Biz Biliyoz

Göz Altı Morluk ve Torbalarına Bitkisel Çözümler

Göz Altı Morluk ve Torbalarına Bitkisel Çözümler

Bu baş belası göz altı morlukları neden oluşur, göz altı morlukları nasıl geçer, göz altı morluklarına bitkisel çözümler işte tüm bu sorularımıza bu yazımızla cevap bulacağız.

İşte herkesin yaşadığı en büyük sorunlardan biridir göz altındaki morluklar her şeyimizi ortaya koyan tam bir baş belasıdır. Bizi etrafımızdaki insanlara karşı ele verir uykusuz mu kaldık, özel hayatımızda sorun mu var, psikolojimiz mi bozuk, sağlığımız mı yerinde değil hemen çıkarlar ortaya batarlar insanların gözüne göz’ üne. Bizim durumumuzu ele verir sorunlarımızı çevremize yansıtırlar.

 

 

Göz Altı Morlukları Neden Olur ?

Kesinlikle belli bir sebebi yoktur bir çok sebebi vardır. Kalıtımsaldan tutunda yaşlanmaya, sinir ve stresten tutun uykusuzluğa hatta fazla kozmetik ürünü kullanmaya kadar çok çeşitli sebepleri vardır. Öncelikle sorunun neden kaynaklandığını tespit etmek gerekir. Zaman zaman olan sorunlarsa büyük ihtimal ile yaşadıklarımızdan kaynaklıdır eğer uzun süreli bir morluk ise yaşlanma veya sağlık probleminden kaynaklı olabilir. Her zaman söylediğimiz gibi ilk başvurmamız gereken yer konunun uzmanı bir doktordur.

 

Göz Altı Morluklarının Sebepleri Nelerdir ?

Yaş, yaşlanma, çevresel faktörler, genetik faktörler, kozmetik ürünleri, demir eksikliği, böbrek hastalıkları, karaciğer yetmezliği, alkol kullanımı, sigara kullanımı, uyku sorunları, dengesiz beslenme, güneşe maruz kalma, alerjik bozukluklar, hormonal sıkıntılar, regl, vitamin eksikliği, mineral eksiklikleri göz altı morluklarının ana sebepleri içerisindedir. Ama ne fazla karşılaştığımız sebebi ise stres, uyku, ağlama ve güneş kaynaklı problemlerdir. Yaygın gözüken faktörler geçicidir az öncede dediğimiz gibi kalıcı sorunlarda bir hekimde destek almanız gerekmektedir.

 

Standart Günlük Sorunlarda Altı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir ?

Göz Altı Morluklarına Çay
En bildik yöntemlerden biri ılık çay ile kompres yapmaktır. Demlenmiş tam sıcaklığını kaybetmiş cildin dayanabileceği sıcaklıktaki çay’ a pamuk batırılır ıslanan pamuk ile göze kompres yapılır. 5 – 10 dakika arasında bekletilir. Gerekirse 2. kez tekrarlanabilir. Sonuç mükemmeldir. Farkı hemen göreceksiniz.

 

Göz Altı Morluklarına Buz
Ne yapılması gerektiği zaten hemen anlaşılmıştır. Göz altlarına buz ile kompres yapılması gerekmektedir. Fakat dikkat edilmesi gereken durum, buz direk göz damarlarına temas etmesinden ötürü gözde bir ağrı oluşturabilir bu sebeple buzun bir beze sarılarak uygulanması çok daha faydalı bir yöntem olacaktır.

 

Göz Altı Morluklarına Salatalık
Kesilmiş 1 dilim salatalığı göz çukurunda 10 dakika bekletmeniz torbaların ve morlukların azalmasına olanak sağlayacaktır. Bilinen en etkili yöntemlerden biridir.

 

Göz Altı Morluklarına Buhar
Kaynatılmış su bir kap veya tencereye dökülerek başımız bir havlu yardımı ile kapatılır. Cildimizin yanmaması için buhara çok yakın olmamaya dikkat edilmelidir. Bu işlem yapılırken hafif hareketlerle göz altı torbalarına masaj yapılması kan dolaşımının daha kolay hızlanmasına olanak sağlayacaktır.

 

Göz Altı Morluklarına Patates
Gerekli görülen miktardaki çiğ patates direk göze kompres yapılır yalnız kesilen patates göz çukuruna oturursa daha etkili olacaktır. Çok hafif bir yanma olabilir ama zararsızdır. Şişlikleri ve morlukları tamamen alır eğer uygulama göze temas ederse gözlerdeki kızarıklıkları da hızlıca yok edecektir. Bu uygulamayı patates’ i rendeleyerek yaparsanız mükemmel bir sonuçla karşılaşacaksınız.

 

Göz Altı Morluklarına Limon ve Badem Yağı
Aynı miktarda limon ve badem yağı karıştırılarak göz altlarına sürülür 5 – 10 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Hazırlanan kür göz altlarına sürülürken göze gelmemesine dikkat edilmelidir.

 

Göz Altı Morluklarına Gül Suyu
Göz altı morlukları için yine bilinen yöntemlerden biride gül suyudur. Az miktarda gül suyu yine az miktarda süt ile karıştırılarak pamuk yardımı ile göze kompres yapılır 10 dakika kadar bekletilir. Gerekirse 2. seferin yapılmasında sakınca yoktur. Fark hemen gözükecektir.

Yukarıda sizlere bahsetmiş olduğumuz tüm yöntemler denenmiş ve kesinliği kanıtlanmış yöntemlerdir. Sizlerin de bildiği farklı yöntemler varsa iletişim veya içerik gönder sayfamızdan bize iletmeniz halinde yazımıza eklenecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ