Kahvenin Telvesini Sakın Atmayın

 Kahvenin Telvesini Sakın Atmayın

İçtiğiniz kahvenin telvelerini sakın atmayın bakın kahve telvesi ne işe yarıyor. Bir çok kişinin günlük olarak severek tükettiği adete bir kültür haline gelen Türk Kahvesi’ ni tükettikten sonra telvelerini atmayın bakın o telveler ne işlere yarıyor.

Bir çok kişinin saati vardır kahve içme konusunda o saat geldim mi büyük bir zevkle yudumlar kahvesini. Kimi sabah, kimi akşamüzeri kimi ise yemekten sonra yapar keyfini. İnsan sağlığına da faydalıdır bu eşsiz lezzet, aşırıya kaçılmadıkça. Peki kahveyi tükettikten sonra fincanımızda kalan posası yani telvesinin faydalarını biliyor musunuz?

İşte Kahve Telvesinin Faydaları

Koku ve Yağ Giderir: Kahve telvelerinizi biriktirin tek içimlik kahvenin telvesi çok kar etmeyecektir ama biriktirdiğiniz kahve telvesini lavabonıza koyun. Üzerine yavaş yavaş su dökün lavablonızın giderindeki kötü kokuları ve yağları temizleyecektir.

Kahve Telvesinden Gübre: İçerisinde bulunan mineraller ve asitler sayesinde doğal bir gübre kaynağıdır. Biriktirdiğiniz kahve telvesini çöpe atmak yerine bitkilerinizin toprağına ilave edin. Bu sayede bitkileriniz daha da canlı bir hal kazanacaktır.

Bit Önleyici: İçerisinde bulunan bileşenlerin bitlere karşı koruyucu olduğu saptanmıştır. Evinde köpek besleyenlerin banyo sırasında şampuanladıktan sonra kahve telvesi ile masaj yapıp tekrar durulamasını öneririz bu sayede minik dostlarımızı bitlere karşı korumuş olacağız.

Peeling Yapın: Kuvvetli bir antioksidan kaynağı olan kahve telvesini cildinize masaj yaparak uygulayın. Kahve telvesinin akne, sivilce ve ölü derilerin yenilenmesine fayda sağladığını göreceksiniz.

Oda Kokusu: Biriktirdiğiniz kahve telvelerini hafif nemli olarak delikli bir poşetin içerisine koyup görünmez bir yerde bekletin. İçerisinde bulunan aromatik yağlar sayesinde odanızın kokusunu güzelleştirecektir.

Göbek Eritin: Biriktirdiğiniz kahve telvesini bir miktar yağ ile karıştırarak göbeğinize sürün ve göbeğinizi streç film ile sarın. 1 – 2 saat bekledikten sonra çıkarıp durulayın bu işlem sayesinde göbek bölgesinde bulunan yağların bir süre sonra erimeye başladığına şahit olacaksınız.

Ellerinizi Yumuşatın: Kahve telvesini bulamaç halinde elinize sürüp yedirin 5 dakika kadar bekledikten sonra elinizi yıkayın. Farkı kendiniz göreceksiniz.

Selülitlerden Kurtulun: Her duşa girmeden önce kahve telvelerini selülitli bölgenize uygulayarak masaj yapın. Bu işlemi düzenli olarak tekrarlayın.

Temizlik Ürünü Olarak Kullanın: Kahve telvenizin üzerine limon sıkarak lavabonuzu ovun hem lavabonuzda mükemmel bir temizlik sağlanacak hem de giderlerdeki kötü kokular yok olacak.

Son olarak her zamanki gibi falınıza baktırın. Bakalım üç vakte kadar kısmetimiz olacak mı?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın