Mutlu olmanın sırları

 Mutlu olmanın sırları

Mutlu olmayı istemeyen insan var mıdır? Peki mutlu olmak için ne yapıyorsunuz? İşte size mutlu olmanın sırları. Hepsi gerçek hepsi kanıtlanmış.

Mutlu olmanın bilimsel formülü olduğunu hiç duydunuz mu? Yapılan araştırmalara göre gerçekten mutlu olmanın sırları hayatınızda yapacağınız küçük değişikliklere bağlı. Size mutlu olmanın yolları bu yazımızda veriyoruz. İşte mutlu olmanın yolları.

Mutlu olmanın sırları nelerdir?

Şükredin
Hayatınızda kaç kere sabah uyandığınızda Yaradana bugün de uyanmayı yataktan kalkmayı nasip etti diye şükür ettiniz. Eminim bir çoğumuzun aklına bile gelmemiştir. İşte mutlu olmak için o güne uyanabilmek çok büyük bir sebep. Kaçınız nasılsın diye sorulduğunda laf olsun diye değil gerçekten gönülden şükür ettiniz. Kaşınız gözünüz sağlam, sağlığınız yerinde veya hala nefes alıyorsanız bir umut vardır mantığı ile yaklaştınız hayata. Bu yüzden Şükür Edin hemde sık sık size nerede ne nasıl olduğunuzu hatırlatacaktır.

Olaylara Tarafsız Yaklaşın
Neden sorusunu hiç sordunuz mu başınıza gelen veya çevrenizde yaşanan olaylar karşısında. Ayşe gelir yanınıza Arda bana bunu yaptı der. Sizde bilenirsiniz içten içe Arda’ ya. Peki Ayşe’ye hiç Neden sana bunu yaptı dediniz mi? Yoksa sadece arkadaşınız diye taraflımı yaklaştınız. Bu her konuda böyle tarafsız yaklaşırsanız hem kendiniz hem de çevrenizdekiler olayların kaynağına inmiş olurlar buda sizin içinizin rahat olmasına olanak sağlar.

Yardımsever Olun
Başkalarının mutluluğundan hiç mutluluk duydunuz mu? Her hangi bir şekilde yardım ettiğiniz birinin mutluluğundan kibirsiz ce kendinize pay çıkarttınız mı? Emin olun bilinçli yada bilinçsiz yardımlar size mutlaka güzellik olarak dönecektir.

Hedefler Koyun
Kendinize bir hedef koyun şunu alacağım, şunu yapacağım, şuraya gideceğim ama ulaşması kolay hedefler olmasın. Hedefinize her yaklaştığınızda bu size daha fazla mutluluk verecektir. Hedefe ulaştığınızda ise aldığınız mutluluğun tarifi olamaz.

İşinize Yakın Mesafede ikamet Edin
Malesef ama gerçek sabah 2 saat akşam 2 saat günün 4 saati yolda. Molalar falan 9 saatte çalıştınız etti mi size 13 saat. Günden geriye kaldı 11 saat ya zevklerinizde yada uykunuzdan fedakarlık edeceksiniz. Buda size mutsuzluğa sürükleyecek boşa giden 4 saat.

Uyuyun
Evet güne mutlu başlamanın yollarından biride uykunuzu almış ve dinç bir şekilde güne başlamanızdır. Yapılan araştırmalara göre günde en az 6 saat 15 dakika uyuyan bir kişinin güne daha zinde ve mutlu başladığını gösteriyor.

Gülümseyin
Yapılmış olan bir çok araştırma anlamsız olsa da gülümsemenin kendinizi iyi hissettirdiği yönünde. Yazıyı yazarken bizzat denedim kesinlikle çok etkili. Sizde okurken deneyebilirsiniz.

Romantizm
Mutluluk üzerinde çok etkisi olan romantizm ile ilgili Cornell Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre gerçek bir ilişkisi olan kişiler ilişkisi olmayan kişilere göre çok daha mutlu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın