Biz Biliyoz

Hurma Diyeti Listesi, Hurma Diyeti Nasıl Uygulanmalı

Hurma Diyeti, Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Uygulanmalı Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Hurma Diyeti Listesi, Hurma Diyeti Nasıl Uygulanmalı

İlk bahar ve yazın gelmesiyle birlikte zayıflamak daha fit bir vücuda sahip olmayı her kadın ister. Haftada 5 ila 7 kilo vermeniz hurma diyeti ile mümkün. Ender Saraç’ın en çok tercih ettiği diyetlerden bir tanesi hurma yoğurt diyetidir.

 

Hurma diyetiyle sağlıklı şekilde kilo vermeniz, göbeğinizden hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız eğer bu aylarda yapacağınız hurma diyeti sizler için en hızlı çözüm olacaktır. Hurma diyeti sayesinde metabolizma hızınıza göre bir hafta içerisinde 5 ila 7 kilo arasında kilo vermeniz. Yalnız hurma yoğurt diyetini hamile ve şeker hastaları olanlar yapmamalı aksi halde hayatlarını sıkıntıya sokabilirler bu sebepten dolayı dikkatli olunmalıdır.

 

Ender Saraç’ın en çok tercih ettiği hurma yoğurt diyeti kabızlık ve hazımsızlık sorunu olan bireyler için ideal. Hurma meyvesi lif oranı yüksek, glikoz oranı oldukça düşük, kişiyi uzun süre tok tutma özelliğine sahip ve böylelikle zayıflamak isteyenler için önemli bir rol oynayan harika bir besin olarak kabul edilmelidir. Yüksek fibirin içerdiğinden kabızlığı ve hazımsızlığı önleme de büyük rol oynar. Kalori bakımından da dengeli olan orta boy olan bir hurmanın kalorisi 45’ten fazla değildir. Bu diyet sayesinde günlük alınacak kalori miktarı 900’dür.

Hurma Diyeti Listesi

Ender Saraç tavsiyeli olan bu diyet hurma, yoğurt, yeşil çay ve su haricinde hiç bir şey bulunmamaktadır. Günde en fazla tüketilmesi gereken hurma sayısı 22 adettir. Bu diyeti 7 gün boyunca ara vermeden yapılması diyetin sonunda vereceğiniz kilo miktarı 5 ila 7 arasıdır. Yalnız bu diyeti uygularken gün içerisinde en az yürümeniz gereken 40 dakikalık bir yol var.

 

Hurma Diyeti

Hurma Diyeti – Hurma Yoğurt Diyeti

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır :

Hurma diyeti göbek,kilo verdiren bir diyettir. Her öğünde 7 Adet Hurma ve bir kase olarak light yoğurt olmak üzere gün içerisinde toplam olarak 21 adet hurma ve 3 kase light yoğurt tüketilir. Hurma yoğurt diyeti yaparken gün içerisinde bol bol su içilmeli ve bu şekilde diyetin etkisini arttırma imkanınız mevcut.

 

Hurma Diyeti için Hurmaları Bir Gün Önceden Suya Yatırmalısınız:

Hurma Diyetini uygularken etkisini arttırmak ve kalorisini düşürmek amacıyla önereceğimiz bu işlemi yapmanız sizlerin yararına olacaktır. Hurma diyetini uygulamadan önce ertesi gün tüketmek üzere suya koyacağınız 21 adet hurmayı bir bıçak yardımıyla ortadan ikiye bölüp suya koymak hurmanon laksatif özelliğini ortaya çıkartacaktır. Yani Bağırsak yumuşatıcı, ishal yapıcı etkisi artıyor. Böylelikle tok tutma özelliği ortaya çıkmaktadır.

 

Hurma Yoğurt Diyeti

Hurma Yoğurt Diyeti

Hurma Diyeti Programı :

Hurma Diyeti yaparken ara öğünler bulunmamaktadır sadece içebileceğiniz sınırsız su ve yeşil çaydır.

Hurma Yoğurt diyetinde sabah kahvaltısı olarak bir kase light yağsız olmak üzere yoğurt ve 7 adet hurma, öğle yemeği olarak bir kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma, Akşam yemeği olarak 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma, Sınırsız su ve yeşil çay içilebilir bir gün böylelikle tamamlanmalıdır.

 

Diyet ile ilgili en önemli not : Hurma diyeti boyunca gün içerisinde toplam 21 adete kadar hurma tüketme sınırınız vardır. Bunun üzerine asla çıkılmamalı ve diyet listesi içerisinde yoğurt kalsiyum oranının yüksek olmasından dolayı diyet yaparken kemiklerinizi korumalı ve erimesini önlemek amaçlanır. Haliyle yoğurt yemeyi kesinlikle kesmemeli bu diyet yoğurt ve hurma dışında bir şey yenmemelidir. Diyet sırasında 10-12 bardak su içmeli ve şekersiz yeşil çay veya çeşitli bitki, meyve çayları tüketebilirsiniz.

 

Yoğurt hurma diyetinin sınırı 7 gündür. Bu diyet sayesinde metabolizma hızınıza göre 5 ile 7 arasında kilo vermeniz mümkün. Hurma meyvesinin tok tutucu özelliği,içinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde yorgun düşme,enerji kaybı, halsizlik gibi sorunlar yaşamayacak kendinizi oldukça dinç hissedeceksiniz. Diyeti 7 günden fazla uygulanmamalı tavsiye edilir, birkaç hafta ara verdikten sonra tekrar edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ