Biz Biliyoz

Kırışıklıklara Ev Yapımı Maske

Kırışıklıklara Ev Yapımı Maske

Kırışıklık yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan zaman ve yaşanmışlıkların etkisidir. Cildin yavaş yavaş işlevinin yavaşlaması ve deformasyona uğramasının göstergesidir. Kırışıklıkların miktarı, derinlikleri kalıtımsal, yaşanmışlıklar, hava, kullanılan veya kullanılmayan kozmetik ürünleri, cilt yapısı, deri yapısı gibi bir çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Elbette ki estetik ve kozmetik ürünleri ile ortadan kaldırmak veya en aza indirmek mümkün olmakla birlikte hem zaman gerektiren hem de maliyeti yüksek bir süreçtir.

Zamanın izleri olan kırışıklıkları en aza indirmenin biraz maliyetli olduğunu herkes bilmektedir. Bu yazımızda cildinize en uykun kırışık önleyici maske evde nasıl hazırlayacağınızı anlatacağız.

Kadın ekibi sizler için kırışıklıkları evde gidermenin yollarını araştırdı ve araştırmaların sonucunda yaşlanma etkilerini azaltan kırışıklıkları gidermeye yardımcı ev kırışıklık giderici maske nin hangi bitkiler ile yapılabileceğine ulaştı.

Tamamen doğal evde hazırlanabilir hatta güzellik uzmanlarının önerdiği kırışıklık giderici formüller.

 

Kuru Ciltler İçin Kırışıklık Giderici Maske ve Losyon

Rezene, civanperçemi, melisa, papatya, maydanoz, ıhlamur çiçekleri, gül, karahindiba, şerbetçiotu gibi otlar kuru ciltler için en mükemmel besleyici ve kırışıklıkları ortadan kaldırmaya, zamanın etkilerini azaltmaya yardımcı otlardır. Bu bitkileri kullanarak kendinize kaynamış suları ile yüz temizleme losyonu hatta maskeler yapabilirsiniz. Tamamen doğal olan bitkilerin hepsi yaşlanma izlerini ortadan kaldırmaya yardımcı ve kuru ciltler için idealdir.

 

Yağlı Cilde Sahip Olanlar İçin Kırışıklık Giderici Maske ve Losyon

Adaçayı, nane, ahududu, papatya, atkuyruğu, kırlangıçotu, aloe vera, meşe kabuğu, nergis ve sarı kantaron kullanılabilir. Tüm veya belirlediğiniz bitkileri kaynatarak elde ettiğiniz suyu yüzünüze uygulayarak yarım saat bekletmeniz bile cildinizdeki büyük değişiklikleri fark etmenize yardımcı olacaktır. Kantaron’ un yara kapatıcı cilt yenileyici özelliği olduğunu unutmayınız. Geçmişten bu güne ameliyat izleri için dahi bir çok kişi tarafından kantaron yağı kullanılmıştır.

 

Kırışıklık Giderici Karahindiba maskesi

Cam bir kasenin içerisinde üç yemek kaşığı doğranmış karahindiba yapraklarını ılık su yardımı ile karıştırarak içerisine yarım tatlı kaşığı bal ilave edin. Bal tamamen eriyene kadar karıştırma işlemine devam edin. Yapmış olduğunuz karışımı yüzünüze sürün ve yarım saat sonra ılık su yardımı ile yüzünüzü yıkayın. İşte kuru ciltler için mükemmel bir kırışıklık giderici maske.

Kullanmış olduğunuz ürünler tamamen doğal olduğundan ötürü hazırladığınız losyon veya maskeleri birkaç gün yetecek kadar hazırların tüm losyon ve maskelerinizi buz dolabında muhafaza edin ve üç ün içerisinde tüketin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ