Biz Biliyoz

Teff Tohumu Yoğurtla Nasıl Tüketilir?

  • 04 Aralık 2018
  • 167 kez görüntülendi.
Teff Tohumu Yoğurtla Nasıl Tüketilir?

Uzun zamandır gündemden düşmeyen ve bir çok habere, makaleye konu olan Teff Tohumu yoğurtla nasıl tüketilir ve Teff Tohumu hakkında merak edilenlerin hepsi bu yazımızda.

Öncelikle Teff Tohumu nedir kısaca açıklayalım. Uzun zamandır hızlı kilo vermek isteyenlerin mercek altına aldığı Teff Tohumu’nun bir çok farklı tüketim şekli olsa da en yaygın olarak kullanılan seçenek yoğurt ile tüketim şeklidir. Dünyanın en küçük tahılları içerisinde bulunan Teff Tohumu Eritre ve Etiyopya’ya özgü bir tahıldır.

 

Kırmızı, kahverengi ve beyaz olmak üzere 3 farklı rengi bulunmaktadır. Kek, bisküvi, kurabiye ve ekmek gibi ürünlerin üretimi esnasında aranan tahıllar içerisinde bulunan Teff Tohumunun bir çok faydası bulunsa da öncelikli tercih sebebi hızlı kilo vermeye yardımcı bir ürün olmasıdır. Teff Tohumu içerisinde barındırdığı yüksek lif, protein ve antioksidan oranından ötürü oldukça faydalı besin gurupları içerisinde yerini almaktadır.

Teff Tohumu Yoğurtla Nasıl Kullanılır?

Hem tohum hem de un halinde satılan Teff Tohumu sağlık açısından ekmek olarak tüketilse de kilo verme açısından en çok tercih edilen tüketim yöntemi yoğurt veya su ile karıştırılarak kullanılmasıdır.

Teff Tohumu hakkında geniş bilgiye : Teff Tohumu Nedir? Tef Tohumu İle Hızlı Kilo Verme adlı yazımıza tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Teff tohumunu yoğurt ile kullanmak küçük bir kase yoğurt içerisine bir tatlı kaşığı Teff Tohumu karıştırılarak ara öğün olarak kullanılmalıdır. Kullanımı günlük en fazla iki seferdir. Her şeyin fazlasının zarar olduğu unutulmamalıdır.

Teff Tohumu Su ile Nasıl Kullanılır?

Bir bardak ılık su içerisine bir tatlı kaşığı Teff Tohumu atılarak iyice karıştırılıp yemeklerden yarım saat önce içilmesi tavsiye edilir. Böylelikle size tokluk hissi verecektir.

Teff Tohumunun zararları

Teff tohumu ile ilgili kesinleşmiş bir zararının olduğuna dair her hangi bir bildirim yoktur ki özellikle Etiyopya’ da sıklıkla kullanılmaktadır. Fakat Teff Tohumu çayı adı altında satılan ürünlerin bazılarının içerisinde zehirli maddeye rastlandığı haberlere bile konu olmuştur. Çay olarak satılan ürünlerin içerisinde bulunan karışımların ne olduğu kimse tarafından bilinemez. Bu sebepten ötürü Teff Tohumunu tohum olarak kullanılması, tüketilmesi tavsiye edilir.

Önemli not: Bu tarz ürünlerin kullanımı için uzman bilgisine baş vurulması gerekmektedir. Doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılmaması önerilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ