Take a fresh look at your lifestyle.

Mutluluğu Arttıran Besinler

0 2

Mutluluğu arttıran yiyecekler, gıdalar ve besinler hakkında yazalım dedik. Stres ve can sıkıntısı anında bir çok kişi kendini abur cubura verir.

Kişisel olarak doğru veya yanlışlığı tartışmaya bile kapalıdır. Çünkü kişi kendini nasıl mutlu hissediyorsa veya nasıl mutlu olacaksa öyle davranmalıdır. Kendisine zarar vermediği sürece bu en doğru yöntemdir.

Mutluluğu arttıran besinler nelerdir?

Mutluluğu arttıran besinler olduğunu biliyor muydunuz? Evet bazı besin maddeleri mutluluğumuzun artmasına içerisinde bulunan enzimler sayesinde yardımcı olmaktadır.

Mutlu olmayan kişinin bırakın evini işini kendisine bile faydası yoktur. Yaptığı hiç bir şeyden hayır gelmez.

 

Vurun kendinizi abur cubura eğer gerekiyorsa bu mutlu olmanız için şartsa, ama vururken de doğru besin maddelerini kullanmakta fayda olduğunu düşünüyorum yoksa o stresle aldığımız gıdalar bizi o an mutlu etse de, basen ve göbekteki yerleşiminden dolayı sonrasında tekrar mutsuzluğa sebep olabilmektedir. Bu sebeple tüketim yaparken en azından amacına uygun besinler tüketmekte fayda bulunmaktadır.

 

Uzmanlara göre mutluluğu arttıran besin maddeleri şunlardır.
Ay çekirdeği, kabak çekirdeği, yoğurt, yumurta, bitter kakao, brokoli, patates, incir, soya fasulyesi, çilek, elma, greyfurt, siyah orman meyveleri, kırmızı orman meyveleri, yaban mersini, karnabahar, lahana, maydanoz, tere, ceviz, badem, yer fıstığı, kaju, fındık, hindi, balık, kırmızı et, sardalye, somon, ton balığı, deniz mahsulleri, yağsız peynir, süt, tofu, keten, tohumu, avokado, soya filizi, kiraz, kivi, ananas, erik, tatlı, sulu kavun, kale marulu, sivri biber, mango, muz, portakal, kuru fasulye, nohut, yeşil mercimek, kahverengi pirinç, soya, susam, bitter çikolata, domates, yulaf, kuşburnu, ıhlamur, yeşil çay, beyaz çay, enginar, bezelye, ısırgan otu, ıspanak, tam tahıl ekmeği, tavuk ve buğday.

Leave A Reply

Your email address will not be published.