Take a fresh look at your lifestyle.

Sağlık Bakanlığından Ücretsiz Maske Kodu Nasıl Alınır

0 4

Sağlık Bakanlığı Maske Kodu Nasıl Alınır? Eczaneden ücretsiz maske alabilmek için başvuru işlemi ve mesaj kodu alma yöntemi. Ücretsiz maske alma.

Sağlık bakanlığı tarafından 20-65 yaş arası tüm vatandaşlara ücretsiz dağıtılması planlanan maskelerin dagıtımı ile ilgili uygulama yürürlülüğe konuldu. E devlet kapısı üzerinden alınan maskeler bundan sonra eczaneler tarafından da vatandaşlara verilebilecek. Eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske vatandadış gündemine girerken bir çok kişi bu maskelere nasıl ulaşabileceğinden habersiz.

Ülke genelinde bir çok alanda maskesiz bulunmanın yasaklanması üzerine maska başvuruları yoğunlaşırken maske kodu hakkında halen bilinmeyen bazı gerçekler olduğuda ortada. Maske başvurusunda bulunamayan vatandaş sorunun çözümü için Sağlık Bakanlığı maske kodu nasıl alınır gibi makaleleri incelemeye başladı.

Biliyoz.com olarak bu yazımızda ücretsiz maske dağıtımına ve bu maskelere nasıl ulaşabileceğinize dair sizler için bir rehber azırladık. İşte ücretsiz maske nasıl alınır? Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır? Ücretsiz maske kodu? Sağlık Bakanlığı Maske Kodu.

Sağlık Bakanlığı Maske Kodu Nasıl Alınır?

ücretsiz maske alma
ücretsiz maske alma

Ücretsiz maske alımı ile ilgili tüm detaylar. İşte Sağlık Bakanlığı maske kodu alma yöntemi

Eczaneden Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

Eczaneden ücretsiz maske alabilmek için T.C kimlik numarası ve telefon numarasının şart olduğunu unutmayın. Eczaneye verilecek olan T.C. Kimlik ve telefon numarası ile telefona gelen kod sayesinde maskeler temin edilebilecek.

  • Sağlık bakanlığı tarafından tüm vatandaşlar için temin edilen maskeler belirli büyük ilaç depolarına dağıtılacak.
  • Eczaneler bu ilaç depolarından maske temini için talepte bulunacak. Maskeler başburu yapan eczanenin eline ulaştıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından telefonlara kısa mesak ile maske kodu gönderilecek.
  • Kısa mesaj kodu gelen vatandaş elinde bulunan kod ile birlikte eczaneye başvurarak 10 gün için 5 adet ücretsiz maske alabilecek.

Bu durumda eczaneden ücretsiz maske almak için yapılması gereken ilk işlem eczaneye başvurarak ücretsiz maske talebinde bulunmak ve talep edilen maskelerin eczaneye gelmesini beklemek. Maske almak için diğer bir yok ise E-devlet üzerinden maske almak.

E Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

E devlet ve Pttavm üzerinden online maske başvurusu yapabilmek için oluşturuluşmuş sayfalar üzerinden gerekli bilgileri doldurmak yeterlidir. Oluşturulan sayfalar zaten sizi kolayca yönlendiriyor. Kişisel, Aile ve iletişim bilgileri gibi bilgilerin doldurulması üzerine başvuru tamamlanmaktadır.

Bu sayfalar üzerinden sadece kendiniz için değil diğer aile bireyleri içinde maske talebinde bulunulabiliyor.

E-Devlet Ücretsiz Maske Başvuru Sayfası

EPTTAVM Ücretsiz Maske Başvuru Sayfası

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.