Take a fresh look at your lifestyle.

Meyveli Sodanın Zararları.

0 8

Sıcaklayan havalarda belki de en çok tüketilen ürünlerden biride meyveli sodalardır. Aromalarından dolayı insanın azında hoş bir tat bırakan meyveli sodanın zararlarını biliyor musunuz?

Sade soda yerine meyve aromalı sodaları tercih edenler bu haber, okuduktan sonra bu tercihlerine azda olsa engel getireceklerdir.

Gerçi ben genelde her şeyden zarar görüyoruz bir tek bundan zarar görmesek ne olur derim ama zarar gördüğümüz hey şeyden ne kadar kısarsak o kadar kar olacaktır.

 

 

Sodanın Faydaları Neler?

Yemeklerden sonra genelde midenin rahatlatılması adına tüketilen soda içerdiği magnezyum, flor ve sodyum sayesinde mide asidini düzenleyerek sindirimin kolaylaşmasına destek olur.

Özellikle yaz aylarında vücut ısısının yükselmesi ile meydana gelen terleme vücudun tuz, su ve mineral kaybına sebep olmaktadır. Tüketilen soda ise eksilen minerallerin tamamlanması adına çok önemlidir.

İshal olan kişilerin mutlaka soda tüketmesi tavsiye edilmektedir. İshal olan kişi için kullanılan su kaybı denilen tabir içerisinde hem sıvı hem de mineral eksikliğinden bahsedilmektedir. Vücudun kaybettiği mineraller ve eksilen sıvı oranının yükseltilmesi için soda çok etkili bir araçtır.

 

Akne oluşumunu engeller. Cilde pamuk yardımı ile sürülen soda cilt yüzeyinde bulunan gözenekleri sıkılaştırarak akne oluşumunu engellemektedir..

 

Bazı kişiler özelliklede çocuklar sodanın acı tadından dolayı meyveli sodaya yönlenmektedir. Evet bir alternatif olabilir ama sodanızı evde hazırladığınız doğal meyveler ile tatlandırmanız çok daha iyi bir yöntem olacaktır.

 

Meyveli Soda Zararlı mı?

Evet meyveli sodanın bir takım zararları bulunmaktadır.
Yapılan araştırmalar sonucunda meyveli sodanın içerisinde bulunan fazla şekerin sağlık sorunlarına neden olduğu açıklanmıştır.

İçerdiği şeker oranı kandaki insülin oranını yükselttiğinden ötürü özellikle diyabet hastaları için çok risklidir. Normal insanın ise diyabet hastası olmasına olanak sağlar.

 

Meyveli sodanın imal esnasında kullanılan bileşenlerden ötürü mide delinmelerine sebep olabilir. Tansiyon hastalarının da tüketmemesi gerekir kan değerlerinin oynamasına sebep olan meyveli soda eğer tüketilecekse tüketilirken çok dikkatli olunmalıdır.

 

Acılığından ötürü sade soda tüketmek istemeyen kişilerin evde bulundurdukları meyveler yardımı ile sodalarını tatlandırarak tüketmeleri hem netdesin ekibi olarak bizim hem de uzmanların tavsiyesidir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.