Biz Biliyoz

Karınıza Romantik Olmanın 29 Yolu

  • 02 Ağustos 2019
  • 150 kez görüntülendi.
Karınıza Romantik Olmanın 29 Yolu

Bu yazımızda karınıza karşı romantik olmanın yollarını inceleyeceğiz. Eşime karşı romantik olmak istiyorum diyen beyler işte size romantik olmanın yolları.

Hemen her kadın romantik bir adamla evli olmak ister. Kendisini düşünen, kendisine ilgisini kaybetmeyen, kendisine sürprizler yapan. Karınıza karşı romantik olmanın yollarını hep birlikte inceleyeceğiz. Eşime karşı romantik olmak istiyorum diyen beyler, eşimin romantik olmasını istiyorum diyen kadınlar. Bu yazımız tam size göre.

 

Evet sevgili beyler! Onunla ilk çıktığında karnında kelebekler uçuşuyordu. Ona evlenme teklif etmeye karar verdiğinde, gergin ve heyecanlı oldun. Onunla evlendiğinde belki de kendini dünyadaki en mutlu erkeği hissettin! Peki ya şimdi aynı heyecanı, aynı hisleri duyuyor musunuz? Karınızla aranızda mesafeler uçurumlar mı var peki neden?

Aşık olduğunuz veya yeni evlendiğiniz zamanki duygular zaman içerisinde kendini bir rutine bağlamış gibi değişebilir. Duygular değişmese de tavırlarda olan değişiklikler aranızda yaşanacak sorunların başlıca göstergesidir. Sevgi sabit olsa da hiç bir şey en başta olduğu gibi kalmaz. İfadeler değişir, bakışlar değişir, belki de yorgunluktan ötürü davranışlar değişir. İçinizdekileri sık sık ifade edemeyebilirsiniz. Fakat kadınlar bekler, duymak ister ve zaman içerisinde sizin en baştaki davranışlarınızla geldiğiniz durumu değerlendirerek arada soğukluk olduğunu düşünür ve her şey o zaman baş aşağı döner.

 

Siz haksız değil veya suçlu değilsiniz ama zaman içerisinde, hayat temposundan ötürü tavırlarınızdaki değişiklik ve rutinler ister istemez evliliğinize ve mutluluğunuza olumsuz olarak yansıyabilir.

Hiç bir zaman bir erkeğin kafası ile kadının kafası aynı değildir, aynı şekilde işlemez. Kadın sevilmek ister, erkek ise uzanıp dinlenmek. Kadın karısına sarılıp film izlemek ister, erkek ise oturup çayını kahvesini yanına alıp rahat rahat izlemek ister. Kadın dokunup sıcaklığı hissetmek ister, erkek ise sıcaklıktan ziyade serin kalmak ister. Bu yaradılıştaki ve düşüncelerdeki değişiklikler ise resmen romantizmin katilidir.

Egoistçe bir düşünce olsa bile mutlu olmak istiyorsanız önce mutlu etmeyi öğreneceksiniz. Peki karınıza romantik olmanın yolları nelerdir? Karıma romantik olmak istiyorum, eşime romantik olmak istiyorum diyen erkekler, eşimin romantik olmasını istiyorum diyen bayanlar, eşim nasıl romantik olur diye düşünen kadınlar, erkeğin romantik olmasını sağlamak için bu yazımızı mutlaka okuyun, okutun.

Karınıza Karşı Romantik Olmanın Yoları

Karıma romantik olmak istiyorum

Karıma romantik olmak istiyorum

 

Çok basit olsa da yapabileceğiniz ufak şeylerle karınıza karşı romantik olabilirsiniz. Belki de çoğu yaptığınız şeyler. Ama yapmıyorsanız hemen başlayın. Romantik olmak için hiç te geç kalmadınız.

1- Karınızla zaman geçirin

Sık sık meşgul olmanızdan şikayet ederse, sadece onun için biraz zaman ayırarak onu şaşırtın. Birkaç saat ya da bütün bir günü ona ayırın. Ona ithaf edin, işinizi erteleyin, lanet olası cep telefonunu elinizden atın ve eşinize bakın çok basit belki ama elini tutun. Karına ​​romantik olmak için gereken her şey bu kadar basit.

2- Duygularınızı karınızla paylaşın

Erkekler çoğunlukla “sevgisini göstermeyi zayıflık olarak görüyor” ve buna inanıyor. Bu veya yanlış kişiden kişiye göre değişir. Fakat kadınlar da sevildiğini duymak istiyor. Öyleyse, duygularınızı onunla paylaşın, varlığının hayatınızı nasıl güzelleştirdiğini ve ona kendini özel hissettirdiğini söyleyin.

3- Seçtiği filmi izleyin

Eşime karşı romantik olmak istiyorum diyen beyler yazımızı okumayan devem edin. Eşinizin hoşuna gideceğine inandığınız bir film için bilet rezervasyonu yapın ve onu alın. Bunu bir sürpriz olarak tutabilirsiniz. Film izlemeyi daha romantik hale getirmek istiyorsanız onun bir film seçmesini isteyin. Kendi seçtiği bir filmi beraber izleyin. Ama ayrı ayrı değil yan yana, el ele, can cana hatta sarılarak.

4- Onun için yemek hazırlayın

Eşinize yemek hazırlayın

Eşinize yemek hazırlayın

Eşiniz çalışıyor veya evde yoksa onun için güzel bir masa hazırlayarak onu şaşırtın. Yapabileceğiniz türde yemekler hazırlayarak ona karşı ilginizi gösterin. Eğer yemek hazırlamak konusunda benim kadar beceriksizseniz bile artık her şey her yerde satılıyor. Yemeği dışarıdan alın, romantizmi vurgulamak için masaya bir kaç mum ve çiçek koyun. Arka fonda hafif bir müzik te olabilir. Fakat bu sürprizin hüsrana dönüşmesini istemiyorsanız mutfağı temiz bıraktığınızdan emin olun. Aksi halde büyük bir felaketin eşiğinde olacaksınız.

5- Onun istediği gibi giyinmesini sağlayın

Kadınlar kocaları için giyinmeyi ve kocalarına hoş görünmeyi severler. Ve ne sevdiğini siz biliyorsunuz. Ona seveceği şekilde bir şeyler alarak onu şaşırtın. Tabi bir t.shirt ten bahsetmiyoruz. Onun şık görüneceği ve etkileneceği şeyleri seçebilirsiniz. Biliyorum erkekler için bu biraz zor ama bunu gerçekten isterseniz başarabilirsiniz.

6- Sürekli iletişimde kalın

Sevgiliyken saatlerce mesajlaşıp uzun süreler konuştuğunuzu ne çabuk unuttunuz. Bu köprüyü geçmeye benzer. Ne oldu sevgiliniz artık karınız oldu ona şirin gözükme ihtiyacı son buldu değil mi? Büyük bir uçurumun eşiğindesiniz? Zor mu geliyor artık sevdiğinize 2 çift güzel söz yazıp mesaj atmak, zor mu geliyor aratıp özlediğinizi sevdiğinizi söylemek. Aklınızda bulunsun mesaj atarken de sağdan soldan çalmayın. İçinizde geleni yazın bırakın uyumsuz olsun ama kendi hisleriniz olsun. Böylesi çok daha kıymetli.

7- Halka açık olun

Avm’ lerde görüyoruz kadın bir tarafta erkek başka dünyada. Karınızın elinden tutarak gezmek çok mu zor? Birileri görecek diye mi endişelisiniz? Kusura bakmayın da surat yemeyi gerçekten hak ediyorsunuz. O sizin karınız can yoldaşınız, hayat arkadaşınız.

Değerli kadınlar! Erkeğin romantik olmasını sağlamak için bu yazıyı eşinize okutun

8- Karınızı alışverişe götürün

Eşinizi alışverişe götürün

Eşinizi alışverişe götürün

Bunu yazabileceğime inanmıyordum. Biliyorum bir kadın ile alışverişe gitmek gerçekten çok zor bunu bende kabul ediyorum. Ama mutluluğunuz için bunu yapabilmelisiniz. Kadınlar alışveriş esnasında kocalarının yanında olmasını ona fikir vermesini çok severler. Alışveriş derken mutfak alışverişinden bahsetmediğimizin altını çizmek isteriz.

9- Kısa bir yolculuk planlayın

Sadece ikiniz. Eğer karınız aile sorumlulukları veya iş stresi ile boğulmuşsa, çocukları bırakabileceğiniz birine emanet edin. Eşinizi gezmeye götürün. Bir deniz kenarına veya çiçekli bir alanda doğanın huzurunu yaşayabilir aşkınızı tazeleyebilirsiniz.

10- Eşinize sarılın.

Sarılın onunla. Sarılma ve sarılmanın oksitosin salınımını tetiklediğini biliyor muydunuz? Bu hormon stresi azaltmada yardımcı olur ve aynı zamanda kişiyi mutlu eder. Bu yüzden, karınızla kucaklaşmak sadece romantizmi arttırmakla kalmayacak, ikinizi de mutlu edecek.

11- Çantasında notlar bırakın.

Karınızın çantasını açtığını ve sizden güzel bir not bulduğunu hayal edin; nerede olursa olsun çok mutlu olacak ve bu anı hiç unutmayacak.

12- Her yere not bırakın

Eşinize not yazın

Eşinize not yazın

Duştan sonra buharlanan aynaya parmağınızla not bırakın ve görmesini sağlayın. Sabah uyandığında odanızdaki aynanın üzerine kalem veya rujla yazılmış bir sevgi sözü bırakın. Fakat karınızın rujunu mahvetmeyin. Kozmetik ürünleri kadınlar için değerlidir. Asetat kalemini tavsiye ederiz.

13- Anı paylaşın anı yaşayın

Bir anı paylaşın. Birlikte gülen bir çift birlikte kalır. Bir komedi gösterisi için bilet rezervasyonu yapın. Ya da birlikte sarılıp komedi filmi izleyebilirsiniz. Gülmeye değer bir şey yapabilir onu eğlendirebilirsiniz.

14- Onun çabalarını görmeye çalışın.

Karınız ailenin bel kemiğidir. Evdeki her dakikayı önemser ve maddi olarak sizi destekler. Öyleyse, çabalarını görün ve gün içinde ve dışında yaptığı her şey için ona teşekkür edin. “ Teşekkür ederim” veya “Sensiz ne yapacağımı bilemiyorum” gibi kelimeler, kendisini önemli ve sevilmiş hissettireceğini unutmayın.

15- Mektup yazın

Bir aşk mektubu yazın. Akşama kadar telefon elinizde ona buna her şeyi yazıyorsunuz. İş karınıza gelince mi zorlaşıyor. Bütün sevginizi kelimelere dökün ve ona bir aşk mektubu yazın. Bir şair olmanıza veya süslü bir şeyler yazmanıza gerek yok. Sadece dürüst olarak duygularınızı kaleme alın. Karınız mektubu okuduğunda kendini dünyadaki en şanslı Kadın gibi hissedecek. Bu tür duyguları uyandırmak, romantizmi bir ilişki içinde canlı tutan şeydir.

16- Onunla dans edin

Eşinizle dans edin

Eşinizle dans edin

İkiniz de dans etmeyi seviyorsanız, onu bir eğlence mekanına götürün veya gerekli ortamı kendiniz hazırlayın. Hatta meşhurdur milletimizin düğünü öyle bir dans edin ki gelini bile kıskandırın. Kalbinizi dışarı akıtın.

17. Onun hoşuna gidecek şeyler yapın

Bırakın artık maço olmayı veya öyle davranmayı. Dışarıda ne olursanız olun ama eşinizin yanında höt höt olmayı bir kenara bırakın. Onun hoşuna gidecek şeyleri üretemiyorsanız birlikte resim çekilin ve sosyal medya hesaplarınıza atın. Emin olun kendini çok önemli hissedecektir. E ne yapsın kadıncağız görmemiş böyle şeyler bir resim bile onu mutlu edecek.

18- Yıl dönümünüzü iyi değerlendirin

Gelecek yıldönümünüz veya doğum gününüz için, bir otelde veya tesiste bir oda ayırtın (deniz kenarındaki bir tatil köyü en iyisidir) ve orada bir, iki gün geçirin. Oda servisi sipariş verin ve telefonları gerekirse kapatın.

19- Bedensel iletişimin gücünü kullanın

Mutfakta meşgulken ya da her hangi bir iş yaparken, arkasından sarılıp yanağına bir öpücük kondurun. Bu onu heyecanlandıracak. Ona rastgele dokunmak, romantik hisleri canlı ve aktif tutacaktır.

20- Bakımlı olun

Bakımlı olun

Bakımlı olun

Zinde ve çekici kalın. Düzenli egzersiz yapın, formda kalın ve karınız için giyinin. Tepkisini gözlemleyin. Gözlerini senden alamayacak.

21- Oyun oynayın

İkiniz de evdeyken, bir saklambaç oyunu başlatın ya da koşup birbirinizi yakalayın. Bu romantik anlar arkadaşlık kurmaya yardımcı olur. Tüm endişeleri unutun ve çocuklar gibi eğlenin.

22- Ona masaj yapın

Yatak odasını bir spaya dönüştürün, aromatik mumlar yakın, yumuşak müzik çalın ve uçucu yağları hazır bulundurun. O gün için bittiğinde ve uyumaya hazır olduğunda, ona rahatlatıcı bir masaj yapın. Bu onu cennet gibi hissettirir.

23- İlk buluştuğunuz yeri tekrar ziyaret edin

Aynı kafeye gidin ya da ilk defa tanıştığınız yeri ziyaret edin. Daha romantik yapmak için, karınızdan o gün giydiği kıyafetleri veya benzerlerini giymesini isteyin. Güzel bir yolculuğun başlangıcını belirleyen o büyülü günü yeniden yaşayın.

24- Onun için küçük şeyler yapın

Minik sürprizler yapın

Minik sürprizler yapın

Küçük şeyler büyük etki yaratır. Onu ofisten almak, en sevdiği atıştırmalıkları eve getirmek gibi rastgele minik şeyler. Bu tür davranışlar onu düşündüğünü ve onunla ilgilendiğinizi gösterin. Bırakın her şeyi kenara onunla birlikte bulaşığı yıkayın bu bile yeter.

25- Hayallerini gerçeğe dönüştürün

Değerli bir aksesuar, bir doğa yürüyüşü, deniz kenarında bir akşam yemeği, veya otantik bir yeri ziyaret edin. Bütçenize bağlı kalarak onun hayallerini gerçekleştirin.

26- Biraz serbest bırakın

Toplumumuzun büyük bir bölümüne bu uygun olması bile her erkeğin ve her kadının kendine ayırabileceği bir zamanı olmalı. Bırakın bir kaç saatini arkadaşları ile geçirsin. Bir kafe de bir şeyler içsin.

27- Ona bir takma isim verin

Karınızı sevimli bir takma adla utandırmaktan daha romantik ne olabilir? Bu saçma gelebilir ama kesinlikle işe yarıyor. Kişiliğine uyan bir takma isim ver. Onu bu adla arayın ve mesajlarda da kullanın. Ama böcüğüm minnoşum gibi demode şeylerden uzak durun komik duruma düşersiniz.

28- Hediyelerini süsleyin

Romantizm için hediyeler

Romantizm için hediyeler

Eşinize doğum günlerinde veya yıldönümlerinde birkaç hediye vermiş olabilirsiniz. Ama onları güzelce paketlemeyi denediniz mi? Bu sefer deneyin. Bazı DIY videolarını izleyin ve hediyeyi o kadar iyi paketleyin ki, karınız ona harcadığınız çabayı anlayacak ve taktir edecektir.

29- Ona güzel olduğunu söyleyin.

Herkes gibi her kadın da beğenilmek ister. Bir çok şey, karınız için bu sihirli sözleri duymaktan daha romantik olamaz.

Basit şeyler, hayattaki en büyük şeylerdir. Bu basit şeyleri deneyin ve hayatınızın Kadınını mutlu edin. Emin olun ki bu işten en çok kazanan siz olacaksınız az önce de dedik ya mutlu olmak için mutlu etmeyi denemelisiniz.

Eşim nasıl romantik olur diyen, eşimin romantik olmasını istiyorum diyen kadınlar bu yazıyı sosyal hesaplarınızda paylaşın ki eşinizde okuyabilsin.

Peki ya sizin romantik olma fikriniz nedir? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize ve diğer okurlara görüşlerinizi bildirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Serpil Duyar dedi ki:

    Gerçekten mükemmel bir yazı bilgi için teşekkür ederiz.

    1. Biliyoz.com dedi ki:

      İlginize teşekkürler

BİR YORUM YAZ