Biz Biliyoz

Hızlı Saç Uzatma

Hızlı Saç Uzatma

Saç uzatma yöntemleri ve saçın sağlıklı uzaması için doğal besleyici kürler nelerdir? Saçın hızlı uzaması için evde uygulayabileceğiniz bitkisel doğal yöntemler nelerdir?

Kadınların en önemli aksesuarlarından biride saçlarıdır. Kadınların çoğu uzun saçlardan hoşlanır ama radikal bir karar ile saçlarını kestirmişlerse çabucak uzatmak isteyebilirler. Aynı durum erkekler içinde geçerlidir.

Saç uzatma yöntemleri ve saçın sağlıklı uzaması için doğal besleyici kürler nelerdir?

 

Saçın hızlı uzaması için evde uygulayabileceğiniz bitkisel doğal yöntemler.

Erkeklerin ise büyük bir bölümü kısa saç kullanırken nadiren uzatmak isteyen kişiler olmaktadır. Sonuç olarak saçının uzamasını isteyen herkes bu eylemin bir an önce gerçekleşmesinden yanadır.

Sağlıklı, bakımlı, parlak, canlı ve uzun saçlara sahip olmak ister misiniz? Evinizde uygulayabileceğiniz birkaç pratik yöntem ile saçlarınızın doğal şekilde nasıl hızlıca uzayabileceğinizi   kadın ekibi olarak sizler için araştırdık.

 

Bu hızlı saç uzatma yöntemlerini evde uygulaya bilirsiniz.

* Saçlarınızın hızlı uzaması için doğal yöntemlerden biri yumurtadır. Bazı kişilerin içerinden “Yumurta kokmaz mı?” diye sorduğunu duyar gibiyiz. Telaşa gerek yok kokusu kalmayacaktır. Bir yumurtanın akını saçınıza sürdükten sonra saçınızı streç film ile kapatarak birkaç saat bekleyin. Sonra saçınızı güzelce yıkayın . Bu işlemi sık sık tekrarladığınız taktirde saçlarınızın hem güçlendiğini hem de hızlıca uzadığını kendi gözlerinizle göreceksiniz.

* Saçlarınızı tarayın. Saç taramak saçları uzatır mı? Evet uzatır. Peki nasıl saçlarınızı saç diplerinizden başlayarak taradığınız taktirde ister istemez saç diplerinize masaj yaparak saç köklerini uyarmış olacaksınız. Bu uyarı sayesinde saç diplerinizdeki kan akış oranı artarak saçlarınızın en doğal şekilde beslenmesini sağlayacaksınız.

 

* Saçlara özel doğal yağ karışımları. Aktarlardan yemin edebileceğiniz doğal yağlar ile hazırlayacağınız karışımlar da saçlarınızın doğal şekilde uzamasına olanak sağlayacaktır. Üç damla biberiye yağı, üç damla jojoba yağı, üç damla lavanta yağı, iki damla kekik ağacı yağı ile iki damla sedir ağacı yağını güzelce karıştırarak kısık ateşte ısıtın ve saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Eğer sizi rahatsız etmiyorsa gün boyunca durabilir.

 

* Hızlı saç uzatma yöntemlerinden bir diğeri ise haşlanmış patates suyu ve yumurta sarısını kullanarak oluşturduğunuz saç maskesidir. Bu maskeyi saç diplerinizden başlayarak uçlarına doğru uygulamanız gerekir. Bu maske saçlarınızın hızlıca uzamasını sağlayacağı gibi beslenmesine de faydalı olacaktır. Maske kafanızda maksimum sürede durabilir.

 

* Aloe vera bir çok kozmetik ve bakım ürününde kullanılan doğal bir üründür. Bir fincan aloe vera içerisine bir çorba kaşığı limon ile yarım tatlı kaşığı bal ilave ederek karıştırın. Karışımı saçınıza masaj yaparak uygulayın ve bir saat sonra saçınızı yıkayın.

 

* Elma sirkesi de saçı canlandıran güçlendiren doğal ürünlerden biridir. Fakat marketlerde satılan çoğu elma sirkesi %100 organik değildir. Doğal organik elma sirkesini saçınızı duruladığınız suyun içerisine 2 – 3 damla koymanız halinde saçınızdaki değişimi kendiniz göreceksiniz.

 

* Evde bulunan en organik besinlerden biride soğandır. Soğan doğal antibiyotik gurubundan her derde deva bir besindir. Soğanı haşlayarak suyunu saç diplerinden başlayarak ucuna kadar masaj yaparak uygulayın ve bekletebildiğiniz kadar bekletin. Sonra saçınızı yıkayın. Evet biraz koku yaratabilir o yüzden işlemi dışarıda olmayacağınız günlerde uygulayın.

 

* Vitamin kapsülleri uygulayın. E vitamini diş, et, deri cilt ve saç sorunlarına karşı resmen derinizi marine edebilecek bir vitamindir. E vitamini kapsüllerini eczaneden alıp saçınıza uygulayın. Daha sonra duruladığınızda saçınızın ne kadar canlandığına şahit olacaksınız.

 

* Aktarlardan temin edebileceğiniz palmiye yağıda e vitamini açısından zengin bir üründür. Haftada bir veya iki defa saçlarınıza derinize temas ettirmeden uygulayın on dakika sonra yıkayın. Palmiye yağı saçınızı havuzun klorlu suyuna ve güneşin zararlı etkilerini de karşı koruyacaktır.

 

Saç uzatma yöntemlerinin hepsi denenmiş ve uzmanlar tarafından tavsiye edilmiş olan yöntemlerdir. İlk uygulama sonrasında sadece saçlarda canlılık ve parlaklık hissedilebilir. Tek uygulama istenilen sonuca direk ulaşılması için yetersiz kalacaktır. Verilmiş olan uygulamaları haftada bir iki kez tekrarlamanız gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ