Biz Biliyoz

Hangi Hastalığa Hangi Bölüm Bakar?

Hangi Hastalığa Hangi Bölüm Bakar?

Çoğu kişi hangi hastalığa hangi doktor bakar, ya da hangi bölüme gidilir bilmemektedir. Hastalığın doğru tedavisi için doğru bölüm ve doktorla bir araya gelmek hastalığın iyileşmesi için en önemli aşamasıdır.

Öncelikle hangi hastalığa hangi bölüm bakar bu konuda bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Sağlık bir insanın hayatındaki en önemli şeydir hiç kuşkusuz, bu nedenle de asla ihmale gelmez. Çoğu kişi maalesef sağlığına çok da dikkat etmemektedir.

Özellikle uçuk gibi rahatsızlıklar çoğu kişi tarafından ihmal edilmektedir. Oysa ki uçuk gibi rahatsızlıklar daha büyük hastalıkların belirtisi olabilmektedir.

Yine baş ağrısı hep ihmal edilen rahatsızlıklardandır.

Baş ağrısı da kalp hastalığı gibi ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabilmektedir. Bu nedenle rahatsızlığımız ne olursa osun doğru bölümde, doğru doktora muayene olmak son derece önemlidir.

Dahiliye bölümü iç hastalıklarıdır ve belirtileri şöyledir, ağrı, anemi, alerji, baş dönmesi, şeker, guatr, gastrit, guatr, ishal ve kabızlık, kanser şüphesi durumları, kist, lösemi, aşırı kilo, romatizma, ülser, gebelik durumları.

Genel cerrahi bölümüne başvurmak için belirtiler, apandisit, fıtık, ince, kalın bağırsak rahatsızlıkları, karaciğer, mide, safra kesesi, guatr rahatsızlıkları, göğüs hastalıkları.

Nöroloji bölümüne başvurmak için belirtiler, ağrı, alzheimer, baş ağrısı ve baş dönmesi, sinir sistemi bozuklukları, felç.

Ortopedi bölümüne başvurmak için belirtiler, eklem yerlerinde ağrı, kemiklerin çabuk kırılması.

Dermotoloji bölümü deri hastalıkları ile ilgilidir ve bu bölüme gitmek için belirtiler şöyledir, deri kanseri, akne, bel soğukluğu, mantar, egzama, nasır, sedef hastalığı, saç dökülmesi, uçuk, zona.

Ağız ve diş hastalıkları bölümü için belirtiler şöyledir, dişlerde ağrı, ağız kokusu.

Diğer adı Bevliye olan Üroloji bölümüne başvurmak için belirtiler, bel soğukluğu rahatsızlığı, kısırlık

Göğüs hastalıkları bölümüne başvuru belirtileri, akciğer ve göğüs kanseri, astım, bronşit, zatüre, tüberküloz, verem, nefes darlığı.

Psikiyatri bölümüne başvurmak için belirtiler, depresyon, fobi, kekemelik, stres, şizofreni, uyku düzensizliği.

Kalp damar cerrahi bölümüne başvurmak için belirtiler, göğüs ağrısı, kalp ağrısı, damar sertliği.

Plastik cerrahi bölümüne başvurmak için belirtiler, deri kanserleri, iyileşmeyen yaralar,

deri yanıkları, yarık dudak, burun şekil bozuklukları.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ