Biz Biliyoz

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları ve Kullanımı

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları ve Kullanımı

Hindistan Cevizi Yağı faydaları nelerdir? Hindistan Cevizi Yağı kullananlar hangi faydaları görecekler? Hindistan cevizi yağı saç üzerinde nasıl etkilerde bulunur? Hindistan cevizi yağı ayak kokusuna iyi gelir mi?

Hindistan Cevizi Yağı hakkında merak ettiğiniz her şeyi biliyoz ekibi olarak araştırdık.

İşte Hindistan cevizi yağının inanılmaz faydaları. Öncelikle Hindistan cevizi yağı nedir hep birlikte öğrenelim.

Hindistan cevizi yağı nedir?

Hindistan cevizi, tropik bölgelerde yetişen bir palmiye türüdür. Kalın kabuklu meyveleri yenilebilen bir ağaçtır. Hindistan cevizinin beyaz bölümü kurutularak sıkma yöntemi ile yağı elde edilir. Bin bir derde deva olan Hindistan Cevizi Yağının faydalarını öğrendikten sonra evinizden eksik etmeyeceksiniz. Peki bu yazımızda Hindistan cevizi yağının hangi faydalarından söz edeceğiz.

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

 • Hindistan cevizi yağı makyaj temizleme.
 • Hindistan cevizi yağı saç bakımı.
 • Hindistan cevizi yağı cilt bakımı nasıl yapılır?
 • Hindistan cevizi yağı saç kremi.
 • Hindistan cevizi yağı roll on.
 • Hindistan cevizi yağı pişik kremi.
 • Hindistan cevizi yağı konak.
 • Bebeklerde diş çıkarma Hindistan cevizi yağı.
 • Hindistan cevizi yağı sinek ısırıklarına uygulayın.
 • Hindistan cevizi yağı ayak kokusuna iyi gelir mi?
 • Hindistan cevizi yağı yara iyileştirir mi?
 • Hindistan cevizi yağı diş bakımı.
 • Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır?

Yenilebilir bir ürün olan Hindistan Cevizi Yağı besleyici ve bakım ürünü olarak bir çok noktada kullanılmaktadır. Her bölgede farklı kullanıma sahip olan Hindistan cevizi yağı faydalarını birlikte inceleyelim.

Hindistan cevizi yağı makyaj temizleme

Hindistan-cevizi-yağı-makyaj-temizleme

En iyi makyaj temizleyiciler içerisinde bulunan Hindistan cevizi yağı doğal bir ürün olmasından ötürü makyaj temizleme esnasında cildinizi besleyecektir. Pamuğun üzerine bir miktar Hindistan Cevizi Yağı alarak yumuşak hareketler ile yüzünüze sürün. En ağır kozmetik ürünlerini bile yüzünüzden rahatlıkla çıkaracaktır.

Hindistan cevizi yağı saç bakımı

Saçınızı yıkamadan yaklaşık 10 dakika kadar önce yeteri kadar Hindistan cevizi yağını saç diplerinize masaj yaparak süründükten sonra tüm saçınıza Hindistan cevizi yağı uygulayın. Saçınızı yıkadıktan sonraki farka inanamayacaksınız. Saçlarınıza canlılık ve parlaklık katacak kırılmaları büyük ölçüde önleyecektir.

Hindistan cevizi yağı cilt bakımı nasıl yapılır?

Hindistan cevizi yağı ile cilt bakımı yapmak oldukça kolay ve zahmetsiz bir iştir. En iyi cilt bakım ürünlerinden biri olan Hindistan cevizi yağı hem besleyici hem sağlıklı hem de fiyat olarak diğer cilt bakım ürünlerine göre oldukça ucuzdur.

Yine yıkanmadan yaklaşık 10 dakika önce yeterli miktarda Hindistan cevizi yağı vücudunuza uygulayın özellikle hassas derilerdeki kırışmaları geciktirici etkisi sayesinde yaşlanmaya karşı kendinizi koruyun. Göz çevresi, boyun, dudak kenarları, ellerin üzeri gibi ince ve hassas deriye sık sık uygulayın.

Hindistan cevizi yağı saç kremi

Hindistan-cevizi-yağı-saç-kremi

Saçlarınıza kimyasal kremler yerine çok az miktarda Hindistan cevizi yağı sürün. Hem istediğiniz şekli saçlarınıza rahatça vererek hem de saçlarınızın uzaması ve beslenmesine yardımcı olacaktır.

Hindistan cevizi yağı roll on

Hindistan Cevizi Yağını az miktarda koltuk altıza sürün. Bu sayede doğal bir roll on elde etmiş olacaksınız. Hindistan cevizi yağı roll on olarak kullanıldığı zaman sizi terlemekten koruyacak hem de cildinizi kimyasal maddelerden uzak tutmuş olacaksınız

Hindistan cevizi yağı pişik kremi

Hindistan cevizi yağı pişik kremi olarak ta kullanılabilmektedir. Az miktarda Hindistan cevizi yağını pişik olan veya olma ihtimali olan yerlere uygulayarak üstünü kapatın.

Hindistan cevizi yağı konak

Hindistan-cevizi-yağı-konak

Hindistan Cevizi Yağını az miktarda bebeklerin başına uygulayın. Bu sayede konak oluşumunu engellemiş olacaksınız. Yalnız uygulama yapmadan önce çok az bir miktarda deneyerek alerjik bir durum olup olmadığını kontrol edin. Bebekler için uzman doktorunuzdan bilgi almayı ihmal etmeyin.

Bebeklerde diş çıkarma Hindistan cevizi yağı

Az miktarda Hindistan Cevizi Yağını rahatlaması için bebeğinizin diş etlerini nazikçe sürün. Bu sayede diş çıkartma dönemindeki bebeklerin çektiği sıkıntıları en aza indirmiş olacaksınız. ( Bebeğinizin alerji testini yapmadan uygulamayın )

Hindistan cevizi yağı sinek ısırıklarına uygulayın

Özellikle sivri sinek ısıran bölgeye Hindistan Cevizi Yağı sürün. Kızarıkların azalmasını sağlayacak kaşıntı ve acıyı hafifletecektir.

Hindistan cevizi yağı ayak kokusuna iyi gelir mi?

Hindistan-cevizi-yağı-ayak-kokusu

Kesinlikle iyi gelir. Her derde deva olan Hindistan cevizi yağını sabah ve akşam ayaklarınıza az miktarda sürün gün içerisinde üreyen bakterileri engelleyerek koku oluşumunu giderecek ve ayaklarınıza bakım yapacaktır.

Hindistan cevizi yağı yara iyileştirir mi?

Hem evet hem hayır. Hindistan cevizi yağı yara iyileştirir mi sorusunu şu şekilde cevaplayalım. Kesik ve yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olan Hindistan cevizi yağını az miktarda yaraların üzerine uygulayın.

Hindistan cevizi yağı diş bakımı

Birkaç yemek kaşığı Hindistan Cevizi Yağını az miktarda soda ile karıştırıp buzdolabında bekletin ve her gün dişlerinizi bu karışımla fırçalayın. En iyi diş bakım ürünleri içerisinde olan Hindistan cevizi yağını evinizden eksik etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ