Biz Biliyoz

Karadut Suyunun Hiç Bilinmeyen Mucizevi Faydaları

Karadut Suyunun Hiç Bilinmeyen Mucizevi Faydaları

Tadı ile fark yaratan faydaları saymakla bitmeyen karadut suyu ne işe yarar? Karadut suyunun faydaları nelerdir. Karadut suyu hangi hastalıklara iyi gelir?

Tadı ile fark yaratan faydaları saymakla bitmeyen karadut suyu ne işe yarar? Karadut suyunun faydaları nelerdir. Karadut suyu hangi hastalıklara iyi gelir?

 

Eskilerden kalma şekerleme tadı ile son zamanlarda sıkça kullanılmaya başlayan karadut suyu, hem tadı hem de insan sağlığına kattığı faydaları ile vazgeçilmez bir içecek olma yolunda serüvenine emin adımlarla ve hızla ilerliyor. Karadut suyu içerisinde barındırdığı mineral ve vitaminler sayesinde sağlığınıza sağlık, derdinize şifa oluyor. Hadi gelin hep birlikte bu mucizevi içecek olan karadut suyunun faydalarını, hangi hastalıklara iyi geldiğini inceleyelim.

Karadut suyu nedir?

Karadut suyu

Karadut suyu

Bağışıklık sistemini içerisinde barındırdığı antioksidanlar sayesinde kuvvetlendiren karadut suyu bilinen en iyi vitamin depolarından biridir. Vücudun ihtiyacı olan savunma ve koruma görevini üstlenen K, C ve E vitaminleri açısından oldukça zengindir. Bunlara ilaveten içeriğinde magnezyum, demir, mangan, bakır, çinko, selenyum ve beta koroten gibi zengin bir besin yelpazesi ile karşımıza çıkmaktadır.

Karadut suyu faydaları açısından oldukça zengin bir içecektir. Belki de en büyük faydası gazlı içeceklere karşı bağımlı hale gelen çocuklarınızı bu içeceklerden kurtaracak nitelikte bir tada sahiptir.

Karadut suyunun faydaları nelerdir?

Karadut suyunun faydaları nelerdir

Karadut suyunun faydaları nelerdir

Vitamin ve mineral deposu olan karadut suyu sayesinde bitmek bilmeyen bir enerjiye sahip olabilirsiniz. İçeriğinde bol miktarda E, K ve C vitaminleri bulunan karadut suyu sayesinde gün boyu kendinizi dinamik ve zinde hissedeceksiniz. Sürekli halsizlik yaşayan, yoğun iş temposuna sahip olan ve daha fazla enerjiye ihtiyacı olan kişiler için büyük önem taşıyan karadut suyunu içtikten sadece bir kaç saat sonra ihtiyacınız olan enerjiye kavuşabilir üzerinizdeki halsizlikten kurtulabilirsiniz.

 

Sindirim sistemi üzerinde oluşan bir çok sorunu ortadan kaldıran karadut suyunun diğer bir faydası ile kabızlık sorununu ortadan kaldırmasıdır. Bağırsak sisteminin yavaş çalışmasından şikayetçi olan kişiler için sıklıkla önerilen karadut suyu sayesinde bu sorundan kurtulmuş olacaksınız. Yavaş yavaş etkisini gösteren karadut suyunu bir deneme ile bırakmamanızı günlük olarak düzenli tüketmeniz tavsiye edilir.

 

Sağlık açısından karadut suyunun faydaları oldukça fazladır. Karadut suyu ne işe yarar hangi hastalığı tedavi eder diye merak edenler yazımızı dikkatlice okumalıdır. Ağız ve diş sağlığı açısından de faydalı olan bu mucizevi meyve suyu ile ağızınızı çalkalamak diş eti rahatsızlıklarına oldukça iyi gelmektedir.

Ağız yaraları içinde çok etkili olduğu bilinen bir çok uzman tarafından tavsiye edilen karadutu hem sağlık hem de güzel bir tat için kullanabilirsiniz.

İçeriğinde barındırdığı potasyum, demir, bakır ve manganez açısından oldukça zengin olan karadut suyu yeni kan hücrelerinin oluşumunu sağlarken hasarlı kan hücreleri içinde gerekli olan bakımı yapmaktadır. Aynı zamanda cilt üzerinde oluşan kanser hücrelerinin tedavi edilmesinde bir çok pahalı ilacın gösteremediği etkiyi göstermektedir. Ancak tahmin edersiniz ki bu iş zaman isteyen ve devamlılık gerektiren bir süreçtir.

Karadut suyu cilt üzerindeki yaşlanma etkilerini geciktiren doğal bir besin kaynağıdır. Cildin beslenmesini sağlar, kırışıklıkları önler. Bir çok kozmetik ürünü karadut suyunun verdiği bu faydayı sağlayamaz. Kozmetik ürünleri içerisinde bulunan kimyasallar zaman içerisinde cildinize zarar verirken karadut suyu ilk andan itibaren yaşlanma etkilerini en aza indirir.

Faydaları saymakla bitmeyen karadut suyu kalsiyum açısından oldukça zengin bir meyvenin içeceğidir. Kas ve kemiklerin güçlenmesini, korunmasını ve gelişimini sağlar. Gerek çocukların bedensel gelişimi gerekse ileri yaştaki insanların daha dinç olabilmesi için oldukça faydalı bir içecektir.

 

İnanması zor gelse bile kanserle savaşan en güçlü doğal besin maddelerinden biri olduğu düşünülmektedir. İçerisinde barındırdığı ellagiç adı verilen madde sayesinde kanser hücreleri ile savaştığına inanılmaktadır.

Doğal potasyum olan bu meyve diyabet düşmanıdır. Kan şekerini düşürerek dengede tutan karadut günde bir yemek kaşığı tüketildiğinde insülin salgısını dengede tutar ve ani kan şekeri düşüş ve yükselişini engeller.

Ölü derilerin vücuttan atılmasını sağlayarak cildin yenilenmesi konusunda adeta bir uzmandır. Hücre yenileme özelliği sayesinde yaraların çok daha hızlı kapanmasını sağlar.

“Karadut suyu hangi hastalıklara iyi gelir? Karadut suyu ne işe yarar?” diye merak edenler için ayrıntılı bilgiyi sizlerle paylaştık. Günümüzde bir çok insan karadut suyunun bu mucizevi faydalarından yararlanmaktadır. Karadut suyu halk arasında karadut şurubu veya karadur şerbeti olarak da anılmaktadır.

Karadut suyunun bilinmeyen faydaları

 

karadut şerbeti

karadut şerbeti

 

 • İçerisinde çok zengin mineraller ve vitaminler bulunmaktadır.
 • Cilt üzerinde oldukça etkili olan karadut suyu yaşlanmayı geciktirir.
 • Enerji deposudur. Vücudun daha enerjik olmasını sağlar. Özellikle ağır işlerde çalışanlar için mükemmel bir enerji içeceğidir.
 • Kan ve kan hücrelerinin gelişimini sağladığı için anemi hastalarına oldukça iyi gelir.
 • Cildi sağlıklı ve canlı tutar.
 • Katkısız olarak üretildiği için doğal bir besin maddesidir.
 • Antioksidanlar içerir vücuttan zararlı maddelerin atılmasını sağlar.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Kabızlık sorununa iyi geldiği için basur tedavisinde de kullanılabilir.
 • Yaşlanma etkilerini azaltır. Yaşlanmayı geciktirir.
 • Gastrit ve hepatit hastalarının tedavisine oldukça katkı sağlar.
 • Kalp ve damarların korunması konusunda adeta vücudun güvenliğini sağlar.

 

İnsan sağlığı için bu kadar faydalı olan karadut suyunun içerdiği besin değerleri de şu şekildedir. Verilen değerler 100 Gr karadut içindir.

 • 8,1 gr karbonhidrat
 • 1,3 gr protein
 • 1,5 gr lif
 • 2 mg sodyum
 • 260 mg potasyum
 • 36 mg kalsiyum
 • 2 mg A vitamini
 • 10 mg C vitamini
 • 1,6 mg demir
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ