Biz Biliyoz

İnsanlar Neden Boşanıyor? Boşanma Sebepleri

İnsanlar Neden Boşanıyor? Boşanma Sebepleri

İnsanların neden boşandığına dair boşanma avukatı olarak bir kaç tespitimi paylaşayım. En önemli boşanma sebepleri nelerdir? Sorunsalı çözmek için Evlenmek nedir? sorusunu cevaplandırmak gerekir. Evlenmek insanları mutlu veya mutsuz etmez. Evlenmek yalnızca bir akittir. Kişiler evlenene kadar;  

 

Başlı Başına Boşanma Sebepleri

1-Karşı tarafın kusurlarını veya beğenmediği tavırlarını görmezden gelme ,evlenince karşı tarafın değişeceği inancını taşır.

Fakat insanlar değişmez. Evliliği gerçekliği onaylayan bir akit değil,kaba eşinin düzeleceği,gece hayatının biteceği vs. veya tam aksine evde zaman geçirmeyi seven biri ile dünyayı gezme gibi hayale bağlayan insan mutlu olamaz kısacası.

  2-Taraflar evlenmeden önce çok mesut olabilirler fakat evlenmek aslında tarafların değil ailelerin evlenmesidir. Kişilerin ailesi ne kadar uyumsuz veya haksız olsa bile annesini kardeşini vs silemez ve eşi ile ailesi arasında kalır en ufak yılgınlıkta ailesini tercih etmektedir.

 

  3.Ailelerin sürekli karşı tarafı kabul etmemesi el oğlu el kızı görmesi. 40 yıllık evliler var káyınları tarafından halen kabul görmemiş. Evlenerek yeni bir aile kurduğunu fark etmeyen taraflar eninde sonunda boşanacak veya birbirine yabancılaşacaktır.

 

  4-En önemli husus tekrar ediyorum insanlar değişmez. Evlendiğiniz kişi boşanırken de aynı kişidir. Bu kişiyi severek evleniyor boşanırken nefret ediyorsanız siz o kişiyle değil hayal ettiğiniz kişiyle evlendiniz.

 

  5-Toplumun büyük çoğunluğu evliliği mutlu bir ilişkinin resmi tescili değil, bir HEDEF olarak görüyor.

Yani insan bir meslek sahibi olmak isteyebilir çalışır ve hedefine ulaşabilir. Sırf evlenmek için karşısındaki insanı tanımadan yapılan evlilik çok sayıda. Bunun dışında evlilik içindeki huzursuzluğa kadın ve erkek tepkileri farklıdır. Çok şaşıracağınız bir örnekler vereyim.

 

1-“Aldatıldığı için boşanan kadın“yoktur.

Yani diğer unsurlarla beraber evine bakmaz kesin bir vazgeçiş varsa boşanma davası açmaya karar verir ve sebeplerinden biridir ama tek sebep değildir. Kadın sahiplenme eğilimi gösterir ama unutmaz.

 

  2-Aldatan erkekler eşlerini genellikle daha düşük sosyal statüde bulunan veya görünüm olarak daha çirkin kadınlarla aldatma eğilimindedir.

 

  3-İlişki sallantıya girdiğinde taraflar 2.çocuğu yapma kararı verirler.

Bunun mantıklı vir izahı da yoktur. Bunun ilişkiye hiçbir faydası olmadığı ortadadır. İlgisiz bir eş veya ebeveyn tabiki 2.çocuk doğunca da ilgisiz biri olmaya devam edecektir.

 

  4-Bununla beraber evliliğin ilk yılı boşanma konusunda kritik süreçtir.

 

  5-Son olarak boşanma davasının kazananı 2 taraftır tek kaybeden çocuktur.

Yazım yanlışlarım ve cümle düşüklüklerim telefondan kaynaklıdır kusura bakmayın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ