Evde Kaş ve Kirpik Serumu Nasıl Yapılır

 Evde Kaş ve Kirpik Serumu Nasıl Yapılır

Kaş ve kirpiklerinizi evde hazırlayacağınız doğal serumlar ile günlendirmek ister misiniz? İşte evde paratik kaç ve kirpik serumu yapım teknikleri.

Güzel be güçlü kaşlara, uzun ve kuvvetli kirpiklere sahip olmak her kadının hayali. Peki bu hayalinizi çok uygun ve doğal yollarla gerçekleştirmek ister misiniz? Netdesin ekibi olarak yaptığımız araştırmalar sonucunda hem doğal hem uygun maliyetli hem de pratik olarak evde kaş ve kirpik sorumu yapmanın 3 farklı yöntemini anlatacağız.

İşte uygun doğal ve pratik kaş serumu kirpik serumu tarifi

Kaş ve kirpik serumu 1. Yöntem
Malzemeler:

Zeytinyağı 1 kahve fincanı
Ceviz içi 1 tutam
Fındak 1 tutam

Hazırlanışı:
Bir kahve fincanı zeytin yağını cam bir kabın içerisine koyarak zeytin yağını koydugunuz kabın yarısına kadar su olacak şekilde farklı bir kaba koyup ısıtın yani benmari usülü zeytin yağı ısıtın. İçerisine ceviz içini ve fındığı ilave edin. Yap kararıncaya kadar karıştırın . Elde ettiğiniz karılışı kirpik ve kaşlarınıza uygulayın.

Kaş ve kirpik serumu 2. Yöntem
Malzemeler

Zeytinyağı 1 çay kaşığı
Hint yağı 1 çay kaşığı
Kakao yağı 1 çay kaşığı
Fındık yağı 1 çay kaşığı

Hazırlanışı:
Toplanda 4 çay kaşığı yag kullanacağınız malzemelerinizi küçük ve uygun bir kap veya minik bir şişede karıştırark kaş ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Kaş ve kirpik serumu 3. Yöntem
Malzemeler

Hindistan cevizi yağı 1 yemek kaşığı
Badem yağı 1 tatlı kaşığı
Ceviz içi 3 adet
Fındık 3 adet

Hazırlanışı:
Tüm malzemelerinizi benmari usulu bir kap içerisinde kısık ateşte karıştırın. Fındık ve ceviz parçacıklarını süzerek ayırın süzduğunuz sıvıyı uygun bir şişeye alın ve günlük olarak kaş ve kirpiklerinize uygulayın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın