Take a fresh look at your lifestyle.

Sadece Kahvaltı Yaparak Zayıflanır mı?

0 100

Kahvaltı yaşamımızı sağlıklı sürdürebilmek için en önemli öğünlerden biridir. Peki sadece kahvaltı yaparak zayıflanır mı? Ya sizce sadece kahvaltı yapmak zayıflatır mı? Gelin birlikte inceleyelim.

Tüm uzmanlar, kahvaltının insan sağlığı açısından önemli bir rol oynadığı konusunda hem fikir. Rejim dahi yapsanız dozunda bir kahvaltı insanı tüm gün boyunca daha zinde tutuyor. Peki hem sağlığı korumak için kahvaltı yapmak hem de zayıflamak mümkün olabilir mi? Sadece kahvaltı yaparak zayıflanabilir mi?

Biliyoz.com ekibi olarak sizlere kahvaltı yaparken zayıflamaya yardımcı olabilecek besin maddelerini araştırdık. İşte kahvaltı yaparken zayıflatacak besin maddeleri.

Sadece kahvaltı yapmak zayıflatır mı?

Uzmanlara göre kilo vermek için vazgeçilmemesi gereken ve en önemli öğün kahvaltı olarak nitelendirilir. Gece boyunca uyuyan metabolizmanın harekete geçmesi kahvaltı ile sağlanır. Kahvaltıyı atlamak veya geciktirmek kilo vermemizi sağlamak yerine daha fazla kilo almamıza sebep olabilir. Malesef ki bir çok çalışan düzenli bir şekilde kahvaltı yapmak yerine ya kahvaltıyı geciktiriyor veya dışarıdan aldığı sağlıksız besin maddeleri ile midesini şişiriyor. Peki kahvaltıda hangi besin maddeleri kilo verdirir? sadece kahvaltı yaparak zayıflanır mı? Sadece kahvaltı zayıflatır mı?

Sadece kahvaltı yapmak zayıflatır mı?

Sadece kahvaltı yaparak zayıflamak elbette ki mümkün fakat kahvaltıda tükettiğiniz besinlere dikkat etmeniz ve özellikle metabolizmayı hızlandıran besinler tüketmeniz gerekir. İşte metabolizmayı hızlandıran besinler.

Kırmızı Elma

 

Kırmızı elma metabolizmayı hızlandırır
Kırmızı elma metabolizmayı hızlandırır

 

Dünya üzerinde hemen hemen her bilim adamının desteklediği ve insan sağlığı açısından önemli yer turan kırmızı elma aynı zamanda kilo vermeye ve zayıflamaya yardımcı bir besin maddesidir.

Kahvaltıda bir adet elma tüketmek hızlı bir şekilde kilo vermenize olanak sağlayacağı gibi içerisinde bulunan vitamin ve minerallerden ötürü yaşlılarda ve özellikle menopoz dönemindeki kadınlarda kemik erimelerine karşı büyük önem taşıdığı kanıtlanmıştır.

Sarı Leblebi

Leblebi metabolizmayı hızlandırır
Leblebi metabolizmayı hızlandırır

 

Sarı leblebi metabolizmanızın çalışma hızını resmen ikiye katlamaktadır. Her sabah kahvaltıda bir avuç tüketilen sarı leblebi metabolizmayı hızlandıracağından ötürü kilo vermenize yardımcı bir besin maddesidir.

 

Sarı leblebi aynı zamanda en kötü kanser türleri arasında yer alan bağırsak kanserini önlemeye yardımcı olan en etkili doğal besin maddeleri arasında gelmektedir.

Tarçınlı Su

Tarçınlı su zayıflamaya destek veriri
Tarçınlı su zayıflamaya destek veriri

 

Kahvaltıya başlamadan önce veya sonrasında içeceğiniz bir bardak tarçınlı su hem metabolizmanızın hızlanmasına hem de vücudun kan şekerini düzenlemesine olanak sağladığından dolayı size tokluk hissi vererek kilo vermenize yardımcı olacaktır.

 

Kahvaltıda veya diğer öğünlerde fazla yemek istemeyenlerin öğünlerden en az yarım saat önce tarcınlı su içmeleri tavsiye edilir.

İlgili içerik: Tarçınlı su içmek hızlı kilo verdirir mi?

Leave A Reply

Your email address will not be published.