Biz Biliyoz

CC Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

CC Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Hala bir çok kadın tarafından merak konusu olan CC krem nedir? CC krem ne işe yarar? CC krem nasıl kullanılır? sorularının cevaplarını bu yazımız içerisinde bulacaksınız.

Makyaj ve kişisel bakım sektörü her geçen gün kendini yenileyen, sürekli piyasaya yeni ürünler sunan bir sektördür. Ürünler çoğaldıkça, firmalar ve markalar arttıkça insanın da haliyle kafası karışmaktadır.

 

CC krem ise son zamanlarda kendinden fazlaca söz ettiren güzellik ürünleri arasındadır. Peki CC krem nedir? CC krem ne işe yarar? CC krem nasıl kullanılır? İşte CC krem ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, tüm öğrenmek istediklerinizi biliyoz.com ekibi olarak sizler için araştırdık.

CC Krem Nedir?

CC krem nedir hep beraber inceleyelim. cilt üzerinde bulunan renk değişikliklerini ve renkteki eşitsizlikleri kapatmaya yarayan aynı zamanda cildi dengelemeye yarayan likit bir üründür. “CC nedir? CC ne demek?” diye merak edenlere CC nin ne anlama geldiğini de açıklayalım. CC harfleri iki farklı şekilde kullanılmaktadır. Birincisi “Color Correcting” yani renk düzenleme, ikincisi ise “Complexion Correcting” yani cilt dengeleme anlamına gelmektedir. CC krem ise hem ciltteki renk farklılıklarını düzenlemek hem de cildi dengelemek üzere üretilmiş bir üründür. CC Krem nedir? öğrendiğimize göre CC krem ile ilgili diğer detaylara geçebiliriz.

cc-krem

cc-krem

BB krem mi CC krem mi?

Bir çok kişinin kafasını karıştıran “BB krem mi?” “CC krem mi?” sorununun cevabı için kimse kesinlikle net bir cevap veremez. Çünkü iki ürün arasında da çok büyük farklar yoktur. Birkaç ufak değişiklik iki kremi birbirinden ayırmaktadır. Aslında konuya biraz da satış politikası satış stratejisi olarak ta bakılması muhtemeldir. Bir çok yerde satılırken zaten büyük farklar olmadığının bilgisi de kullanıcılara verilmektedir. Fakat CC kremi tercih sebebi cilt tonu üzerinde olan eşitsizliklerdir. Eğer ki cilt renginizde farklı bölgelerde ton farklılıklarınız var ise ilk tercihiniz CC krem olmalıdır. CC kremin çıkış sebebi cilt üzerindeki ton farklılıkları üzerindeki eşitsizliği görünmez hale getirmektir.

Özellikle yağlı cilde sahip olanların CC kremi tercih etmesi daha uygun olacaktır. Yapı itibari ile CC krem daha hafiftir ve ağırlık hissini ortadan kaldırır.

İlginizi Çekebilir: Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler

Krem seçimi tamamen cilt yapınıza göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden cildinizi tanımanız çok önemlidir. Özellikle belirli firmaların zaman zaman düzenledikleri cilt analiz günlerine katılmanız cildinizin yapısını öğrenmeniz adına çok doğru bir adım olacaktır. Cildinizin yapısına göre kullanmanız gereken ürünlerde analiz esnasında zaten size tavsiye edilecektir.

 

Eğer cilt analizlerine katılmak istemezseniz ürünü almadan önce satıcı firmaların test ürünlerinden denemenizi tavsiye ederiz. Bu sayede alacağınız kremin cildinize uygunluğunu, beklentinizi karşılayıp karşılamadığını, her hangi alerjik reaksiyona maruz kalıp kalmadığınızı denemiş olursunuz. Çünkü kendi cildinize uygun olmayan BB, CC veya her hangi bir krem beklentileri karşılamayabilir ve fuzuli masraf etmiş olursunuz. Peki neden CC kremi tercih etmelisiniz?

CC krem ne için kullanılır?

CC kremin faydaları olarak söylenebilecek çok fazla bir şey yoktur kremin zaten çıkış amacı cilt üzerindeki ton farklılıklarını görünmez hale getirmektir. Vermiş olduğumuz bu bilgiler aynı zamanda CC kremin özellikleridir.

– CC krem pudra ve fondöten’ e göre daha hafif bir üründür. Yüzünüzün yorgun düşmesini engeller.
– CC krem fondöten ve pudraya göre daha doğal bir görünüm sağlar.
– Cilt üzerindeki renk değişikliklerini kapatır.
– Güneş lekelerini ve güneşten oluşan kızarıklıkları görünmez hale getirir.
– Cildinize ışıltı katar,

CC krem nasıl kullanılır?

CC krem kullanmadan önce cildinizi iyice temizlemeniz tavsiye edilir. Krem kuru ve temiz cilt üzerine parmak ile veya uygun bir fırça yardımı ile ovalayarak, iyice yayarak ve hatta masaj yaparak uygulanmalıdır.

cc-krem-nasıl-kullanılır

cc-krem-nasıl-kullanılır

CC Krem önerileri, CC krem ne kadar? CC krem nerede satılır?

CC krem piyasada bir çok marka ve fiyatta bulunmaktadır. Biz size reklama girmemesi açısından her hangi bir marka paylaşımında maalesef ki bulunamayız. Fakat bildiğiniz güvendiğiniz markadan almanızı her zaman öneririz. Bu tarz ürünlerin merdiven altı üretimleri olduğundan ötürün bilinmedik markaları almamanız özellikle tavsiyemizdir. CC krem ne kadar diye düşünenler için de yaklaşık yirmi liradan başlayan fiyatlarla bu ürüne hemen her yerden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alkali Su Nedir? Faydaları Nelerdir?

CC kremin üstüne fondöten sürülür mü?

cc kremin üstüne fondöten sürülür mü sorunu internet üzerinde CC krem ile ilgili aratılan sorular içerisinde çok fazla yer almaktadır. Bizde bu konuda bir uzman görüşüne baş vurarak sizleri aydınlatmak istedik. Evet CC krem üzerine fondöten sürülebilir. CC krem bu durumda nemlendirici ve kapatıcı görevi görmüş olacaktır.

CC kremin altına nemlendirici sürülür mü?

CC krem ile ilgili çok fazla aranan sorulardan biride cc kremin altına nemlendirici sürülür mü? CC kremin genel yapısı içerisinde nemlendirici özelliği bulunmaktadır. Fakat arzu eden kişiler CC krem altına nemlendirici sürebilirler.

Önemli uyarı: Okumuş olduğunuz bu yazıdaki tüm veriler konu ile ilgili çeşitli kaynaklardan edinilmiş bilgiler üzerine verilmiştir. Bahsettiğimiz ürünü kullanıp kullanmamanız kesinlikle sizin kişisel tercihinizdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ