Biz Biliyoz

Limon Tansiyonu Yükseltir mi? Düşürür mü?

Limon Tansiyonu Yükseltir mi? Düşürür mü?

 Limon tansiyonu yükseltir mi? Limon tansiyonu düşürür mü? Limonun tansiyona etkileri nelerdir? Detaylar yazımızda…

Tansiyon insan sağlığı için tehlike oluşturabilecek rahatsızlıkların başında gelmektedir. Bu nedenle tansiyon sorunu yaşayabilecek kişilerde beslenme çok kritik bir konumda bulunmaktadır. Günlük beslenme programında ki her besin özen ile seçilmelidir.Bu nedenle tansiyon sorunu yaşayanlar için tüm besinlerin tansiyona etkilerini değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu yazı da limonun tansiyona etkilerini işleyeceğiz.

 

Vücudumuza doğal yollar ile alacağımız doğal besinlerin hepsinin faydaları bulunmaktadır. Doğal yollar ile alacağımız besinler vücudumuzun vitamin ve mineral ihtiyacının tamamını karşılaması için yeterlidir. Limon da vücudumuzun temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli vitamin ve mineraller için zengin bir kaynaktır.

Zengin içeriği ile insan vücudu için değerli bir besin olarak yerini almaktadır.

 

Limonun bazı faydalarını sıralamak gerekirse;

  • Böbrekleri temizler taş oluşumunu engeller.
  • Vücudun C vitamini eksikliğin tamamlar.
  • C vitamini açısından zengin olması nedeniyle bağışıklık sistemini virüslere karşı güçlendirir.
  • Karaciğer temizlenmesini sağlar, karaciğerin temizlenmesiyle birlikte ciltte aydınlamaya neden olur ve ciltte ki lekelerden kurtulmanızı sağlar.
  • Ilık su ile karıştırılarak tüketilmesi halinde, metabolizmayı hızlandırır ve buna bağlı olarak yağ yakımını sağlar.
  • Limon suyu bağırsağın doğal işlevini yerine getirmesini sağlar ve boşaltım sistemini düzenler.
  • Limon içerisinde bulunan anti-inflamatuar etkisi ile soğuk algınlığı, sindirim sistemi, boğaz ve nefes yolunu temizleyerek, bu bölgelerde oluşacak hastalıklar ve iltihaplar ile savaşır.

Limonun ve limonlu suyun birçok faydası olduğunu gördük. Bunlar ile birlikte tansiyon sorunlarına da iyi geldiği bilinen limon nasıl tüketilmelidir. Tansiyonu yükseltir mi düşürür mü? İşte merak edilen sorunun cevabı…

 

Limon Tansiyonu Yükseltir mi? Düşürür mü?

Bir çok faydası bulunan limon yüksek tansiyon sorunu yanında da yardımımıza yetişmektedir. Tansiyonunuz yükseldiğinde bir çay bardağı ılık suya yarım limon sıkarak tüketebilirsiniz. Bu karışım tansiyonunuz düşmesini ve dengelenmesini sağlayacaktır. Ayrıca bu karışım sadece tansiyonun düşmesini sağlamaz, bununla birlikte cildinizi aydınlatır, vücudun C vitamini ihtiyacını karşılar, detoks etkisi yaratır ve vücudun pH dengesini korur.

 

Tansiyon problemi yaşayanlar için incelediğimiz ve besin değerleri açısından yüksek bir gıda olan balın tansiyona etkileri nelerdir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ