Biz Biliyoz

Mutlu Olmanın Sırları

Mutlu Olmanın Sırları

Mutlu olmanın bilimsel formülü olduğunu hiç duydunuz mu? Yapılan araştırmalara göre gerçekten mutlu olmanın sırları hayatınızda yapacağınız küçük değişikliklere bağlı.

Mutlu olmayı istemeyen insan var mıdır? Peki mutlu olmak için ne yapıyorsunuz? İşte size mutlu olmanın sırları. Hepsi gerçek hepsi kanıtlanmış.

Size mutlu olmanın yolları bu yazımızda veriyoruz. İşte mutlu olmanın yolları.

Mutlu olmanın sırları nelerdir? Nasıl Mutlu Oluruz?

Şükredin
Hayatınızda kaç kere sabah uyandığınızda Yaradana bugün de uyanmayı yataktan kalkmayı nasip etti diye şükür ettiniz. Eminim bir çoğumuzun aklına bile gelmemiştir. İşte mutlu olmak için o güne uyanabilmek çok büyük bir sebep.

Kaçınız nasılsın diye sorulduğunda laf olsun diye değil gerçekten gönülden şükür ettiniz.

Kaşınız gözünüz sağlam, sağlığınız yerinde veya hala nefes alıyorsanız bir umut vardır mantığı ile yaklaştınız hayata.

Bu yüzden Şükür Edin hemde sık sık size nerede ne nasıl olduğunuzu hatırlatacaktır.

Mutlu Olmak İçin Olaylara Tarafsız Yaklaşın

Neden sorusunu hiç sordunuz mu başınıza gelen veya çevrenizde yaşanan olaylar karşısında. Ayşe gelir yanınıza Arda bana bunu yaptı der. Sizde bilenirsiniz içten içe Arda’ ya. Peki Ayşe’ye hiç Neden sana bunu yaptı dediniz mi? Yoksa sadece arkadaşınız diye taraflımı yaklaştınız. Bu her konuda böyle tarafsız yaklaşırsanız hem kendiniz hem de çevrenizdekiler olayların kaynağına inmiş olurlar buda sizin içinizin rahat olmasına olanak sağlar.

Mutlu Olmak İçin Yardımsever Olun

Başkalarının mutluluğundan hiç mutluluk duydunuz mu? Her hangi bir şekilde yardım ettiğiniz birinin mutluluğundan kibirsiz ce kendinize pay çıkarttınız mı? Emin olun bilinçli yada bilinçsiz yardımlar size mutlaka güzellik olarak dönecektir.

Mutlu Olmak İçin Hedefler Koyun

Kendinize bir hedef koyun şunu alacağım, şunu yapacağım, şuraya gideceğim ama ulaşması kolay hedefler olmasın. Hedefinize her yaklaştığınızda bu size daha fazla mutluluk verecektir. Hedefe ulaştığınızda ise aldığınız mutluluğun tarifi olamaz.

Mutlu Olmak İçin İşinize Yakın Mesafede ikamet Edin

Maalesef ama gerçek sabah 2 saat akşam 2 saat günün 4 saati yolda. Molalar falan 9 saatte çalıştınız etti mi size 13 saat. Günden geriye kaldı 11 saat ya zevklerinizde yada uykunuzdan fedakarlık edeceksiniz. Buda size mutsuzluğa sürükleyecek boşa giden 4 saat.

Mutlu Olmak İçin Uyuyun

Evet güne mutlu başlamanın yollarından biride uykunuzu almış ve dinç bir şekilde güne başlamanızdır. Yapılan araştırmalara göre günde en az 6 saat 15 dakika uyuyan bir kişinin güne daha zinde ve mutlu başladığını gösteriyor.

Mutlu Olmak İçin Gülümseyin

Yapılmış olan bir çok araştırma anlamsız olsa da gülümsemenin kendinizi iyi hissettirdiği yönünde. Yazıyı yazarken bizzat denedim kesinlikle çok etkili. Sizde okurken deneyebilirsiniz.

Mutlu Olmak İçin Romantizm

Mutluluk üzerinde çok etkisi olan romantizm ile ilgili Cornell Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre gerçek bir ilişkisi olan kişiler ilişkisi olmayan kişilere göre çok daha mutlu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ