Biz Biliyoz

Evde Muska Buldum Ne Yapmalıyım?

Evde Muska Buldum Ne Yapmalıyım?

Bu yazımızda muska ve muska bulunca yapılası gereken hareketlerin ne olduğuna dikkat çekmek istedik. Evde muska buldum ne yapmalıyım sorusunun cevabını hep birlikte arayacağız.

Muska Nedir? Muska bulmak.

Evde muska buldum ne yapmalıyım? Muska ne demek? Muska, muska bulmak veya muska yaptırmak ile ilgili yaptığımız araştırmanın sonucunu sizlerle paylaşmadan önce muskanın ne olduğunu öğrenelim.

Muska Nedir?

Muska, kötülükleri, nazarı ve bazı hastalıkların uzak kalması inancı ile hazırlanarak boyna asılan, üstte taşınan veya her hangi bir yerde bulundurulan yazıttır.

Muska Nasıl Yapılır?

Çoğunlukla hastalıklardan korunmak için yapılsa da zaman zaman görünmeyen varlıklardan korunmak içinde kullanılır. Muska kağıt üzerinde yazılan Ayet-i kelimelerden oluşur. Yazılmış olan Ayetler deri, gümüş, meşin, cam veya altın içerisine sarmak sureti ile yapılır. Genellikle üçgen biçimindedir.

Evde Muska Buldum Ne Yapmalıyım ?

Evde bilginiz haricinde muska veya benzeri bir şey bulursanız size, eşinize veya ev halkından birine büyü yapılmış olma ihtimalinden şüphelenmeniz gerekmektedir. Bu durumda ilk yapılması gereken işlem ev halkı ile konuşmanız bulmuş olduğunuz muskadan haberdar olup olmadıklarını araştırmanızdır. Eğer kimsenin bilgisi dahilinde değilse evinize girip çıkan birinin size muska yolu size büyü yapmış olma ihtimali yüksektir.

Yazılmış olan yazının muska veya büyü olduğunu anlamanın en kolay yolu başlığına bakmaktır. Eğer bulmuş olduğunuz muska ( بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم ) bu şekilde başlamış ise korkmanıza gerek yoktur. Besmele ile başlamış olan bir muska sadece belli amaçlarla iyilik için yazılmıştır.

Büyü, muska ile ayrı tutulması gereken çok önemli bir konudur. Büyü hakkında işin uzmanlarından bilgi almanız tavsiye edilir. Yaptığımız araştırmalar sonucunda edindiğimiz bilgileri derlediğimiz zaman muskanın da geri tepme ihtimali bulunmakta ve şakaya gelmeyecek kadar ciddiye alınması gerekir. Halk arasında bilinen bir çok muska bozma yöntemi bulunmaktadır. En bilindik yöntemler ise şunlardır.

Muskayı Yakarak Bozma:

Yakarak muska bozma yönteminin yaptığımız araştırmalar sonucunda pek doğru bir yöntem olmadığı kanısına vardık. Muskanın yapılış şekline göre, yakılan muskanın tütsü görevi görme ihtimali söz konusudur.

Muskayı Denize Atmak:

Geçerli ve kullanılan bir yöntemdir. Fakat araştırmalarımız denizin her muskayı bozmadığı yönündedir.

Muskayı Sirkeli Suya Batırmak:

Yine halk arasından bilinen ve aktif kullanılan bir yöntemdir. Fakat her muska üzerinde etkili bir yöntem olmadığı yaptığımız araştırmalardan edindiğimiz bilgidir.

Peki Bulunan Muska İle İlgili Ne Yapılmalı:

Kesinlikle konunun uzmanı olan birinden destek almanızı öneririz. Hatem Hoca’nın makalesinde akarsu veya nehirde muska bozmanın en iyi yöntem olduğundan bahsedilmektedir. Muska akarsuya batırılarak su içerisinde parçalanır. Hatem Hoca akarsuyun muskayı bozma özelliği olduğunu belirtmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ