Prof. Dr. Mehmet Öz’ den Göbek Eriten Formül

 Prof. Dr. Mehmet Öz’ den Göbek Eriten Formül

Prof. Dr. Mehmet Öz kitabında Göbek eriten formülleri verdi. Diyet yaparken erkeklerde göbek kadınlarda ise basende biriken yağlar en zor eritilen yağlardır.

Geniş basenden ince basene geçiş, kalın göbekten ince göbeğe geçiş yapmanın sırları diyet le birlikte yapılan spora dayalı. Profesör Doktor Mehmet Öz çıkartmış olduğu “Siz Diyettesiniz” adlı kitabında göbek bölgesindeki yağların eritilmesinin öneminden bahsediyor.

Göbeğinizi bir ayda on santimetre inceltebilirsiniz
Profesör Dr. Mehmet Öz, kilo verirken kilonun genel olarak değil öncelikle bel veya göbel çevresinden verilmeye başlanmasını öneriyor. Tüm organlara yakınlığı sebebi ile göbekte biriken yağlar, diğer organlara zarar vermesinden ötürü en tehlikeli yağlardır. Diyet sayesinde göbek bölgesindeki yağları eritmek kadar eriyen yağ oranında korumak önem taşıyor. Eriyen yağ oranını korumak ve daha fazla erimesini sağlamak içinde Profesör Dr. Mehmet Öz egzersize önem verilmesi gerektiğini vurguluyor. Profesör Dr. Mehmet Öz, Sırrım şu günde 100 kalori değerinde az yemek yemek veya 100 kalori değerinde daha fazla egzersiz yapmak sayesinde göbek çevresinde biriken yağlar on santimetreye kadar azalıyor.

Doktor Öz’ün bu tavsiyesinden yola çıkarak 100 kalori daha az yemek yemek 100 kalori daha fazla spor yapmak çok daha avantajlı gözüküyor.

Göbeş çevresinde yarım kilo yağ 1,5 santimetreye eş değer geliyor. Doktor Öz yatmadan 3 saat önce yemek ile ilişkinin kesilmesini tavsiye ederken günlük öğünler arasında ara öğünlere yer yerilmesini öneriyor.

Sadece mekik çekerek göbek bölgesindeki yağları eritmeye çalışmak her zaman olumlu sonuç veremeyebilir diyen Öz bu işlem esnasında harcanan çabayı kardiyo ile birleştirmek gerek diyor. Koşu, yüzme, yürüme, tenis, ip atlama gibi aktivitelerle kalp atışını hızlandırarak çalışmanın daha olumlu sonuçlar vereceğini söylüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın