Biz Biliyoz

En Güzel Göz Makyajı Teknikleri, Önerileri

En Güzel Göz Makyajı Teknikleri, Önerileri

Makyaj yapmak bir çok kadın için bakım ve güzellik açısından adeta bir yaşam tarzıdır. Her kadının makyajda en hassa olduğu nokta ise göz makyajıdır. İşte size göz makyajı ile ilgili bir kaç ufak teknik.

 

Bir çok kadının en büyük hobisidir makyaj malzemeleri. Adeta bir tutkudur makyaj. Yaşam tarzı yaşam sitilidir resmen. Kimileri bu işi gayet profesyonelce yapar ki onlarda makyaj gerçekten bir sanattır. Herkes makyaj yapabilir önemli olan ise doğru olan yerde doğru olan renk ve ürünleri kullanmaktır.

 

Her ne kadar iyi ürünler kullansanız da ke kadar profesyonel olursanız olun tüm makyajı ortaya çıkaran ise gözlerdir. Göz makyajı gelen makyajın %70 ini oluşturur. O yüzden göz makyajına biraz daha dikkat etmek gerekir.

Makyaj ne kadar başarılı olursa tepkiler o kadar iyi tepkiler ne kadar iyi olursa makyaj o kadar zevke döner.

Bugün sizlere 3 göz makyajından bahsedeceğiz. Göz makyajında bu işin uzmanlarının verdiği fikirleri sizler ile paylaşacağız.

 

Buğulu Göz Makyajı Tekniği

Buğulu göz makyajı iki farklı isimde anılmaktadır. Diğer ismi ise dumanlı göz makyajıdır. Buğulu göz makyajında ana tema rengi gridir. Gri tonlu far göz kapağının üzerine fırçanın ucu ile dokundurma tekniği ile yerleştirilir ve fırça ile dağıtılır. Yaptığınız makyajın porselen makyaj görüntüsünde olmasını isterseniz fırçanızı hafifçe nemlendirmenizi tavsiye ederiz.

 

Fardan sonra sıra rimelde. Siyah tonlu kullanacağınız rimel gözlerinizin daha fazla ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Kullanacağınız kalem ise beyaz tonlu seçilmelidir. Kirpik diplerine uygulayacağınız kalem gözlerinizin olduğundan büyük gözükmesini sağlayacaktır. 3 Renk olarak uyguladığımız buğulu göz makyajında beyaz kalem makyajın gözünüze daha fazla oturmasına imkan sağlayacaktır. Bu makyaj da kuyruklu eyeliner yapmak pek doğru seçim olmayacaktır. Jel eyeliner göz kapaklarınıza fırça yardımı ile çizgi şeklinde uygulanabilir.

 

Kedi Gözü Makyajı Tekniği

Sanırım son zamanların en çok kullanılan makyajlarından biride kedi gözü makyajıdır. Tam anlamı ile yapılmasa da kullanılan eyelinerin kuyruklu yapılması o görünümü andırmaktadır. Kedi gözü makyajında amaç koyu ve etkileyici bakışlara sahip olmaktır. Genelde gece ve özel davetlerde kullanılan bu makyaj türü gençler tarafından günlük kullanımda da kullanılmaktadır. Kedi Gözü Makyajı için göz kapaklarına siyah far uygulanır.

Daha sonra kuyruklu ve özenle uygulanan eyeliner sürülmelidir. Vurguyu çoğaltmak adına gözlerin iç kısmına doğru yapılacak eyeliner uygulaması daha etkili olacaktır. Siyah göz kalemi ile alt göz kapağı kirpiklerine rimel uygulaması yapıldıktan sonra makyajınız tamamlanmış olacaktır.

 

Kedi gözü makyajında kullanılan farın illa siyah olması gerekmemektedir.

Kedi gözü makyajında önemli olan uygulama göz çevresidir.

Retro Göz Makyajı Tekniği

Adından da anlaşıldığı üzere nostaljik göz makyajı çeşitidir. Eskiyi andıran makyaj türünde önemli olan renk tonlamasının seçimidir. Genelde kahve tonları kullanılan retro göz makyajında kullanılacak olan far renginden daha açık renk kaç altına uygulanarak kaşların daha kalkık görünmesi sağlanacaktır.

Makyaj sonunda ise kapak çizgisine daha koyu bir far kullanılarak yapılan tonlamanın ortaya çıkartılması sağlanacaktır. Retro göz makyajında önemli olan bölüm göz kapağına uygulanan tonlardır. Göz çevresine yapılan uygulamalar her zamanki gibi standart uygulamalardır. Retro da eleyiner de kuyruk kesinlikle hoş durmayacak amacın dışına çıkacaktır.

 

Tüm göz makyajlarında en önemli şey renk tonlamalarının güzel olması ve uygulanan malzemelerin uygulama şekillerine dikkat edilmesidir. Bu konudaki en büyük yardımcınız ise resimler olabilir. İnternet üzerindeki resimlerdeki tonajlara dikkat edilerek adeta gözlerinizi üzerinde sanat eseri yaratabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ