Yağ Yakmayı Hızlandıran 3 Özel Tarifli İçeçek

 Yağ Yakmayı Hızlandıran 3 Özel Tarifli İçeçek

Yaz aylarına özel olarak hazırlanmış hem serinleten hem de yağ yakmayı hızlandıran 3 özel tarifli içecek ile hem serinlemek hem de metabolizmanızı hızlandırmak ister misiniz?

Sıcak günlerin en vazgeçilmesi sanırım soğuk içecekler olsa gerek tüm yaz boyunca istediğimiz an ulaşabildiğimiz birbirinden farklı içecekler. Peki öyle bir içecek olsun ki hem içimizi serinletsin, hem de kilo vermemize yardımcı olsun, hem hazırlaması kolay olsun, hem de güzel mi güzel bir tadı olsun.

İşte bugün size tüm bu özellikleri taşıyan evde hazırlanabilir 3 içecekten bahsedeceğiz. Hem mükemmel tadı olacak, hem serinletecek, hem kilo vermenize destek sağlayacak, hem de pratik olacak. Tarifleri vermeden önce unutulmaması gereken ufak bir detayı hatırlatmak isteriz. Bakkallarda marketlerde satılan o buz gibi içeceklerin hemen hemen hepsi hem asitli hem de kilo vermek isteyenlerin bir numaralı düşmanıdır.

Limonata Yeşil Çaylı
Malzemeler:

1 Adet limonun kabuğunun rendesi
2 Adet limon suyu ( sıkma )
2 bardak yeşil çay
Taze nane yaprağı ( göz kararı )
1 – 2 Tarçın çubuğu
Yeşil çay

Hazırlanışı:

Önce yeşil çayınızı hazırlayın üzerine limon kabuklarını ve tarçın çubuğunu ilave edin. Demlenen yeşil çayınızın içerisine limon suyunu kattıktan sonra soğutmaya bırakın. Buz dolabında istediğiniz soğukluğa gelen yeşil çaylı limonatanızı servis etmeden önce taze nane yaprağı ile süsleyin.

Detoks Çayı
Malzemeler

1 Adet salatalık
1 Adet limonun suyu
1 – 2 Dilim ananas
Zencefil fındık büyüklüğünde
Yarım demet maydanoz
Maden suyu

Hazırlanışı:
Elimizde bulunan ananası, salatalığı, maydanoz ve zencefili blender dan geçirin. Hazırlamış olduğunuz karışımın içerisine maden suyunu ve limonu ilave edin. Servis etmeden önce içerisine buz ekleyin.

Hindistan Cevizli Kahve
Malzemeler:

Sade kahve
Hindistan cevizi yağı
Süt

Hazırlanışı:
Bu tarifimizde ölçek vermedik tamamen sizin damak zevkinize göre hazırlanmalıdır yalnız içerisine koyacağınız hindistan cevizi yağı çok fazla olmamalıdır. Hazırlayacağınız boyuta göre ilave edilmelidir. örneğin 500 Gr süt ile yapacaksanız içerisine en fazla tir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı ve almak istediğiniz kahve tadına göre kahvenizi ilave edin . Soğuk süt kahve ve hindistan cevizi yağını aynı anda karıştırarak içeceğinizi hazırlayabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın