım balyaj yapımı için ilk yapmanız gereken şey yen yapınıza ve ten renginize uygun olan bir renk tonu seçmektir. Seçeceğiniz renk tonu cildinizden koyu olmalıdır aksi taktirde çiğ bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Evde balyaj atma işlemi için balyajın nereden başlayacağına dikkatlice karar vermeniz gerekir. Genel mantık saçlarınızın beşte ikisi balyaj için en uygun ölçü dür. Örneğin karın bölgenize kadar uzamış bir saçınız varda göğüs üstü köprücük kemiği hizasından balyaja başlamak en doğru yer olacaktır.

 

Evde balyaj saç boyama işlemi için bajyajın başlayacağı yere karar verdikten sonraki adımınız saçlarınızın güzelce taranması olmalıdır. Kırışık saç olmaması boyanın düzgün bir şekilde dağıtılması için önemlidir. Eşit şekilde atılmış balyaj daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Balyaj işlemine başlamadan önce eski bir kazak veya t.shirt giymeyi ve ellerinize eldiven takmayı unutmamanız netdesin kadın ekibi olarak tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir: Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hadi başlıyoruz. Her şey hazır saç aşısını hazırladık ve güzelce karıştırdık. Şimdi saçlarınızı muntazam bir şekilde ayırmaya geldi sıra. Saçlarınızı tel veya lastik tokalar ile tutam tutam ve düzgünce ayırın. Saçlarınızın kalınlığına dikkat edin. Eşit şekilde ayırmanız halinde en doğal görünüme sahip olacağınızı unutmayın. Saçlarınızı ayırırken kullandığınız toka balyaj yapacağınız yerin hizasında olsun.

 

Tokanızı resmen kılavuz çizgisi olarak kullanın ve tokanın alından başlayarak saçlarınızın ucuna kadar aşıyı sürün. Saç aşısının üzerinde yazan bekleme süresine mutlaka dikkat edin. Süre dolduktan sonra saçınızı yıkayın ve güzelce kurulayın.

 

Kurulama işleminden sonra aynı işlemleri tekrar sırası ile yapacaksınız. Saçlarınızı tutamlara ayırarak yine toka ile sabitleyin ve boyanızı uygulayın. Boyanın üzerine yazan süreye özen gösterin. Süre bitiminde saçlarınızı güzelce yıkayın.

 

Hepsi bu kadar. İşte balyaj nasıl yapılır evde balyaj tekniklerini kısaca sizlere aktardık. Şimdi geriye sadece biraz cesaret kaldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ