Biz Biliyoz

Kuru ve Hassas Ciltler İçin Doğal Nem Maskesi

Kuru ve Hassas Ciltler İçin Doğal Nem Maskesi

Kuru ve hassas ciltler içerisinde barındırdığı yağ oranı açısından yağlı ciltlere oranla daha az sivilce ve siyah nokta sıkıntısı yaşarlar. Fakat cildin nem dengesini korumak için daha fazla bakıma ihtiyaç duyarlar. Hassas ve kuru ciltler, yağlı ciltlere oranlar dış faktörlerden daha fazla etkilenirler. Bu sebeple cildin nem dengesini korumak hatta sabit tutmak gerekir.

Hassas ve kuru ciltli kişiler, yağlı ciltlilere oranla daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Bu bakımı sağlanmak için işte kuru ve hassas ciltler için evde hazırlanabilir doğal nem maskesi.

Kuru ve hassas ciltli kişiler genelde sabit kozmetik ürünlerini kullanır. Her ürün ciltlerine yaramaz bu sebeple doğal hazırlanan ürünler bu cilt tiplerine çok daha fazla uyum sağlamaktadır. İşte kuru ve hassas ciltler için doğal nem maskesini Netdesin Kadın ekibi sizler için araştırdı.

Kolay ve pratik doğal nem maskesi

Malzemeler:
– Kakao yağı 3 tatlı kaşığı
– Hindistan cevizi yağı 2 çay kaşığı
– Saf sızma zeytinyağı 2 çay kaşığı
Gül yağı 3 – 5 damla

Hazırlanışı:
Bütün yağları cam bir kasede benmari usulü eritin. Eritirken bir tahta çubuk yardımı ile yağların birbiri ile iyice karışmasını sağlayın soğuyup krem kıvamına gelen yağı yüzünüze uygulayın. Bekleyebildiğiniz süre bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. İşlem tamamlandıktan sonra çok az miktarda yüzünüze krem olarak kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ