Take a fresh look at your lifestyle.

Evde Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

0 10

Bir çok kadın tırnaklarını uzatmak için çaba sarf ediyor. Fakat sonunda ya kırılıyor ya çatlıyor emekler uğraşlar boşa gidip uğraş için umutlar kırılıyor. Biliyoz kadın ekibi sizler için hızlı tırnak uzatma yöntemleri evde uygulanabilir çözümleri ve tırnak uzatmanın püf noktaları nelerdir araştırdı. İşte evde tırnak uzatma yöntemi ve tırnak uzatmanın püf noktaları.

 

Yapılan çalışmalar ortalama olarak tırnakların ayda 3.74 mm büyüme eğiliminde olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte takma tırnaklar bugünlerde oldukça fazla tercih edilmektedir. Ancak doğal olarak daha uzun tırnaklarına sahip olmak gibisi yoktur.

Tırnaklarımızın uzamamasının zayıf olmasının ve kırılmasının çeşitli nedenleri vardır ve bu nedenlerin bazıları tırnakların daha hızlı parçalanmasına yol açan yanlış beslenme alışkanlıklarından oluşur. Saçlarımız gibi tırnaklar da keratin denilen proteinden beslenmektedir. El tırnakları ayak tırnaklarına göre daha hızlı ve daha sağlıklı büyür. Bununla birlikte, bazı bireylerde tırnakların büyümesini geciktiren bazı faktörler vardır.

 

Ama endişelenmeyin; tırnaklarınızı uzatmak, güçlü ve sağlıklı bir şekilde büyütmek için her hangi bir özel merhem, ilaç veya kozmetik ürününe ihtiyacınız olmadan, hızlı tırnak uzatma yöntemleri evde uygulanabilir doğal ürünlerle, mükemmel tırnaklara nasıl sahip olabileceğinizi anlatacağız. İşte tırnak uzatmanın püf noktaları, hızlı tırnak uzatma yöntemleri ve hızlı tırnak uzatma kürleri.

Evde Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

tırnak uzatmanın püf noktaları
tırnak uzatmanın püf noktaları

 

Evde tırnak uzatmanın püf noktaları sizler için derledik. İşte denenmiş başarı sağlanmış hızlı tırnak uzatma kürleri.

Zeytin yağı

Zeytinyağı, E vitamini açısından zengin bir doğal besin maddesi olduğu için tırnakların sağlıklı ve nemli olmasını sağlar. Zeytinyağı, uygun şekilde masaj yapıldığında tırnaklardaki kan dolaşımını hızlandırır.

Tırnaklar için zeytinyağı kürü:

Biraz zeytinyağını ılık hale gelene kadar ısıtın. Bu zeytinyağını tırnak ve tırnak etlerine yaklaşık beş dakika masaj yapın. Zeytinyağını elinizde bekletebildiğiniz kadar uzun süre bekletin. Tırnaklarınız kısa sürede daha hızlı ve daha güçlü hale getirecek.

Tırnak uzatmak için Hindistan cevizi yağı

Tırnak uzatmak için Hindistan cevizi yağı ile uygun şekilde masaj yapıldığında tırnaklardaki kan dolaşımını hızlanır, böylece doğal bir şekilde daha hızlı uzayan sağlıklı tırnaklara sahip olursunuz

Tırnak uzatmak için Hindistan cevizi yağı yöntemi

Tırnak uzatmak için Hindistan cevizi yağını ılık hale gelene kadar ısıtın. Hindistan cevizi yağını tırnak ve tırnak etlerine yaklaşık beş dakika masaj yapın. Hindistan cevizi yağını elinizde bekletebildiğiniz kadar uzun süre bekletin ve bu işlemi sık sık tekrarlayın. Hindistan cevizi yağı sadece tırnaklarınızı nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda daha hızlı ve daha güçlü büyümelerini sağlar.

Tırnakları güçlendirmek için yumurta kabukları

tırnak uzatma yöntemi evde
tırnak uzatma yöntemi evde

Tırnakları doğal olarak daha hızlı uzatmak için başka bir yaygın yöntem ise yumurta kabuğudur. Bir çok kişi yumurtalarını yedikten sonra yararlı olmadıklarını düşünerek yumurta kabuklarını atar. Yumurta kabukları, tırnak gelişimi için gerekli olan protein, demir, kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi mineraller bakımından zengindir. Tırnakların güçlendirmek için yumurta kabuklarını şu şekilde kullanabilirsiniz.

 

Blenderin içine yumurta kabuklarını koyun üzerine badem ve keten tohumu ekleyin. Bir toz elde gelene kadar malzemeleri karıştırın. Bu tozu, gerektiğinde kullanılmak üzere hava geçirmez bir kapta saklayabilirsiniz. Her sabah ılık sütle 1 çay kaşığı hazırladığınız tozdan atın. Tırnakların güçlendirmek için yumurta kabuklarını yöntemini her gün ve en az iki hafta boyunca tekrarlayın. Tırnaklarınızın nasıl hızlıca uzadığına kendiniz şahit olacaksınız.

Hızlı tırnak uzatma yöntemi evde limon tekniği

Limonda bulunan C vitamini ve antioksidanlar tırnak gelişimi için çok önemlidir. Limon suyunu tırnaklarınıza sık ve düzenli uyguladığınızda tırnaklarınızın sarılıklarsan kurtulduğunu göreceksiniz

Tırnak beyazlatma limon yöntemi 1:

Bir kase içerisinde yaklaşık yarım litre sıcak su koyun. İçerisine bir limon sıkın. Tırnaklarınızı bu limon suyuna batırıp bekleyin. Bu işlemi bir kaç gün üst üste tekrarlamanız sararan tırnakların beyazlamasını sağlayacaktır

Tırnak beyazlatma limon yöntemi 2:

Kullanılmış limon içerisinde tırnaklarınızı yaklaşık 5 – 10 dakika ovalayın. Arkasından ılık su iler tırnaklarınızı yıkayın. Farkı hemen göreceksiniz.

Portakal ile tırnak uzatma

hızlı tırnak uzatma kürleri
hızlı tırnak uzatma kürleri

Portakal suyunun, tırnakları doğal olarak daha hızlı ve daha güçlü hale getirmek için çok sağlıklı olduğu kabul edilir. Portakaldaki C vitamini ve antioksidanlar tırnakları daha sağlıklı ve daha güçlü bir şekilde büyümelerine izin verirken tırnakları sağlık katar. C Vitamini ayrıca tırnaklar için çok önemli olan kollajen üretimini desteklemektedir. Portakal suyunun içerisinde bulunan folik asit tırnakların büyümesini teşvik eder.

Portakal suyu ile tırnak uzatma:

Bir kaseye taze portakal suyunu sıkın. Tırnaklarınızı 15 dakika boyunca taze portakal suyunun içerisinde bekletin. Daha sonra tırnaklarınızı ılık suyla yıkayın ve iyice kurulayın. Tırnaklarınıza besleyici bir nemlendirici uygulayın. Bu kür tırnaklarınızı parlak, sağlıklı ve güçlü yapar.

Evde tırnak uzatma keten tohumu yağı

Keten tohumu içerisinde yüksek oranda omega-3 bulunmaktadır. Çeşitli saç ve tırnak problemlerini tedavi etmek için omega-3 mükemmel bir vitamindir. Keten tohumu ayrıca tırnak büyümesi için gerekli olan B vitamini, magnezyum ve potasyum içerir. Keten tohumu düzenli olarak tüketildiğinde, tırnakların çatlamasını, ayrılmasını, kurumasını ve kırılganlığını önlemeye yardımcı olur.

Tırnak uzatmanın püf noktaları keten tohumu:

Keten tohumu yağını ılık hale gelinceye kadar ısıtın. Bu ılık keten tohumu yağını tırnaklara ve tırnak etlerine yaklaşık 5 dakika masaj yapın. Keten tohumu yağını elinizde bekletebildiğiniz kadar uzun süre bekletin.

Domates ile tırnak uzatma yöntemleri

Domates, tırnak uzamasını kolaylaştırmaya yardımcı doğam ve sağlıklı bir besin maddesi olarak kabul edilir. Domates içeriğindeki biotin sayesinde tırnak ve saçların hızlıca uzamasını sağlar.

Tırnak uzatma yöntemi evde domates:

Hızlı tırnak uzatma kürleri içerisinde domates de bulunmaktadır. Tırnaklarınızı nemlendirmek için mükemmel bir besin maddesidir. Bir kase içerisinde 3 – 4 yemek kaşığı zeytin yağına 1 çorba kaşığı domates suyu ilave edin. Karışımı hafifçe ısıtın ve tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Haftada iki kez bu işlemi yapmanız halinde tırnaklarınızın hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzadığına şahit olacaksınız.

Domates ile tırnak uzatma 2. yöntem:

Bir dilim domates ile tırnaklarınızı yaklaşık 10 dakika ovalayın. Sonrasında, tırnaklarınızı ılık suyla yıkayın ve iyice kurulayın. Daha sonra tırnaklarınıza nemlendirici uygulayın.

Leave A Reply

Your email address will not be published.