Take a fresh look at your lifestyle.

Evde Kolaylıkla Uygulanabilecek Güzellik Maskeleri

0 1

Evde yapabileceğiniz güzellik maskeleri konusuna giriş yapıyoruz. Kadınlar, söz konusu güzellik olduğunda bakımlarına, giyimlerine ve kuşamlarına son derece özen göstermeye çalışırlar. Güzellik konusunda da en çok dikkat edilen noktalardan birisi cilt bakımıdır. Gün içerisinde bakterilerle en çok uğraşmak zorunda kalan yerler ellerimiz ve yüzümüzdür.

Bu yüzden cildimize detaylı bir bakım uygulamak gerekir. Uygulanan bu bakımlar sayesinde yüzümüz hem temizlenecek hem de nemlenecek.

 

Yüze uygulanan bu maskeler genel olarak güzellik maskeleri olarak bilinirler. Ve bu maskeler cilt için yararlı olacak birçok bitkiyi içlerine dahil eder. Bu bitkilerin içlerinde bulunan vitaminler, mineraller ise cildimizi hem temizler hem besler hem de nemlendirir. Böylece yüzümüz ve cildimiz olduğundan daha sağlıklı, daha parlak bir görünüm elde eder.

 

Güzellik maskeleri denildiğinde akla kompleks uygulamalar gelmemeli. Çünkü bu maskeler kendi imkanlarımızla, evlerimizde de kolaylıkla uygulayabileceğimiz ve kullanabileceğimiz maske türleridir.

Evde Rahatça  Uygulayabileceğiniz  Güzellik Maskeleri

Evdeki imkanlarla, hazırlayabileceğiniz ve cildinize uygulayabileceğimiz maske tarifleri için ilk olarak gözenekleri sıkıştıran bir yöntem ile başlayalım. Bu maske için malzemelerimiz:

  • 2 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı
  • 4 tatlı kaşığı kadar toz şeker
  • 3 – 4 damla limon suyu

Bir derince kap alıp, yukarıda miktarlarını verdiğimiz malzemelerin her birini bu kap içerisinde güzelce karıştırın. Kıvamını aldıktan sonra yüzünüze sürün ve 5 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık bir su ile yüzünü yıkayarak maskeyi temizleyebilirsiniz. Sonuç vermesi için haftada birkaç defa düzenli bir şekilde kullanın.

Daha sonraki aşamada cildi nemlendirmek var.

 

Bunun için malzemelerimiz:

  • Yarım çay bardağı süt
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı kadar bal

Malzemeleri bir kap içerisinde güzelce karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın. Daha sonra 10 – 15 dakika kadar cildiniz üzerinde bekleterek ılık su yardımı ile durulayın. Haftada 1 – 2 sefer düzenli bir biçimde uygulayın.

 

Şimdi de sırada sivilcelere engel olacak bir maske tarifimiz var.

evde kolaylikla uygulanabilecek guzellik maskeleri
evde kolaylıkla uygulanabilecek güzellik maskeleri

Bu güzellik maskeleri malzemeleri ise:

  • 1 adet portakal
  • 1 tatlı kaşığı kadar karbonat

1 portakalın kabuklarını rendeledikten sonra suyundan biraz alın. Kabukları ezin. Daha sonra bunlarla beraber hepsini bir kapta karıştırıp sivilcelerinizin üzerine uygulayın. Daha sonra durulayın.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.