Biz Biliyoz

Evde Kuru Şampuan Yapımı, Pratik Kuru Şampuan Tarifi

Evde Kuru Şampuan Yapımı, Pratik Kuru Şampuan Tarifi

Tüm zamanların en çok kullanılan gerek erkek gerek bayan hem temizlik hem de sağlık ürünü olarak kullanılan Şampuan evde nasıl yapılır işte size Kuru Şampuan yapımı.

Son zamanların özellikle kadınlar tarafından tüketilen bir numaralı hem kozmetik hem temizlik ürünü olan kuru şampuan hakkında aradıklarınızın tümünü bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

 

Kuru Şampuan Nedir?

Kuru şampuan uzun yıllardır Avrupa ve Amerika’da kullanılan ve ülkemizde son zamanlarda kullanımı yaygınlaşan saçınızı yıkayamadığınız zamanlarda devreye giren saçınızı ve saç derinizi koruyarak yağlanmadan kurtaran bir formüldür.

 

Kuru Şampuan Ne İşe Yarar?

Özellikle iş hayatının yoğun temposu içerisinde çalışan kadınların tercih ettiği kuru şampuan uygulandığı andan itibaren saçınızı yeni yıkanmış gibi bir görünüme kavuşturarak temiz, hacimli ve canlı gözükmesini sağlayan bir kozmetik ürünüdür.

Pudralı yapısı sayesinde saçınızdaki yağı emerek temiz gözükmesini sağlar. Piyasada satılan kuru şampuanların büyük bölümü sprey halindedir içerisinde ise kimyasal ürünler bulunmaktadır.

 

Evde Kuru Şampuan Tarifi

Malzemeler:
Mısır nişastası Yarım çay bardağı
Tatlandırılmamış kakao tozu Yarım çay bardağı
Tarçın Yarım çay bardağı

 

Evde Doğal Kuru Şampuan Yapılışı

Malzeme listemizde bulunan tüm ürünleri uygun boyutta ve azı sıkıca kapatılabilecek mümkünse cam bir kavanoz içerisinde karıştırın. Karıştırdığınız ürünler tamamen doğal olması ve bozulmaması için azını sıkıca kapatın hava ile temasını kesin. Bu sayede kuru şampuanınızı uzun süre saklayabilirsiniz.

 

Kuru Şampuanın Uygulanışı
Kuru şampuanınızı kullanmak istediğiniz zaman kullanmadığınız bir allık veya pudra fırçası ile saç diplerinize sürün ve saçınızı tarama suretiyle tüm saçınıza yayın bu sayede kuru şampuanınızın tüm saçınıza uygulanmasını sağlayacaksınız.

 

Kuru şampuanınızın tamamen doğal ürünlerden hazırlandığı için istediğiniz sıklıkta saçınıza uygulayabilirsiniz. İçerisinde bulunan tarçın ve kakao tozları aynı zamanda saçınızı güçlendirerek beslenmesine olanak sağlayacaktır.

 

Kuru şampuan sayesinde saçlarınız her an temiz ve bakımlı gözükecektir. Kuru şampuanı uyguladığınız günün akşamında saçınızı mutlaka yıkamanızı önemle tavsiye ederiz. Sonuç olarak ufak tozlardan oluşan kuru şampuanın saç derinizdeki gözenekleri kapatma ihtimali söz konusu olabilir.

Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için günün akşamında mutlaka gerekli temizliğin yapılması netdesin ekibi tarafından tavsiye edilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ